Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Adam w 28 Sty 2011, 13:03

W porządku, jak narazie przeszedłem Zew raz, ale chyba można się wypowiedzieć ;)

Plusami są:
+ fabuła, długość gry, technicy i lekarze, misje poboczne, odejście od stereotypu poprzednich części (chodzi mi głównie o twarze postaci uniklanych, w Czystym Niebie technicy i handlarze frakcji wyglądali zupełnie tak samo), dodanie do ekwipunku hełmu, dodatkowe leki i antidotum na blowouty,

Minusami są:
- zbyt dużo rzeczy pobranych z Czystego Nieba (wygląd PDA, rag-doll, muzyka), w trakcie cut-scenek mogą nas normalnie napadać mutoki (miałem tak z zaginionym oddziałem w Prypeci), zawiodłem się także na ilości mutantów (choć to powinien być plus do rozgrywki, ale czuję taką pustkę) w fabryce Jupiter, myślałem, że jak na 40% mapy będzie tam przynajmniej jedna pijawka.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Iceformen w 28 Sty 2011, 18:49

Ukończyłem Zew 3 razy oraz przeszłem wszystkie misje poboczne jak główne wraz z najlepszym zakończeniem i postaram się zrecenzować grę .

Zakupując Stalker Zew Prypeci miałem nadzieję na klimatyczną grę z mnóstwem misji mapą itp . Nie zawiodłem się . Wizualnie Stalker wygląda bardzo ładnie , wszystkie animacje wyglądają o wiele lepiej niż w w cieniu , spodobało mi się zupałna zmiana PDA jak i ekwipunku . System szykania artefaktów też zrobił swoje , teraz szukanie artefaktów sprawia większą frajdę niż w poprzednikach . Eksterminacja przeciwników też na wysokim poziomie i jak zwykle uświadczymy pełno przeróżnych potworów anomali które w zewie zostały wykonane mistrzowsko cała zona jest większa i sprawa wrażenie opustoszałej co buduje klimacik fajny . Emisje bardzo mi się podobały podnosiły one wrażenie że jesteśmy w skażonym terenie rządzącym się własnymi prawami ucieczki przed nimi są całkiem fajne zawsze to buduje klimat i dobrze to wyszło . Ulepszanie broni itp stoją na dużo wyższym poziomie niż w poprzednich częściach teraz można szczegółowo przerabiać broń dają części odpowiedniemu mechanikowi hmm całkiem dobre rozwiązanie , PDA wygląda o wiele lepiej osiągnięcia które zdobywamy wykonując przeróżna zadania itp budujące nasz szacunek u stalkerów jest bardzo dobrym pomysłem który upraszcza grę i umila oko kiedy mamy pełno zasług . Może jeszcze coś powiem o kwestii fabularnej hmmmm na początku miałem mieszane uczucia co do fabuły i co do bohatera ale w miarę czasu fabuła poszła do przodu a bohatera można przegryźć , zew jest bardzo powiązany z Cieniem i spotkamy kilka postaci z owego cienia czarnobyla co jest całkiem fajne . Główny wątek jest dość krótki ale masa misji pobocznych oraz możliwość kontynuowania gry po ostatnim zadaniu jest ewidentnie dobrym rozwiązaniem i całkowicie zakrywa ten problem .

Podsumowując Stalker Zew Prypeci jest bardzo dobrym tytułem który może nie ma takiego klimatu jak Cień Czarnobyla ale nadal trzyma poziom . Bardzo dobry wygląd wizualny grywalność potwory masa misji i możliwość kontynuacji rozrywki po zakończeniu gry są ewidentnie bardzo dobrym pomysłem i stoją na wysokim poziomie . Oceniam tego stalkera na 9+/10 ...
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Realkriss w 09 Cze 2011, 09:09

Przeszłam Zew 5 razy i zawsze mam na końcu to samo wrażenie: ZA KRÓTKA!!!
Zew jest grą, która ma tak dynamiczną fabułę i gra się tak wspaniale, że można by pograć dużo dłużej, ja lubię długie gry.
Plusy: - nowe lokacje, można połazić i pozwiedzać
- świetna sytuacja w Janowie, nie spodziewałam się, że zobaczę Wolność z Powinnością, jak "w jednym stali domu"
- świetne są anomalie, szukanie artefaktów jest ciekawe
- fajne, ciekawe fabularnie misje, Oaza mi pół zdrowia odebrała, w końcu pomógł you tube
- lubię zbieranie ekipy (najlepsze w Mass Effectach :D ) i wyruszanie wespół na akcję
- lepsza grafika i zróżnicowanie wizualne postaci, czego konsekwencją są ładni panowie, wiem, ze Was Chłopaki to nie kręci, ale Gari, Loki i Traper to śliczniuchy są...
- dynamiczna rozgrywka
Minusy: - za krótka.
- nie ma skąd wziąć GP 37 przez większość gry, a ja uwielbiam tą broń
- wolę filmik jako intro i outro, pokaz slajdów mnie zawiódł, choć był klimatyczny

Gorsza niż Cień Czarnobyla, dużo lepsza niż czyste Niebo.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fade.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Dżuz w 10 Cze 2011, 20:58

Ja z kolei "Zew... " ukończyłem jeno raz, ale i tak się wypowiem, bo na razie nie bardzo mnie ciągnie do zaczynania nowej gry: już mówię dlaczego. Jest kilka ciekawych elementów - o niektórych z nich napisała RealKriss, ja od siebie powiem tylko co mnie się najbardziej podobało, a mianowicie trzy rzeczy:

-- pomysł z detektorami anomalii i artefaktów: choć trochę dla mnie niedorzeczny z logicznego punktu widzenia - bo jak to jest, że nie widać artefaktu i nagle wyskakuje przed naszymi oczyma jak z pod ziemi, ale tylko dlatego, że zbliżyliśmy się do niego z odpowiednim detektorem - to jednak daje dużo frajdy
-- mutanty: dwa powiedzmy, że nowe i stare z nowymi atakami i zachowaniami
-- możliwość modyfikowania broni i kombinezonów; choć tutaj będę malkontentem w stosunku do jednej rzeczy: braku możliwości cofnięcia modyfikacji - powinna być taka możliwość, oczywiście wiążąca się z pewną opłatą

A teraz to co mnie zniechęca do gry w "Zew... ":
-- zewsząd ogarniająca mnie pustka: uprzedzając protesty, że jak to, przecież Zona nie powinna być jakoś strasznie zaludniona, z nielicznymi stalkerami, idealnie pewnie w małych grupkach albo lepiej solo, powiem, że może i owszem, tak jest bardziej realistycznie, ale fatalnie wpływa to na rozgrywkę - łażę i łażę i nic się nie dzieje, czasem jakiś sierściuch się nawinie i tyle :/ w ShoC-u wcale źle to nie było pomyślane z ilością stalkerów i innych postaci
-- mało nowej broni, a właściwie prawie jej brak: Eliminator a.k.a. Protecta bardzo mi przypadł do gustu - nigdy nie ukrywałem, że lubię faszerować śrutem wszystko co podświetla celownik na czerwono, ale dwie giwery... czuję niedosyt; a, i ten RPG też jakoś nie wiem po co, nie widzę dla niego większego zastosowania
-- brak misji pobocznych, które można by wykonywać po parę razy co jakiś czas, takie "wynieś, przynieś, pozamiataj", tyle, że w wersji jak w Oblivion Lost, to znaczy nie automatycznie wyznaczane przez komputer tylko raczej do znalezienia u jakiegoś NPC-a (jak np. u Barmana); bez tego 'freeplay' zwyczajnie mija się z celem: ileż można łazić i szukać artefaktów dla Brodacza? i to pod warunkiem, że się nie skumało z Sułtanem...

Podsumowując: "Zew Prypeci" jest ciekawą grą na deser, po "Cieniu Czarnobyla". Ciężko w niej zagościć na dłużej. A szkoda... :(
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez kubu k w 10 Cze 2011, 22:10

Krótko, zwięźle i na temat. Według mnie to najlepsza odsłona stalkera. Mało błędów w grze jak dotychczas. Jeżeli chodzi o fabułę najlepiej trzyma się całości. Jest dość duże pole manewru jeżeli chodzi o freeplay. Arsenał zadowalający (wole bardziej dostępne bronie i amunicje). Jedyny minus, dość kiczowate zakończenie. pzdr.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez SaURoN w 12 Cze 2011, 11:49

Witam.Chciałem powiedziec i nie proponuje freeplaya w Zewie.Pod koniec gry ucieka się przed monolitem i zombiakami. Gdy już dojdziemy można wybrać"Ucieknij z zony" lub"zostań w zonie" .Ja chciałem sprawdzić co sie stanie jak zostane,a tu bu monolit i kto wie może zombie ruszają na ciebia jak za walizką pełną pieniędzy!życze powodzenia(ja zginąłem w jakieś 40 sekund) :P
Image
Image
Awatar użytkownika
SaURoN
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 11 Cze 2011, 19:32
Ostatnio był: 16 Lut 2013, 20:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -6

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez kubu k w 12 Cze 2011, 16:12

do SaURoN

Wydaję mi się, że nie wczułeś się w tą grę za nadto. Szkoda trochę, że nie potrafisz przeżyć w zonie. Według mnie ten moment to największy surwiwal z całej gry i daje trochę czadu.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez SaURoN w 13 Cze 2011, 13:40

do kubu k
Nie jestem zbyt silny więc mnie zabili ,a do tego skończyła mi sie amunicja do gaussa
Image
Image
Awatar użytkownika
SaURoN
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 11 Cze 2011, 19:32
Ostatnio był: 16 Lut 2013, 20:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -6

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez tmatrix7 w 14 Cze 2011, 19:36

No cóż,co moge mówić. - ZAROMBISTA GIERKA! :D Ocena:9/10-To tylko dla tego, że gdy wykonamy wszystkie dodatkowe misje to nie ma nic do roboty,oprócz bezsensownego łażenia po Zonie. Dodanie nowych lokacji mogło by to zmienić.
Wogóle STALKER jest robiony tak,że gdy autorzy nie dadzą żadnej misji z głównej fabuły do lokacji, to lokacja ta wcale nie występuje. :-/
Awatar użytkownika
tmatrix7
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 06 Mar 2011, 16:48
Ostatnio był: 11 Mar 2022, 11:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 19

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez thainoodles w 17 Cze 2011, 09:06

Po skończeniu zewu 3 razy daję mu solidne 8+/10 bo przy drugim i trzecim playthrough wyszły z niego błędy i niedociągnięcia

Plusy:
- duży nacisk na "stalkerowanie", tj szukanie artefaktów, pomoc innym, itp
- rozbudowane i ciekawe zadania poboczne
- czytelny, intuicyjny ekran ekwipunku i PDA
- dodana część wyciętych mutantów
- całkiem ładna grafika
- duże mapy
- wreszcie można spać

Minusy:
- mapy są wprawdzie duże, ale sprawiają wrażenie mniej szczegółowych niż w SoC-u, są czyściejsze, można powiedzieć nawet że sterylne
- praktycznie brak zagrożenia ze strony innych stalkerów, domyślnie tylko monolit i część najemników jest wrogo nastawionych do gracza
- brak "rozrzuconych" po mapach anomalii, są tylko skupiska, kolejna rzecz dodająca sielankowego klimatu
- ogólnie rzecz biorąc NPC i a-life. Nie ma pojedynczo poruszających się stalkerów, można rozmawiać tylko z dowódcami oddziałów, stalkerzy są zaprogramowani jak roboty, punkt ósma wyjście z bazy i o 20 powrót na wieczorynke :P GSC pewnie miało na celu urealistycznienie tego wszystkiego ale wyszło sztucznie.
- brak bezpośrednich przejść między mapami
- fabuła najwyższego poziomu sobą nie przedstawia

No i to by było na tyle, mimo tych wad Zew i tak jest przekozak grą i będę do niej z przyjemnością wracał.
thainoodles
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 14 Lut 2011, 10:28
Ostatnio był: 18 Wrz 2016, 22:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez kubu k w 20 Lip 2011, 22:04

do SaURoN

Pierwszy raz przeszedłem ten sajgon jak i całą grę z ak-47, więc nie wmawiaj mi, że to nie jest możliwe. Jeżeli nie potrafisz dokładnie przycelować to może poćwicz na zombiakach, które są wolniejsze. Bez urazy.

Gauss wcale nie jest potrzebny, nawet wręcz przeciwnie. Zbyt powolna broń, zbyt wielu przeciwników. Jako snajperka na pojedyncze postacie nie ma problemu.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Spyrok w 16 Paź 2011, 10:50

Gra bardzo wciągająca, ciekawa i jak każda część STALKERA ma swój niepowtarzalny klimat.

Wszytko mi się spodobało poza kilkoma rzeczami:

1- Niektóre mutanty zostały źle wykonane. Są to snork, chimera, pies (zwykły) i poltergeist elektryczny. Snork z powodu modelu i wymierzonego skakania, chimera z powodu ciągłego i niekończącego się skakania, psy z powodu tego, że skaczą jak nibypsy, poltergeist z tego względu iż nie ma jego ciała po wyeliminowaniu.

2- nie podoba mi się udźwiękowienie większości broni, oraz ich parametry strzelania. W Cieniu Czarnobyla każda broń miała w sobie coś charakterystycznego. Tutaj każda jest jednakowa (tym bardziej dzięki montowaniu ulepszeń). Nie ma znaczenia czy kupię thunder, czy też akm74/2. I tak wyeliminuję "łatwo" przeciwników.

3- Źle pomyślane pancerze. Również niewielkie różnice w strzelaniu do stalkerów w kombinezonach i w kurtkach. Jak dla mnie pancerze powinny się zużywać tak wolno jak W pierwszej części gry (oczywiście bez żadnego patcha). Taki pancerz starczał wtedy na większą część gry.

4- Fabuła bardzo fajna, ale na koniec wyczerpała się twórcom wena i przyczyną tego wszystkiego zostały tylko anomalie (czego można się było domyśleć)

5- Trochę za mało spawnów mutantów i stalkerów- Zona jest pusta. Uzbieram sobie nawet 400 nabojów do strzelby, ale nigdy się nie zdarzy. abym je wszystkie utracił (jak mogło się zdarzyć w 1 części gry).

6- Za mało zleceń pasujących pod freeplay- czyli zabij stalkera, zlikwiduj mutanty, znajdź artefakty, wyeliminuj grupę, itd.
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości