Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Postprzez Celny w 09 Paź 2016, 01:47

Jestem wybredny a szukam czegoś wyjątkowego jakiegoś moda albo i dwa.
Czego szukam i co mnie interesuje ?
-Zima
-Więcej broni
-Agresywni Bandyci
-Wojna frakcji
-więcej mutantów
-Własna drużyna
Polecacie jakieś mody a może jakieś są w produkcji?
--------------
Niestety nie znam się na modach i ich nawet nie lubię bo kilka razy miałem przykrości związane z nimi np usunięte savy itp...
chciałem przeczytać opinię osób bardziej obeznanych które by powiedziały które mody są dobre,które mogą zniszczyć grę a które są świetne! a i jeszcze te które można łączyć z sobą nie obawiając się crasha :/
--------------
Wyjątkowo chciałem trochę zmodować stalkera zp bo znudziła mi się ta gra a jak wiadomo zp jest najlepszą częścią więc spodziewałem się dużej ilości modów.

Uwagi moderatora:

Edytuj swoje posty, nie pisz jednego pod drugim! - caleb59
Nie jestem chamski tylko ironizuję

Za ten post Celny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo,
Negative Stalkep.
Awatar użytkownika
Celny
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Paź 2016, 00:58
Ostatnio był: 10 Lip 2022, 02:39
Miejscowość: Lubawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Postprzez tom3kb w 09 Paź 2016, 07:00

Po pierwsze edytuj posty, a nie buduj piramidy ;)
Wymienię ci kilka najfajniejszych modów do ZP, w które grałem, niekoniecznie spełniające twoje kryteria bo np "wojny frakcji" nikt nie stosuje bo to była kupa, zimowe mody to na palcach jednej ręki możesz policzyć, akurat nazwy nie pamiętam.

Złoty kufer 2 (bardzo fajny ale trudny ze względu na umiejscowienia schowków, walkę ale jeden z najbardziej dopracowanych modów. Najpierw pasuje przejść część 1, taki krótki prolog.

Na przekór śmierci. W pajęczynie kłamstw. Też bardzo fajny nowy mod rozgrywający się na nowej lokacji.

Spectrum Project. Droga we mgle.

Kroniki Czarnobyla.

Przestrzenna Anomalia update 4.

Na przekór śmierci. Nowicjusz.

Klondajk 2.0

SGM 2.0 + geonezis addon, ewentualnie SGM 2.2 albo SGM JENOT.

Dolina Szeptów.

To tak parę na szybko. Opisywać mi się ich nie chciało ;)
Co w nich jest to już sobie poczytasz w opisach ale wiadomo lepsza grafika, nowe bronie, pancerze, no i wiadomo fabuła i questy.
Ps. Było tu już parę podobnych tematów.

Za ten post tom3kb otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker100, Celny.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Postprzez trolololo w 09 Paź 2016, 09:40

Ja dodałbym jeszcze MISERY, ciągle rozwijany mod globalny, który zostawia fabułę, ale zmienia grafikę, i rozgrywkę w takim stopniu, że jest to w zasadzie inna gra. Mod w wersji Polskiej, i Angielskiej.
Mógłbym jeszcze polecić Call of Charnabyl, jeśli lubisz Freeplay-u, ale to już nie mod, tylko dosłownie inna gra, na bazie ZP.
Jeszcze dobrze się bawiłem na M.S.O+AF3+AN3+WZ, jako takie urozmaicenie Vanilli.
Oczywiście wszystkie mody znajdują się na tym forum, w dziale "Modyfikacje Gotowe".
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Postprzez tom3kb w 09 Paź 2016, 11:32

Te co ja wymieniłem to musisz wpisać w googla bo raczej na pewno ich tu nie ma, ewentualnie jakiś starszy SGM i Kroniki Czarnobyla, Spectrum Project.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Postprzez Mito w 09 Paź 2016, 13:42

Jeżeli poszukujesz modów do Zewu, to popieram trolololo: Misery jest dość ciekawe. Fabuła z Zewu zostaje w tym modzie niezmieniona, ale sama rozgrywka robi się bardzo trudna (to jeszcze zależy od stylu gry), walcząc z ludźmi trzeba mieć jakąś osłonę bo parę kulek i leżysz, czasem w ogóle najlepiej unikać spotkania, a z mutantami też ciężko walczyć, no i często uciec też trudno. Sporo rzeczy rozwinięto - mnóstwo nowych schowków, na praktycznie każdą anomalię w Ekologu trza iść, artefakty są bardziej ciekawostką niż przydatnymi przedmiotami (ale trochę kosztują), bida w ogóle straszna, ale masz też dość rozbudowane systemy własnoręcznych napraw broni i spraw związanych z żywnością i używkami (których jest tam mnóstwo). Więcej broni jest, szczególnie jak doinstalujesz se The Armed Zone do tego, bandyci bardzo często są agresywni, dodano parę mutantów. Gra powinna być całkowicie stabilna. Po prostu dość trudny survival - potrzeba albo dużych umiejętności, albo dużo F5/F9 i cierpliwości.

Jeżeli koniecznie chcesz drążyć wojnę frakcji, to kierowałbym cię raczej na Czyste Niebo z modem The Faction War. Podobno można swojej frakcji przejąć przynajmniej znaczny kawał Zony, no i można wlec ze sobą oddział kolegów po fachu. Więcej o tym modzie nie wiem.

Poza tym, nie można ograniczać się tylko do jednej części stalkera - do ShoC jest też sporo modów (chyba najwięcej pośród wszystkich części gry, bo modowanie jest najłatwiejsze). Z graficzno/freeplayowych na przykład Autumn Aurora 2, która wprowadza nieco zmian w mechanikę gry i dodaje nowych spluw nieco, czy też fabulare mody, których jest MNÓSTWO. Dla przykładu Tajne Ścieżki 2 z nakładką Autumn Aurora 2. Cała fabuła od nowa. Czy też Narodnaja Soljanka (polecam OP-2), taki nawał zadań że w samym Kordonie jest może z 20, 25, niestety ruski mod i sporo nonsensów jest.

Jest jeszcze przynajmniej kilka "modów", które są zrobione w taki sposób, że nie wymagają samej gry do działania - praktycznie pobierasz coś, co można nazwać nową, fanowską częścią stalkera. Dla przykładu Lost Alpha (próba przywrócenia tego, co przez te 7? lat produkcji ShoCa trafiło do kosza i słuch po tym zaginął) - chociaż to akurat nie za bardzo wpasowuje się w twoje kryteria. Jest jeszcze Call of Chernobyl, ogromny mod na silniku CoP, nastawiony na freeplay - coś tam z 34 lokacje chyba, na początku gry wybierasz frakcję, możesz brać ze sobą w podróż oddział swojej frakcji, jest do niego addon OWR, który podmienia wszystkie modele broni na nowe, ale nie wiem czy dodaje jakieś nowe spluwy. Coś tam słyszałem, że w najnowszej wersji jest jakaś szczątkowa fabuła, której jednak nie trzeba się koniecznie trzymać.
A ja ostatnio katuję swój komputer modem OGSE 0963 - bardzo obszerny. Mnóstwo zadań, sporo nowych spluw i najróżniejszych przedmiotów, gra co prawda trudniejsza. Najbardziej na uwagę zasługuje niesamowita ilość opcji graficznych, przez co miałem spore problemy z płynną grą na absolutnie minimalnych detalach (ale działam na tosterze...). Co tam jeszcze - można powlec za sobą towarzysza, dodane parę mutantów, możliwość łatwego skonfigurowania sobie gry w praktycznie każdym aspekcie - w launcherze masz opcje dotyczące respawnu mutantów i stalkerów, częstotliwości występowania emisji, udźwigu postaci... Sporo tego jest, no.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Postprzez Celny w 10 Paź 2016, 23:54

Widziałem filmiki o modzie: Call of Chernobyl więc chyba od tego zacznę ;)
Ponoć jest to jeden z najlepszych modów więc jestem podekscytowany :E
a tutaj filmik z gry:
S.T.A.L.K.E.R Call of Chernobyl 1.4 | Rostok Bandit Attempt
https://www.youtube.com/watch?v=fhPeiboGFj0
Nie jestem chamski tylko ironizuję
Awatar użytkownika
Celny
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Paź 2016, 00:58
Ostatnio był: 10 Lip 2022, 02:39
Miejscowość: Lubawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Jakie mody polecacie ? czy jest w nich to czego szukam ?

Postprzez trolololo w 11 Paź 2016, 16:50

Tylko że CoC wielu ludzką się po prostu szybko nudzi, bo nie ma większego celu. Albo będziesz tworzył własną fabułę, albo uznasz moda za nudny.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości