Betonowy kursor w menu

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Betonowy kursor w menu

Postprzez Pangia w 26 Paź 2014, 18:49

Zarówno w Czystym Niebie, jak i w Zewie Prypeci nie mogę ruszyć kursorem w menu. Nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło, a tym bardziej mnie to wkurza, że dopiero co jedną grę sobie naprawiłem (L4D2), to następna się zj♥bała :/ Oczywiście Tytanowy Janusz wśród Stalkerów, czyli SoC nie ma problemów z kursorem. Gdy strzałkami sobie odpalę nową grę, w grze jednak kursor chodzi bez zarzutu. W ekwipunku jednak też nie ruszy. WTF?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Betonowy kursor w menu

Postprzez Floor w 26 Paź 2014, 19:16

Jesteś pewien, że to wina gry, a nie myszki? Czasem coś można je*nąć w opcjach systemu i jeb - myszka nie działa w grach... Co nie zmienia faktu, że błąd jest dziwny.
Image

A lamusy dupa cicho!
Awatar użytkownika
Floor
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 26 Paź 2014, 11:13
Ostatnio był: 09 Gru 2014, 18:43
Miejscowość: Kolno
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

Re: Betonowy kursor w menu

Postprzez Pangia w 26 Paź 2014, 20:46

Niezbyt, bo w Google coś tam znajdywałem, ale bez sukcesów. Myszka na USB, owszem, ale jak już, to w ogóle się odłączy, wystarczy ją odpiąć i wpiąć z powrotem i gra. A i to raz na kilka miesięcy się jej zdarzy.
Floor napisał(a):Jesteś pewien, że to wina gry, a nie myszki?

Na XP działało :caleb:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Betonowy kursor w menu

Postprzez sms216 w 26 Paź 2014, 22:11

Może masz kursor zmieniony na jakiś obrazek? W sensie że ja kiedyś sobie ściągnąłem zestaw kursorów z diablo i mi myszka nie działała w cs'ie i gta.
sms216
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 20 Sty 2013, 11:25
Ostatnio był: 21 Maj 2018, 15:03
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: 3

Re: Betonowy kursor w menu

Postprzez Pangia w 19 Lis 2014, 22:17

No chyba żartujesz. Ja mówię o kursorze w menu gry, nie o kursorze w ogóle. Poza tym po co miałbym sobie takim gównem świeżo postawiony system syfić?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Betonowy kursor w menu

Postprzez Mito w 19 Lis 2014, 22:44

A próbowałeś może wyłączyć zwiększanie precyzji wskaźnika w opcjach myszki? Tzn. w Panelu Sterowania? Ponoć czasami pomaga z problemami z myszą w pierwszych Falloutach, to może i tu...?
Albo też może wersja sterownika chipsetu, którą masz, jest w jakiś sposób problematyczna pod tym względem?
Próbowałeś na myszy na PS?
Tak tylko teoretyzuję ;)
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Betonowy kursor w menu

Postprzez Cromm Cruac w 20 Lis 2014, 00:58

Wpisz w command linie Windowsa 'dxdiag' (DirectX diagnostic tool) i przejdź na ostatnią zakładkę (input). Zobacz czy nie występuje jakiś problem z myszą.

Możesz też spróbować przeinstalować DirectXa
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Betonowy kursor w menu

Postprzez Pangia w 21 Lis 2014, 16:47

Przypomniałem sobie teraz jedną dość ważną rzecz, która może stanowić problem, a o której wcześniej zapomniałem, ale nie wiem, czy to to. Teraz jest już późno, więc jutro później to sprawdzę i zdam relację. Jak to nie to, to zabiorę się za resztę.

Przyczyną był podmieniony plik DINPUT8.dll z C:/Windows/SysWOW64 na starszy, który z kolei naprawiał niedziałającą myszkę w GTA: San Andreas. Kompletnie o tym wcześniej zapomniałem, głównie dlatego, że pozostałe gry nie stroją fochów i głupich min z tego powodu, na czele ze Sniper Elite V2, który przecież starą grą nie jest. Także ten, temat do zamknięcia.
Ostatnio podbity przez Pangia, 21 Lis 2014, 16:47
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości