Edycja kolekcjonerska

Profesor Wołodia obronił doktorat. Mirosław Uttowicz wygnany z Zony. Żołnierze kontrolują legalność oprogramowania zainstalowanego na PDA.

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez gibek w 08 Mar 2010, 23:29

Po pierwsze to nie wyraz zachwytu tylko zadowolenia, a jeśli wymagasz w temacie przynajmniej kilku zdań to zaznacz jakoś, że to konieczne. Specjalnie dla Ciebie rozpiszę się trochę bardziej.
Jak już napisałem, w Polskim wydaniu CoP spodobały mi się przerobione fotografie, są jak najbardziej klimatyczne, ale wydawało by się bezużyteczne. Może praktycznie są, w końcu to kolejna reklama biura podróży, ale po rozstawieniu ich po pokoju od razu lepiej się w nim czuje ;)
Kontynuując wątek obrazków. Bardzo podoba mi się sama okładka.
Rzeczy jakie wydawcy mogliby dodać do opakowania - dopisuję się pod naszywkami, jakiś plakat z obrazkiem podobnym do okładki, i jak najbardziej koszulka. Fajnie byłoby dostać rabat na wycieczkę w okolice Czarnobyla :D nawet te 5 %,
Lektor - przyczepiłbym się tego, że przy niektórych NPC jest zbyt monotonny i autorzy powinni wprowadzić więcej przetłumaczonych kwestii, może nawet wulgaryzmu. Jednak nie wydaje mi się, że bez takich dodatków psuje klimat gry.

pozrawiam
gibek
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 03 Lut 2010, 13:50
Ostatnio był: 25 Lut 2013, 16:40
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -3

Reklamy Google

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez Handlarz w 13 Mar 2010, 00:12

Szkoda że "edycja kolekcjonerska" zewu prypeci jaka jest w Niemczech nie jest dostępna u nas :( .
Dream Team :) - (drugi od prawej)
https://www.facebook.com/StalkerPL/phot ... =3&theater
Artefakty !
:

Tak artefakty są prawdziwe i mają nawet smaki... http://imgur.com/ITjxag3
Awatar użytkownika
Handlarz
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 26 Sie 2007, 19:34
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 20:24
Miejscowość: Kordon - wioska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 8

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez szametu w 13 Mar 2010, 09:54

Skreedi napisał(a):Omg, jak widzę Games for Windows Live to mi nie dobrze... ;d


dlaczego ? ja sie ciesze, bo wtedy bezproblemowo z ludem z ósa moge sobie pochasac (tam czesciej x360 live) i dla mnie to wiekszy plus, jak reklamowanie 'tylko dla wybranych windowsow'
nie posiadasz wlasnego zdania, ktore moglo by mnie zainteresowac
Awatar użytkownika
szametu
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 11 Mar 2010, 13:02
Ostatnio był: 13 Kwi 2010, 22:50
Miejscowość: z reklamy Plusa :P
Kozaki: 0

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez yarpen w 16 Mar 2010, 11:31

xKoweKx napisał(a):
yarpen napisał(a):Generalnie gra ok, ale nasze wydanie poniżej oczekiwań.. że o ledwo zauważalnym lektorze, który był w poprzednich częściach potęgował klimat nie będę pisał. Nie popisała się Cenege, oj nie..

Co ma Cenega do ledwo zauważalnego lektora? Zostały przetłumaczone wszystkie kwestie mówione, a to, że jest ich mało to już wina GSC, a nie Cenegi.


To, że lektor włacza się bardzo sporadycznie i cicho. To, że jest wiele tekstu, gdzie w starych stalkerach Utta czytał dialogi., a teraz masz jedynie ciszę i stronę do samodzielnego czytania. Poprzedni wydawca spolszczył każdy tekst npców, cenega zaś zakończyła temat lektora na niezbędnych odgłosach i kilku dialogach..ot co.
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez KoweK w 16 Mar 2010, 11:36

yarpen, daj mi przykład, gdzie przy dialogu mówi też NPC. Przecież wszystkie kwestie mówione - poza tymi przy ogniskach, stolikach (żarty etc.) - są przetłumaczone.


yarpen napisał(a):To, że jest wiele tekstu, gdzie w starych stalkerach Utta czytał dialogi., a teraz masz jedynie ciszę i stronę do samodzielnego czytania.

Po raz kolejny powiem - jest to wina GSC, że tak zrobili grę, a nie, że Cenega ją tak spolszczyła... oni mają tylko POLONIZOWAĆ, a nie jeszcze grzebać w kodzie i dodawać sekwencje mówione do tekstu, który się CZYTA.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez yarpen w 16 Mar 2010, 16:18

Chyba mówimy o różnych sprawach.
Wcześniej jak, dajmy na to spotykałeś jakąś postać, to w dialogach była historia co i jak, skąd się koleś wziął w zonie, albo coś tam fabularnego. I to czytał Utta. Mało tego, Utta czytał również dostepne opcje dialogowe tej postaci.
Teraz, w większości przypadków lektor czyta powitanie, i czasem, przy ważnej postaci pierwszą opcję dialogową. Dalej doczytujesz sam.
Co ma wspólnego GSC z tym? Przecież oni lektora nie planują. Nie piszą co mówi lektor.To wydawca decyduje jak polonizuje, ile czyta lektor. Wcześniej czytał więcej, teraz mniej.
Nawet jeżeli w oryginalnej wersji (nie spolszczonej) nie było ścieżki dźwiękowej w tym momencie i postać również nic nie mówiła a GSC postawiło na komiks zamiast filmu, to co stało na przeszkodzie, żeby polski lektor konsekwentnie czytał wszystko? (wiemy, koszty - ilość godzin za które nalezy zapłacić lektorowi)
Nie wiem jak było w poprzednich częściach stalkera, czy w oryginalnych (w sensie nie spolszczonych) wersjach również było więcej mówionych dialogów niż w Zewie.. wiem, że lektor czytał więcej dialogów i to było dla mnie ok. Był klimat, teraz lektor mówi: hej stalkerze, podejdź tu. Podchodzisz i zaczyna się bezsłowna komunikacja. Chłopaki piszą na kartkach albo nie wiem, migają? Zgodzić się z Tobą mogę tylko wtedy, gdyby się okazało że poprzednie wersje również spolszczały (lektorsko) tylko to co mówiła postać w oryginalnej wersji językowej i nie było możliwości, żeby w Zewie było tego tyle samo. Ale sceptykiem jestem, pamiętając jak długo cenega motała się z ustaleniem co i jak chcą spolszczyć. Jak dla mnie to robili to w ostatniej chwili.

Ok, niech będzie że nie było technicznej możliwości i GSC to skopało.

To i tak wydanie cenegi jest biedniutkie. Chcesz, zrobię Ci zdjęcia swoich stalkerów. Zew odstaje od reszty. Skoro to jest kontynuacja, mogli utrzymać formę wydania. Paru fanów może mieć poprzednie...
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez KoweK w 16 Mar 2010, 16:33

yarpen napisał(a):Ok, niech będzie że nie było technicznej możliwości i GSC to skopało.

LOL. I po co było te kilkanaście linijek powyżej tego zdania? ;) A teraz przeczytaj to ze zrozumieniem: wydawca polonizuje, a nie robi jakieś dodatkowe opcje i wklepuje dźwięk tam, gdzie go nie ma. Utta w poprzednich częściach tłumaczył wypowiedzi głosowe. NIGDZIE NIE CZYTAŁ "SUCHEGO" TEKSTU.

yarpen napisał(a):To i tak wydanie cenegi jest biedniutkie. Chcesz, zrobię Ci zdjęcia swoich stalkerów. Zew odstaje od reszty. Skoro to jest kontynuacja, mogli utrzymać formę wydania. Paru fanów może mieć poprzednie...

Jest inne. ;) Po prostu - inny wydawca. Nie ukrywam jednak, iż wolałbym, by gra ładnie wyglądała przy moim Cieniu Czarnobyla, bo wygląda trochę, jak gra nie z tej serii. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez yarpen w 16 Mar 2010, 17:46

Cieszę się Twoim szczęściem lol.

Jednak (przeczytaj to ze zrozumieniem), właśnie tego nie jestem pewien, czy lektor czytał wcześniej cały tekst czy tez jedynie to co było w audio oryginalnie. Nie grałem w wersje w innym języku nie mam porównania, jednak w brak możliwości dogrania lektora tam gdzie jest tekst trudno mi uwierzyć.
Dlatego te kilkanaście linijek, w których właśnie o tym pisałem.
Cytujesz wyrwane z kontekstu stwierdzenie w tonie mówiącym: "ok, to nie jest temat na doktorat, niech Ci będzie że to nie cenega". Pomijając całą powyższą argumentację.
Jak tam ze zrozumieniem?

Inne a nie biedniejsze....odważna teoria.
Skoro masz wcześniejsze wydania i nie uwazasz że Zew wygląda biedniej...cóż, trudno tu dyskutować.
BMW 7 też jest inne od peugota 407...inne... :idea:
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez KoweK w 18 Mar 2010, 19:17

yarpen napisał(a):właśnie tego nie jestem pewien, czy lektor czytał wcześniej cały tekst czy tez jedynie to co było w audio oryginalnie.

Jeżeli nie wiesz, to po co się wypowiadasz w tej kwestii?

yarpen napisał(a):Nie grałem w wersje w innym języku nie mam porównania

j/w.

yarpen napisał(a):jednak w brak możliwości dogrania lektora tam gdzie jest tekst trudno mi uwierzyć.

No to jak jesteś taki cwany, to zrób coś takiego. :) Wymagałoby to edycji kodu gry i silnika, albo robienie skryptów nowych. Czy od tego jest dystrybutor gier, ew. ekipa, która polonizuje? Nie.

yarpen napisał(a):Skoro masz wcześniejsze wydania i nie uwazasz że Zew wygląda biedniej...cóż, trudno tu dyskutować.

Słyszałeś o czymś takim jak gust? Wiesz, SOC nie miał pocztówek. :F A tak na serio - przecież napisałem, że WOLAŁBYM by Zew Prypeci pudełkowy wyglądał tak, jak CC.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez Bialo w 29 Kwi 2010, 09:02

Ja też spodziewałem się lepszego wydania i trochę smutno jest. Jak ktoś napisał w Cop zona wesoła jest a w CS taka ponura i bardziej klimatyczna. W czystym niebie przetłumaczyli wszystko poza zwykłymi rozmowami i paroma zawołaniami w tle. Fabuła chyba lepsza w zewie. Grafika też, proszę sobie pooglądać okienko ekwipunku w CoP i CS.
Postacie chudsze są w zewku i trudniej w nie trafić, ale to dobrze bo w niebie grube parówki chodzą. :facepalm:

-------------------------

Przepraszam za poprzedni post... z wydania wjechałem do samej gry. Sorry.
Brakuje naklejek i tyle... może ten plakat i koszulka... No nie wiem. Za bardzo nie ma co tu dyskutować.
Najbardziej mi brak plakatu i naklejek, ale nie dali i tyle. Omawianie tego co powinni tam wsadzić nic nie zmieni. :mad:

Uwagi moderatora:

To nie pisz dwa po sobie :P - ati
Bialo
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 08 Sty 2010, 18:32
Ostatnio był: 19 Maj 2013, 19:04
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez Striełok215 w 27 Maj 2010, 20:03

Ja mam z premium gamesa i nie narzekam , choc nie wiem co zrobic z tymi pocztówkami do dziadków przecież nie wyśle :D pozdrowienia z zony :E xD
Jeśli nie jesteś kretyNEM to tego nie czytaj:
:

Ha ha Kretyn :D !!!

Za ten post Striełok215 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Afrose.
Awatar użytkownika
Striełok215
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 19 Maj 2010, 20:18
Ostatnio był: 21 Lis 2010, 17:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: Edycja kolekcjonerska

Postprzez zdzicho w 05 Cze 2010, 11:30

Kolekcjonerska czy normalna, jedno i to samo... Koszulki mam, pocztówki mogę kupić na poczcie...

Uwagi moderatora:

Ble ble ble - temat wyczerpany... - caleb59

Za ten post zdzicho otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 20:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Poprzednia

Powróć do Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości