FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

Postprzez Soviet w 17 Paź 2009, 15:36

Spis treści:

1. Fabuła i misje.
2. Hardware i software.
3. Ekwipunek.
4. Inne.

5. Wymagania sprzętowe.

Tematy z pytaniami na które odpowiedź znajduje się tutaj będą usuwane, a pytający odpowiednio traktowani.

Jeśli cokolwiek nie działa: zainstaluj najnowszy patch, wczytaj wcześniejszy save i/lub opuść i ponownie wejdź do lokacji, w której występuje problem. Dopiero potem pytaj.

*

I czytajcie co jest napisane w PDA!

Czekam na propozycje jakie pytania i odpowiedzi dodać.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

Postprzez Soviet w 17 Paź 2009, 15:37

1. Fabuła i misje.

Solucja by Stalker.pl

Możliwe spoilery.

1.1 Czy nośnik pamięci po odblokowaniu i zaznaczeniu skrytek będzie jeszcze potrzebny czy można go wyrzucić?
- Urządzenie z bezzałogowego samolotu po odblokowaniu możesz wywalić lub spylić handlarzowi np. w Zatonie, nośnik odblokowuje lokalizację trzech skrytek broni, amunicji itp.
Thx CrisuSPW.

1.2 A co z listem Ducha leżącym w jednej ze skrytek? Można go komuś opchnąć albo oddać jako przedmiot questa?
- List jak najbardziej możesz sprzedać, zostawić sobie bądź wyrzucić, ale takie decyzje zależą już od charakteru i stopnia zaintrygowania fabułą.
Thx CrisuSPW.

1.3 Co zrobić z przedmiotami, które znajdują się w cementowni?
- Zanieś je do Azota - mechanika w Janowie.
Thx CrisuSPW.

1.4 Jak dotrzeć do Oasis?

Image

- Biegniemy po kolei drogami 1,2,3,4,5 i powtarzamy, aż będą cztery gwiazdko-kurtyny. Wtedy przebiegamy pod wszystkimi czterema "kurtynami" do wyjścia i jesteśmy w Oasis.
Thx MiedzianeJaja.

1.5 Jak dostać się do Prypeci?
- Będziesz potrzebował kombinezonu. Tylko z Sevą dostaniesz się do Prypeci.
- Do tego ekipa. Tu wybór jest większy, ale wystarczy, że zwerbujesz np. pilota, który przeżył katastrofę śmigłowca, znajduje się on w bunkrze naukowców bliziutko centralnego budynku w Janowie. Tak więc śmigasz do niego, godzi się on na podróż, ale by tak się stało musisz jeszcze załatwić dla niego kombinezon wykonując misję dla naukowców, którzy w nagrodę przekażą Ci ten właśnie kombinezon, który dalej wręczysz owemu pilotowi. Ekipa składająca się z Was trzech w zupełności wystarczy.
- Na koniec potrzebujesz tunelu, który stanie się dostępny gdy pogadasz z Zulu.
Thx CrisuSPW & mejk.

1.6 Czy można wrócić z Prypeci do poprzedniej lokacji?
- Tak. Można tak zrobić wystarczy podejść do przewodnika.
Thx Zajcew.

1.7 Gdzie szukać informacji na temat Gaussa?
- Zanieś go mechanikowi w Zatonie. Dalej - będziesz wiedział co robić..
Thx CrisuSPW.

1.8 Dostałem zadanie aby odnaleźć trujący gaz na pijawki. Znalazłem skrzynię z gazem na moście w zatoce, jednak zdobyłem na razie tylko jeden klucz (był w jeepie, także na moście), a potrzebne są dwa. Gdzie znajdę drugi klucz?
- Drugi jest w gruzach, w zwalonej czesci na dole we wraku jeepa.
Thx Pryszczus.

1.9 Handlarz w Skadovsku polecił mi abym znalazł trzy detektory z którymi mam się udać do naukowców. Gdzie mam ich szukać?
- Detektory możesz znaleźć wszędzie i nigdzie, raz to w sklepie będzie jeden, a to znowu przy jakichś zwłokach. Uzbiera się szybko.
Thx Pryszczus.

1.10 Po uzyskaniu informacji od Brodacza, że Głuszec będzie czekać przy dźwigach szukam go tam, nawet o różnych porach (wracając z innych wycieczek), ale jego tam nie ma. Co robić?
- Wejdż do drewnianej szopy obok dźwigu.
Thx graf_art.

1.11 Szukam śluzy transportowej nr 1 w fabryce Jupiter. Mam ją na PDA ale nie wiem jak się do niej dostać.
- Śluza znajduje się w ostatnim/ej pomieszczeniu/hali fabryki Jupiter - by się tam dostać należy znaleźć przejście obok wraku helikoptera (mniej więcej po prawej helikoptera) wewnątrz fabryki, po czym przejść dalej do kolejnego pomieszczenia, w którym są dokumenty, a następnie przejść dalej schodami i korytarzem do ostatniej hali, w której znajduje się drugi zestaw dokumentów oraz wyżej wymieniona śluza...
Thx caleb59.

1.12 Nie mogę znaleźć Zulusa w Prypeci.
- Jest on na terenie szkoły, atakowany przez snorki.
Thx Wheeljack.


1.13 Herman nie chce zlecić zadania "okresowe emisje psioniczne".
- Twoja ochrona psioniczna jest zbyt mała, najlepiej kup kombinezon u Żwawego.
Thx Wheeljack.

1.14 Anomalie spawnują artefakty jednorazowo czy co jakiś czas?
- Pojawiają się po prawie każdej emisji.
Thx Wheeljack.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

Postprzez Soviet w 17 Paź 2009, 15:39

2. Hardware i software.

2.1 Wyskakuje mnie bugtrap!
- Na 95% wina pirackiej wersji gry.
Thx życie.

2.2 Wchodzę sobie drabiną do Prypeci, a tu nagle wyskakuje mnie bugtrap!
- Na 95% wina pirackiej wersji gry.
Thx xKoweKx .

2.3 Gra nie chce się zaktywować (wcześniej była instalowana na innym kompie / miałem formata)!
- Na 95% wina... tfu, pisz maila do Cenegi. [email protected] Koniecznie podaj swój kod aktywacyjny!
Thx Ekipa .
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

Postprzez Soviet w 17 Paź 2009, 15:39

3. Ekwipunek.

3.1 Czy w grze jest technik do ulepszeń?
- Jeden jest w Składowsku, drugi w "Midsummerze", wojskowy w Prypeci, który naprawia wszystko za friko.
Thx mejk.


3.2 Gdzie mogę znaleźć kombinezon CS3?
- Ten kombinezon można dostać tylko u Żwawego.
Thx KarwaPL.


3.3 O co chodzi ze skanerem podczerwieni w hełmie taktycznym?
- Jest to tak naprawdę radar pokazujący przeciwników na minimapce.
Thx ati.

3.4 Kto wykonuje ulepszenie egzoszkieletu umożliwiające bieganie sprintem?
- Tylko Kardan, lecz najpierw musimy mu dostarczyć narzędzia kalibracyjne.
Thx Wheel.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

Postprzez Soviet w 17 Paź 2009, 15:40

4. Inne.

4.1 Jak się włącza spanie w COPie?
- Jeśli jesteś w Zatonie wpadnij do Skadowska, zaraz obok Barmana znajdziesz schody, po których wejdź na wyższy pokład. Po lewej stronie znajdziesz kajuty z wyrkami i skrytką osobistą.
Stacja w Janowie posiada piwniczkę w północnej części budynku, w niej znajdziesz stalkera - Świętego Jana, który zleca misje związane z polowaniem, materac i oczywiście wyżej wymienioną skrytkę.
Jeśli chodzi o Prypeć to nie muszę chyba wyjaśniać, że łóżka widoczne jak byk znajdują się w budynku pralni, od razu na przeciwko pomieszczenia z mechanikiem i medykiem.

Za każdym razem działa to tak samo - podchodzisz, wciskasz "F" i wybierasz czas snu. Cóż, jeśli oczekiwałeś śpiwora to z pewnością się zawiedziesz, ponieważ zwyczajnie go nie ma.
Thx CrisuSPW.

4.2 Gdzie znajdują się save'y (zapisy stanu gry)?
- Windows XP
C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-COP\savedgames\

Windows Vista
C:\Users\Public\Documents\STALKER-COP\savedgames\

4.3 Oficjalny support gry w Polsce.
http://www.cenega.pl/pomoc-techniczna/s ... w-prypeci1

4.4 Wyczerpałem limit aktywacji. Co teraz?
- grę można mieć aktywowaną tylko na jednym komputerze jednocześnie - tzn jak chcemy grać w pracy i w domu to trzeba aktywować i dezaktywować grę
- liczba aktywacji i dezaktywacji jest nieograniczona
- gra po aktywacji działa bez płyty w napędzie
- Problem jest tylko jeśli nie mamy możliwości dezaktywacji aktywowanej gry (np padnie nam system) - zalecamy po aktywacji gry wygenerowanie sobie kodu dezaktywacyjnego, którego będziemy mogli użyć do dezaktywowania gry przez stronę internetową.
- jeśli nie mamy możliwości dezaktywowania aktywowanej gry to prosimy o kontakt z pomocą techniczną (najlepiej mailowo - [email protected] )
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości