Dodanie handlarza w Prypeci

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez max1071 w 26 Sie 2017, 21:46

Stalkerzy..

potrzebuje pomocy w wykonaniu moda.
jako że mamy 2 unikatowe postacie w Zatonie Pietruchę i Szydło.
tak wiem zaraz powiecie "skąd oni tacy unikatowi?".. otóż mają nazwy własne
nie jakiś tam Zbyszek Rolnik i Kuba Rozpruwacz :D

dało by radę zrobić tak by to oni robili za handlarzy w samej Prypeci?
np Pietrucha sprzedawał by broń a Szydło leki.

pewnie wleci tu jakieś all.spawn itd.. bo configi od tego to ja wiem gdzie są.. i wystarczyło by skopiować i po sprawie.. ale co z resztą oskryptowaniem itd?
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez Pangia w 26 Sie 2017, 23:16

Znaczy się chcesz stworzyć nowego handlarza w Prypeci (co zapewne umiesz zrobić) czy żeby konkretnie ci dwaj kolesie byli handlarzami? Bo jeśli to drugie… :u3: Nawet nie wiem, czy to w ogóle możliwe w Zewie zważywszy na to, że mapy nijak ze sobą nie są połączone i NPC raczej nie mogą się między nimi przedostawać.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez max1071 w 27 Sie 2017, 08:51

jak bym nie wiedział jak się do tego zabrać to bym nie robił..

mówisz że nie wiesz czy to możliwe w zewie?
spójrz na przykład Sęka tego cepa z Zatonu co podp** nas bandytom.. uciekł do Janowa i tam trzeba go uratować więc to jest raczej możliwe.. tylko pytanie jak? xD

i co z oskytowaniem bo raczej configi w tym przypadku odpadają.. bo gra i tak ich nie rozpozna.
chyba będzie trzeba Cromma zapytać jak to się w ogóle robi :D
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez Pangia w 27 Sie 2017, 12:26

max1071 napisał(a):spójrz na przykład Sęka tego cepa z Zatonu co podp** nas bandytom.. uciekł do Janowa i tam trzeba go uratować więc to jest raczej możliwe.. tylko pytanie jak? xD

Tylko zauważ, że to jest postać powiązana z zadaniem – po oddaniu mu broni i oddaleniu się poza zasięg A-Life Sęk znika z mapy i dopiero później zostaje „odtworzony” w Janowie (bo zakładam, że ID Sęka na Skadowsku i Sęka w Janowie są różne, czyli de facto nie jest to ten sam NPC).

No Cromm na pewno będzie więcej wiedział od nas obu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez Marcus_Polonus w 27 Sie 2017, 14:26

Trzeba by było ustawić w skryptach spawnu by NPC zniknął po wykonaniu zadania i dorobić nowy spawn w Prypeci.

Tak w ogóle, nie będzie łatwiej stworzyć nowego NPC'a w pralni i zablokować go w tym smart terrain'ie?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez trolololo w 27 Sie 2017, 14:30

Lepiej zrobić to tak jak Gariego jeśli dobrze pamiętam. Siedzi w Janowie, ale jest przewodnikiem w Prypeci - zakładam że to dwa NPC korzystające z tego samego modelu i nazwy.
Chodzi ci o to żeby zrobić nowych handlarzy, czy NPC którzy łażą po mapach, ale są handlarzami?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez Marcus_Polonus w 27 Sie 2017, 14:58

Jeżeli dobrze rozumiem, kolega chce przerzucić Pietruchę i Szydło do Prypeci i ustawić ich jako handlarzy.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez max1071 w 27 Sie 2017, 16:08

tak właśnie o to mi chodzi nigdzie nie maja się ruszać.. tylko sprzedawać jeden broń a drugi leki to wszystko.
zależy mi też na tym ze jeśli im pomożemy na Skadowsku czy też Zatonie przy tej anomalii kocioł to wtedy tylko oni się tam pojawią.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez Marcus_Polonus w 27 Sie 2017, 18:17

Podpatrz w config/scripts/lokacja jak wygląda spawn dla innych postaci i spróbuj to wykorzystać np. spawn drużyny idącej przez Prypeć 1. Powinny tam być odnośniki, które usuwają NPC z jednej mapy, a gdzie indziej które "respią" takiego samego NPC gdzie indziej.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez max1071 w 27 Sie 2017, 20:54

dobra oki to popatrzę :D
i zobaczę co da się zrobić.
w razie co dodam posta to najwyżej zje mnie mod forum :/
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: Dodanie handlarza w Prypeci

Postprzez megashooter w 29 Sie 2017, 13:07

Myślę że najprościej jednak tak jak kolega na górze proponował. Obczaj jakiego modelu używają ci dwaj NPC. Stwórz dwóch nowych o tym samym modelu i tych samych imionach a potem po prostu "przypnij" ich w Prypeci.
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości