Uczyć się polskiego z STALKER

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Uczyć się polskiego z STALKER

Postprzez incocnito w 06 Wrz 2016, 18:45

Cześć, próbuję uczyć się polskiego z STALKER. Grałem już Czyste Niebo i Cień Czarnobylę po polsku i to było pomocne, myślę. Zmienianie języka było bardzo proste, musiałem tylko otworzyć localizations.ltx i napisać "lang = pol", i już. Teraz chciałbym grać Zew Prypeci po polsku, ale mam problem: Mam wprawdzie polskie tłumaczenie (chociaż mam niemiecką wersję :D), ale pliki wygląda tak:

Kod: Zaznacz wszystko
<string id="st_achievement_10_descr">
      <text>Co za upokorzenie dla wroga! Udalo ci sie zabic dziesieciu przeciwnikуw pod rzad, nie ginac przy tym! Nie mozna jednak nazwac tego okrucienstwem. Po prostu dajesz im powody do dalszego doskonalenia umiejetnosci.</text>
   </string>


Litary jak ż, ł, ą itd. brakują. Można to jakoś zmienić, mimo że muszę znowu kupić grę? W Czystym Niebie i Cieniu Czarnobyla pliki wygląda tak:
Kod: Zaznacz wszystko
<string id="enc_weapons1_wpn-knife">
      <text>Nуї myњliwski.</text>
   </string>


i to funkcjonuje. Nawet jeśli kopiuję ten tekst jest dobrze obrazowany. Nie mam pojęcia co mam robić... Można ktoś mi pomóc?

PS proszę nie przenieść ten temat. Już kupiłem tych gry i nie chciałbym kupić polskią wersję. Na pewno można to jakoś zmienić. Dziękuję.
incocnito
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 29 Cze 2016, 18:12
Ostatnio był: 08 Wrz 2016, 13:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Uczyć się polskiego z STALKER

Postprzez caleb59 w 06 Wrz 2016, 18:51

Wydaje mi się, że musiałbyś zmienić język systemu Windows na polski, region na Polskę, układ klawiatury na polski (programisty) i dopiero wtedy powinno być poprawnie...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Uczyć się polskiego z STALKER

Postprzez PainChiller w 06 Wrz 2016, 18:53

Masz na myśli że kupiłeś niemieckiego stalkera i zmieniłeś język w localizations.ltx? Brak polskich napisów może być spowodowane inną czcionką (u mnie jest "font_prefix = _cent ;_west")

Zawsze można jeszcze znaleźć Spolszczenie w internecie na przykład: http://spolszczenie.blogspot.com/2015/0 ... ypeci.html
albo
http://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?t=2690

EDIT: Można też spróbować tego co proponuje Caleb
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.

Za ten post PainChiller otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Uczyć się polskiego z STALKER

Postprzez incocnito w 06 Wrz 2016, 19:05

Dziękuję!!!!! Dziękuję bardzo!!!!! Całymi godzinami szukałem, ale nie znalazłem http://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?t=2690. Dziękuję! :)
incocnito
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 29 Cze 2016, 18:12
Ostatnio był: 08 Wrz 2016, 13:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Uczyć się polskiego z STALKER

Postprzez Trikster w 06 Wrz 2016, 20:29

Miło, że spolszczenie moje i Plaargatha jeszcze jest używane. :) Jakbyś miał jakieś problemy, możesz pisać w temacie polonizacji:
viewtopic.php?f=77&p=319015
lub uderzać bezpośrednio do mnie na maila: [email protected]
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: Uczyć się polskiego z STALKER

Postprzez Pangia w 06 Wrz 2016, 21:32

Otwórz te pliki w Notepad++ i użyj tej opcji do zmiany formatowania:
Image
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Uczyć się polskiego z STALKER

Postprzez incocnito w 06 Wrz 2016, 21:56

Próbowałem to, ale we własnej plik to błędnie formatowany. Nie myślę, że to może się zmienić.
Dzięki za pomoc, Trikster! Twoja modyfikacja jest wspaniała! :)
incocnito
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 29 Cze 2016, 18:12
Ostatnio był: 08 Wrz 2016, 13:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości