Zawiesza się przy zapisywaniu, długo się wczytuje

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Zawiesza się przy zapisywaniu, długo się wczytuje

Postprzez onion_wizard w 10 Lip 2017, 21:48

Witam.
Niedawno kupiłem Zew Prypeci na steamie, zainstalowałem grę, lecz przy uruchomieniu pojawia się problem:
Gra przy zmianie byle jakiej opcji na chwilę się zamraża a dźwięk jest przerywany. Po chwili wszystko wraca do normy (nawet gdy nie zmienię żadnej opcji, a tylko kliknę "anuluj"- to i tak się to dzieje). Gdy wybiorę nową grę, bardzo długo się ona wczytuje. W trakcie gry mam ok 100fps, więc nie wiem czym jest to spowodowane. Nawet gdy robię quicksave, to gra zamraża się na paręnaście sekund, co znacząco przeszkadza w rozgrywce. Dodam jeszcze, że w poprzednich częściach też się to zdarzało. Nie pomaga reinstall gry, ustawienie trybu zgodności i uruchomienie jako administrator. Wydaje mi się że może być to związane z tym, że mam zbyt silny komputer jak na stalkera:
Procesor: I7 6600K
Karta graficzna: GTX 970
RAM: 8192MB
DirectX: 11
System: Windows 7 pro

O dziwo na starym komputerze- o wiele gorszym, gra działała bez zarzutu.

Z góry dziękuję za pomoc.
"Wpadnij w przyszłym tygodniu, spodziewamy się rewelacyjnego zioła po którym odlecisz w kosmos"
onion_wizard
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 10 Lip 2017, 21:24
Ostatnio był: 10 Lut 2018, 13:14
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Zawiesza się przy zapisywaniu, długo się wczytuje

Postprzez trolololo w 10 Lip 2017, 21:52

Wątpię że problem leży w zbyt nowoczesnej konfiguracji. Na forumie są ludzie z podobnymi zaspołami w komputerze, i nie zgłaszali takich problemów. Może masz strasznie zapchany dysk? Ile GB na ile? Gra ci nie wyłącza się? Jeśli tak, to u góry strony w ramce masz co należy robić.
Strasznie długo to ile? Bo długo może być różnie w zależności od ludzi. Ale to przerywanie dźwięku dziwi.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Zawiesza się przy zapisywaniu, długo się wczytuje

Postprzez onion_wizard w 10 Lip 2017, 21:59

Dysk nie jest zapchany: 124GB wolnych na partycję 244 GB, dysk 1TB
Gra się nie wyłącza, przy wczytywaniu save'a to ok. 3-4 minuty, przy robieniu quicksave'a ok 10 sekund
"Wpadnij w przyszłym tygodniu, spodziewamy się rewelacyjnego zioła po którym odlecisz w kosmos"
onion_wizard
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 10 Lip 2017, 21:24
Ostatnio był: 10 Lut 2018, 13:14
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Zawiesza się przy zapisywaniu, długo się wczytuje

Postprzez trolololo w 10 Lip 2017, 22:33

Czy w innych częściach też tak masz? 10 sekund to faktycznie długa jak na qs. Ja mam 1-2 sekundy. A wczytuje się też do minuty, chociaż sprzęt dużo słabszy.

Jeśli poprzednie części chodzą normalnie, to wątpię by najnowsza miała jakieś elementy które nie są obsługiwane przez nowe komputery, szczególnie że Win7. Jakieś mody morze? Zmieniałem coś w plikach? X-ray jest strasznym silnikiem.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Zawiesza się przy zapisywaniu, długo się wczytuje

Postprzez onion_wizard w 10 Lip 2017, 22:43

W innych częściach też się to zdarzało ale nie tak drastycznie jak w Zewie:
W Cieniu gra długo się wczytywała, oraz zamrażała przy zmianie opcji. Przy quicksave'ach nie było problemu, w Czystym Niebie to samo, ale wczytywanie było szybsze.
Modów żadnych nie mam, w plikach też nic nie zmieniałem.
"Wpadnij w przyszłym tygodniu, spodziewamy się rewelacyjnego zioła po którym odlecisz w kosmos"
onion_wizard
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 10 Lip 2017, 21:24
Ostatnio był: 10 Lut 2018, 13:14
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości