Tajemnicza anomalia teleportująca.

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez dawiorx w 19 Paź 2015, 22:14

Więc nie każdy mógł natrafić na tą misję, ale przy jednym z jej punktów docieramy do dosyć dziwnego miejsca na otwartej przestrzeni. W pewnym momencie gdy staniemy w odpowiednim punkcie otwiera się portal z którego wylatują martwi stalkerzy. Z PDA dowiemy się podstaw których w sumie sami byśmy się domyślili, ale mam pytanie co o tym sądzicie. Według mnie twórcy użyli pozostałości po nieużytej nigdy anomalii "Teleport", tyle że tutaj stalkerzy trafili do można by to określić, nicości. Napiszcie co o tym myślicie.

(przepraszam za brak przecinków lub ich nadmiar ale nie jestem profesorem Miodkiem i nie znam się po prostu na ortografii, więc proszę o zwrócenie uwagi, a od razu poprawię)
Image
dawiorx
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 07 Lut 2015, 11:56
Ostatnio był: 16 Maj 2018, 14:11
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez Adam w 19 Paź 2015, 22:19

Ameryki nie odkryłeś, gra ma ponad 6 lat i serio sądziłeś, że coś takiego pominiemy....
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez Fraternus w 20 Paź 2015, 14:42

(usunąłem)
Ostatnio edytowany przez Fraternus, 21 Paź 2015, 14:39, edytowano w sumie 1 raz
PMm <3

Za ten post Fraternus otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Kudkudak, Stalkep, Tajemniczy.

Fraternus
Wygnany z Zony

Posty: 35
Dołączenie: 06 Paź 2015, 19:18
Ostatnio był: 22 Gru 2015, 17:05
Miejscowość: Wielkopolska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 11

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez trolololo w 20 Paź 2015, 15:18

Tylko to nawet nie ciekawostka. I jeszcze
pozostałości po nieużytej nigdy anomalii "Teleport", tyle że tutaj stalkerzy trafili do można by to określić, nicości
"Teleport" był w Limańsku i w elektrowni w CS, przenosił na wzgórze z helikopterem w "CoP" i było go pełno w elektrowni w "SoCh"
Edit: Sory za :[quote], ale to był przypadek
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez dawiorx w 20 Paź 2015, 16:39

Nie mówię tego jako ciekawostkę, tylko pytam czy ktoś wie dlaczego twórcy to umieścili. Czy jest to tylko przypadkowa rzecz, czy chodzi o teleport albo coś innego. Jeszcze raz powtórzę że nie mówię tego jako ciekawostki tylko chcę się czegoś więcej o tym dowiedzieć.
Image
dawiorx
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 07 Lut 2015, 11:56
Ostatnio był: 16 Maj 2018, 14:11
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez doomer77 w 20 Paź 2015, 16:51

To element scenariusza. Podobnie jak bąbel przy moście kolejowym w CS był elementem wykorzystanym w jednym z zadań. Tylko tyle i aż tyle :)
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez dawiorx w 20 Paź 2015, 16:55

Dzięki za informacje. Szkoda że tylko tyle bo mogli rozwinąć. I do reszty, skoro ta gra taka stara i każdy wszystko wie to po co forum tak naprawdę.
Image
dawiorx
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 07 Lut 2015, 11:56
Ostatnio był: 16 Maj 2018, 14:11
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez Pangia w 20 Paź 2015, 16:59

Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez Red_Bullet w 21 Paź 2015, 09:58

Ta anomalia przestrzenna (teleport) w CS na wiadukcie, ma swój początek w bazie Czystego Nieba. Kiedyś przypadkowo wszedłem na siatkę maskującą przy budynku w którym siedzi Lebiediew. Zeskoczyłem na ziemię i wyskoczył mi ekran ładowania. Po chwili zrespiłem się na wiadukcie w kordonie. Próbowałem potem powtórzyć ten manewr, ale bezskutecznie. Nie wiedziałem że jest jakiś quest na ten portal. Ktoś coś więcej może powiedzieć?

No i bzdura że anomalie te wycięto, bo w samym ShoC było ich kilkanaście, a w CS też parę ich było w "aleii autobusów" w Limańsku i właśnie w bazie CS/Wiadukcie. W CoP natomiast jedna anomalia prowadzi na południowy płaskowyż (chyba tak to się nazywało - tam gdzie są snorki i jedna z Ogończy) i druga przy Wieży Chłodniczej. Może jeszcze gdzieś coś jest, ale skoro do tej pory nikt nie znalazł, to raczej bym nie oczekiwał cudów.
Red_Bullet
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 14 Lis 2011, 11:16
Ostatnio był: 25 Lut 2020, 12:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 6

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez Adam w 21 Paź 2015, 10:01

W SoCu były zwykłe teleporty, ponoć twórcy kiedyś wspominali (albo znowu wymysł wikipedystów), że teleporty z Elektrowni, a bąble przestrzenne z CS to zupełnie dwie inne bajki, nawet wyglądają inaczej.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez Red_Bullet w 21 Paź 2015, 11:32

Niby racja, ale działają tak samo. Inną bajką jest na pewno anomalia przestrzenna w kompleksie wentylacyjnym (ta która prowadzi do oazy). Portale w elektrowni i w "aleii autobusów" to jest to samo. Nawet rozbłysk przy wejściu jest taki sam. To że w ShoC były wiry, a w CS bąble to chyba nic nie zmienia - to tylko grafika. HUDy też są inne i o niczym to nie świadczy. Po prostu znak czasu, znak postępu. Zapomniałem jeszcze o dwóch anomaliach. Zaginieni stalkerzy wpadli w anomalię przestrzenną chyba taką jak przy wieży (tylko ich udało się wyciągnąć w przeciwieństwie do powinnościowców). Druga jest na czołgu - i tu mam pytanie. Czy w CS w Czerwonym Lesie jak wleziemy do bąbla na czołgu, to jest szansa żeby się potem do niego dostać? Błąkałem się kiedyś po Czerwonym Lesie aby odnaleźć tą drogą, ale nie dałem rady. Czyżby do czołgu było tylko jedno podejście, a potem droga byłaby blokowana?
Red_Bullet
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 14 Lis 2011, 11:16
Ostatnio był: 25 Lut 2020, 12:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 6

Re: Tajemnicza anomalia teleportująca.

Postprzez Cromm Cruac w 21 Paź 2015, 12:26

Droga do czołgu nie jest blokowana. Idziesz przez bramę w murze na południe od Leśnika, potem wzdłuż skarpy po lewej. Przełazisz przez tunel wiodący na polanę z anomalią i dalej ścieżką przez las.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Red_Bullet.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości