Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Profesor Wołodia obronił doktorat. Mirosław Uttowicz wygnany z Zony. Żołnierze kontrolują legalność oprogramowania zainstalowanego na PDA.

Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez ZRIEL w 30 Gru 2009, 20:10

Witam, niektórzy z was pewnie już się przesiedli na Windows 7, niestety ci którzy posiadają karty Nvidii mogą w tym systemie mieć problem z obsługą DX 10, o ile w nowszych kartach najczęściej objawia się to tym że gry uruchamiają się tylko w trybie okienkowym, to posiadacze starszych kart z serii 8xxx oraz 9xxx nie moga wogóle uruchomić gier w DX 10. A oto rozwiązanie problemu :

Karty z serii GTX/GTS 2xx :
Aby gra uruchamiała się w pełnym oknie w trybie DX 10 wykonaj na stępujące czynności : W Winows 7 lub Windows Vista uruchom panel sterowania ==> W sekcji Programy uruchom opcję "odinstaluj program" ==> po lewej stronie okna które się otworzy wybierz opcję " Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows "==> w nowym oknie które się otworzy odznacz opcję " Składniki komputera typu Tablet " oraz wciśnij ok ==> system wyświetli monit o konieczności ponownego uruchomienia komputera, w czasie zamykania oraz ponownego uruchomienia systemu Windows skonfiguruje na nowo swoje funkcje po czym po raz drugi ponownie uruchomi komputer. Po drugim uruchomieniu gry w DX 10 powinny uruchamiać się już w pełnym oknie.

Karty z rodziny 8xxx oraz 9xxx :

Rozwiązanie otrzymane w czasie Live chat-u z pracownikiem wsparcia technicznego Nvidii : aktualnie jedynym sposobem na uruchamianie gier w DX 10 pod kontrolą systemu Windows 7 na kartach z serii 8xxx oraz 9xxx , jest całkowite odinstalowanie sterowników, łącznie z wyczyszczeniem rejestru, oraz zainstalowanie tej wersji sterowników : http://us.download.nvidia.com/Windows/186.18/186.18_desktop_win7_winvista_32bit_english_whql.exe

Edit : ponieważ podana wyżej wersja sterowników nie rozwiązała- przynajmniej u mnie - po ponownym skorzystaniu z Live chatu wsparcia technicznego Nvidii zalecono mi jeszcze tą wersję sterowników : http://www.nvidia.com/object/win7_x86_181.71_beta.html
Ostatnio edytowany przez ZRIEL, 30 Gru 2009, 23:50, edytowano w sumie 1 raz
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez atikabubu w 30 Gru 2009, 21:39

Przepraszam je cię ale: CO TY TU ZA PIERDOŁY POCISKASZ?!

Ja odkąd zainstalowałem Win 7 w październiku nie mam problemów z żadną grą odpaloną w DX od 6.1 do 10!
Od jakiejś starej gry aż do CoP wszystko chodzi jak trzeba na pełnym ekranie :P
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 01 Sty 2024, 01:00
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez ZRIEL w 30 Gru 2009, 23:46

Nie pociskam pierdół, wielu posiadaczy kart z serii 8xxx oraz 9xxx ma problem z uruchomieniem jakiejkolwiek gry w trybie DX10. Problem ten dotyczy niestety tylko posiadaczy kart Nvidii na kartach Ati gry uruchamiają się bez problemu. Sam mam podobny problem po przesiadce na Windows 7. Pod Vistą nie miałem tego problemu. problem z uruchamianiem się gier pod DX10 w trybie okienkowym również jest znany i rozwiązanie podane prze ze mnie (znalezione na jednym z zagranicznych forów dotyczących gier) całkowicie go rozwiązuje. Jeśli nie masz żadnych problemów z uruchamianiem gier w DX10 to albo posiadasz kartę ati, albo jesteś wybitnym szczęściarzem.
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez Bambosz107 w 31 Gru 2009, 01:17

Ja mam GTX 260 i też żadnych problemów nie mam, nie wiem skąd takie info żeś wziął że NV ma problemy z DX10.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez Windmaker w 31 Gru 2009, 01:43

Ja jadę na podójnych GTX-ach 285 i też nie mam żadnych problemów z grafiką - pomijając niedorobione mapy i możliwość oglądania elementów map, które nie zostały zrobione - Prypeć ;)
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez ZRIEL w 31 Gru 2009, 02:26

Jak już pisałem, problem z uruchomieniem gier w DX10 w Windows 7 dotyczy tylko kart z serii 8xxx oraz 9xxx, w nowszych kartach z serii 2xx w niektórych grach pojawia tylko się problem z uruchomieniem ich w trybie pełnoekranowym- działają tylko w okienku a do trybu pełnoekranowego trzeba przejść kombinacją alt+enter lub w tym trybie jest tylko tzw. black screen. Ale jak pisałem, jeśli chodzi o nowsze karty z serii 2xx wystarczy tylko wyłączyć komponenty komputera tablet w panelu sterowania. Większy problem mają posiadacze starszych kart z serii 8xxx oraz 9xxx(to praktycznie te same karty, tylko z nieco zmodyfikowanym rdzeniem produkowanym w mniejszym wymiarze technologicznym), ja sam jestem posiadaczem GF 8800 GT i od czasu przesiadki na Windows 7 nie mogę uruchomić żadnej gry w trybie DX10, w DX9 wszystko jest ok. Ponieważ w Viscie nie miałem tego problemu, postanowiłem zadać sobie trud i znaleźć rozwiązanie. To że jako posiadacze nowszych kart nie macie tych problemów, nie znaczy że wszyscy mają najnowsze karty w swoich komputerach i niektórym takie informacje mogą się przydać.
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez atikabubu w 31 Gru 2009, 08:27

ZRIEL napisał(a):Jak już pisałem, problem z uruchomieniem gier w DX10 w Windows 7 dotyczy tylko kart z serii 8xxx oraz 9xxx, w nowszych kartach z serii 2xx w niektórych grach pojawia tylko się problem z uruchomieniem ich w trybie pełnoekranowym- działają tylko w okienku a do trybu pełnoekranowego trzeba przejść kombinacją alt+enter lub w tym trybie jest tylko tzw. black screen. Ale jak pisałem, jeśli chodzi o nowsze karty z serii 2xx wystarczy tylko wyłączyć komponenty komputera tablet w panelu sterowania. Większy problem mają posiadacze starszych kart z serii 8xxx oraz 9xxx(to praktycznie te same karty, tylko z nieco zmodyfikowanym rdzeniem produkowanym w mniejszym wymiarze technologicznym), ja sam jestem posiadaczem GF 8800 GT i od czasu przesiadki na Windows 7 nie mogę uruchomić żadnej gry w trybie DX10, w DX9 wszystko jest ok. Ponieważ w Viscie nie miałem tego problemu, postanowiłem zadać sobie trud i znaleźć rozwiązanie. To że jako posiadacze nowszych kart nie macie tych problemów, nie znaczy że wszyscy mają najnowsze karty w swoich komputerach i niektórym takie informacje mogą się przydać.


To twój jednostkowy problem bo też mam 8800 GT i wszystko śmigało od początku jak należy :P
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 01 Sty 2024, 01:00
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez K-v-W w 31 Gru 2009, 10:57

Jako, że też mam windę 7, na moim 8600 GT nie stwierdziłem żadnych problemów z odpaleniem gier pod dx10
Awatar użytkownika
K-v-W
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 01 Cze 2009, 17:01
Ostatnio był: 23 Mar 2010, 23:22
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez ZRIEL w 31 Gru 2009, 12:26

To nie jest tylko mój jednostkowy problem, wpisz sobie w google GF 8xxx lub 9xxx problem z DX 10 to zobaczysz że wiele osób ma z tym kłopoty. Poza tym gdyby nie było czegoś na rzeczy w Nvidii nie polecali by mi starszych wersji sterowników.
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez K-v-W w 31 Gru 2009, 12:38

Lewy system, błędy w systemie, wersja beta ?
Awatar użytkownika
K-v-W
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 01 Cze 2009, 17:01
Ostatnio był: 23 Mar 2010, 23:22
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Rozwiązanie problemu DX10 w kartach Nvidii w Windows 7

Postprzez ZRIEL w 01 Sty 2010, 18:36

System nie jest lewy, odżałowałem na Boxa w wersji premium. Błędów nie mam sterowniki, bios i DX w najnowszych wersjach. W DX9 wszystko chodzi bez problemu, w Viscie nie miałem żadnych kłopotów z uruchomieniem gier w DX 10. Pomimo że oba systemy są podobne i większość sterowników z Visty pasuje też pod Win 7. To mimo wszystko są między nimi różnice które czasem powodują problemy ze sprzętem lub oprogramowaniem. Problem z DX10 w Win 7 nie jest jedyny, np. mało kto wie że standardowe sterowniki do SATA w Win 7 są skopane, i nawet jeśli masz dysk pod SATA II wspierający AHCI a co za tym idzie NCQ. to mimo to i tak na standardowych sterownikach będzie ci pracował w trybie UDMA 5- czyli ATA 100. Dopiero po instalacji sterowników od producenta płyty lub od Intela/AMD włączysz obsługę UDMA 7 czyli ATA 512 + AHCI + NCQ a co za tym idzie będziesz miał lepsze transfery. Windows 7 to dobry system, ale świeży i jeszcze przez najbliższy co najmniej rok będą wychodzić różne błędy i poprawki.
Ostatnio edytowany przez caleb59, 01 Sty 2010, 20:31, edytowano w sumie 1 raz
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1


Powróć do Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości