Gdzie są narzędzia?

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Gdzie są narzędzia?

Postprzez SzramaX w 18 Paź 2009, 17:49

Mam taki problem, że nie mogę znaleźć w Zatonie narzędzi dla mechanika. Poszedłem tam gdzie wskazuje mapka zamieszczona na imageshacku, do sawmill (tam gdzie są zombie), ale tam niczego nie ma! Szukałem wszędzie, biegałem po dachach i nic! Proszę o pomoc.
Image
"Death solves all problems, no man, no problem"

Joseph Stalin
Awatar użytkownika
SzramaX
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 31 Lip 2009, 23:36
Ostatnio był: 23 Lut 2012, 16:29
Miejscowość: Prypeć - wschodnia dzielnica
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez Oviraptor w 18 Paź 2009, 18:08

No to wejdz na poddasze w tym drugim domku. Znajdziesz tam nie tylko narzędzia.
Awatar użytkownika
Oviraptor
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 10:29
Ostatnio był: 22 Lut 2014, 23:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez SzramaX w 18 Paź 2009, 19:13

Już mam. Dzięki. W Zatonie są tylko dwa miejsca z narzędziami? Bo mechanik nie chce mi ulepszyć broni na najwyższy poziom.
Image
"Death solves all problems, no man, no problem"

Joseph Stalin
Awatar użytkownika
SzramaX
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 31 Lip 2009, 23:36
Ostatnio był: 23 Lut 2012, 16:29
Miejscowość: Prypeć - wschodnia dzielnica
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez Bambosz107 w 18 Paź 2009, 19:36

Trzecie miejsce jest w pólnocno - wschodniej czesci Prypeci.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez xanton w 18 Paź 2009, 19:47

W Departament Store w jednym z pomieszczeń jest zejście do piwnic i tam, z tego co pamiętam, znajdziesz narzędzia do kalibracji.
xanton
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 07 Cze 2009, 10:48
Ostatnio był: 04 Wrz 2012, 22:39
Kozaki: 0

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez Crisu w 18 Paź 2009, 21:20

A więc tak... Po raz chyba dwudziesty (dosłownie) wytłumaczę lokalizację narzędzi...
Byłem męczony głównie na Xfire, nie było łatwo tłumaczyć tego zagranicznym graczom. xD

- - -

* W Zatonie wygląda to tak - dwie paczki narzędzi.

1. Pierwszą znajdziemy w Tartaku. Znajduje się tam zniszczona chałupka, odnajdujemy w środku drabinkę prowadzącą na strych. Tam z kolei łapiemy co znajdziemy czyli parę granatów, amunicję, wódkę, apteczki itp. Parę kroków dalej możemy złapać narzędzia leżące na stoliku.

2. Kolejne narzędzia są w posiadaniu Najemników w ich tymczasowej miejscówce na południu. By się tam dostać mamy dwa wybory, a mianowicie załatwiamy im prowiant w postaci 4 kiełbas i nie zadajemy więcej pytań pamiętając o opuszczonej broni lub wybijamy ich do zera. Cokolwiek by się stało - narzędzie znajdują się dalej na skrzynce za płotkiem.

- - -

* Teraz Janow, tutaj odszukamy trzy sztuki.

1. Jedyneczka leży w wagonie, w którym radośnie hasa sobie Elektro. To zaraz obok wiaduktu, tak więc wchodzimy na niego i skaczemy stamtąd na dach lokomotywy, po czym śmigamy wzdłuż niej oraz wagonów docierając do otwartej klapy, przez którą dostajemy się do środka uważając na anomalię. Na samym końcu po lewej stronie na siedzeniu znajdziemy narzędzia.

2. Kolejne narzędzia znajdują się na terenie fabryki Jupiter. Dostajemy się tam bardziej poprzez północny-zachód, gdzie znajdujemy bramę. Od razu po przejściu przez nią dostrzegamy budynek, do którego wchodzimy. Podążamy schodkami w górę jakby na strych. Tam wyjmujemy detektor, gdyż liczne anomalie Elektro zawierają artefakt. Ciśniemy pewnie przed siebie dochodząc do stalowej, zielonej szafki, którą otwieramy ukazując naszym oczom upragniony zestaw narzędzi.

- - -

* Pora na Prypeć. Miasteczko jest wielkie, ale zawiera tylko dwa zestawy.
Tutaj zwyczajnie niezbyt dokładnie pamiętam gdzie co się znajdowało. Strzępy informacji, ale pomocne.

1. Sklep Towarowy, na obecną chwilę pamiętam tylko nazwę miejscówki, ale gdy tylko dobrnę po raz czwarty do Prypeci to wyedytuję posta coby Soviet mógł wykorzystać mój wpis do FAQ. ^^

2. Tutaj nie pamiętam nazwy, ale z kolei wiem jak szło... Podchodząc do budynku (BDU lub jakiś trzyliterowy skrót) słyszymy skowyt psa, po czym wylatuje on przez okno na pierwszym piętrze. Wchodzimy do środka zastając Elektro, możemy katować się przechodząc przez anomalię bądź obejść ją wykorzystując dziury w ścianie. Dalej wchodzimy schodami na pierwsze piętro, ubijamy Burera i znajdujemy jakby składzik bądź zaplecze. Tam troszkę wartościowych i ciekawych fantów oraz narzędzia.

- - -

* Pamiętajmy, że czasem kombinezonu nie uda się przerobić do końca. Mechanik Naukowców w bunkrze dokończy robotę z przyjemnością.

- - -

Mapka pomocnicza? No...
Image

Co do zestawów w Prypeci - Zestaw 1 jest tylko oznaczeniem poglądowym, gdyż nie pamiętam dokładnie gdzie znajdowała się ta miejscówka... Ale zawsze jest to pewna pomoc.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez SzramaX w 18 Paź 2009, 21:27

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :D
Z tą resztą (druga mapa i Prypeć) to ja już tam się sam posiłuję. Tylko myślałem, że jeszcze w Zatonie jakieś narzędzia są (na razie jestem w dość wczesnym stadium gry).
Image
"Death solves all problems, no man, no problem"

Joseph Stalin
Awatar użytkownika
SzramaX
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 31 Lip 2009, 23:36
Ostatnio był: 23 Lut 2012, 16:29
Miejscowość: Prypeć - wschodnia dzielnica
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez ramzesLOL w 19 Paź 2009, 21:41

CrisuSPW napisał(a):
2. Kolejne narzędzia są w posiadaniu Najemników w ich tymczasowej miejscówce na południu. By się tam dostać mamy dwa wybory, a mianowicie załatwiamy im prowiant w postaci 4 kiełbas i nie zadajemy więcej pytań pamiętając o opuszczonej broni lub wybijamy ich do zera. Cokolwiek by się stało - narzędzie znajdują się dalej na skrzynce za płotkiem.


Jak i gdzie dokładnie można ich przekupić ? Bo jak tyko się zbliżę do ich obozu to udzielają mi ostrzeżenia potem drugie a potem jeśli podejdę bliżej strzelają....
ramzesLOL
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 09 Lut 2008, 21:04
Ostatnio był: 02 Mar 2012, 21:02
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 0

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez Oviraptor w 19 Paź 2009, 22:56

ramzesLOL napisał(a):Jak i gdzie dokładnie można ich przekupić ? Bo jak tyko się zbliżę do ich obozu to udzielają mi ostrzeżenia potem drugie a potem jeśli podejdę bliżej strzelają....


Opuść broń zanim wejdziesz do ich obozu.
Awatar użytkownika
Oviraptor
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 10:29
Ostatnio był: 22 Lut 2014, 23:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez Crisu w 20 Paź 2009, 08:24

Wyraźnie zaznaczyłem na mapce czerwonym punktem, a zauważ też, że we wątku oznaczyłem czerwoną gwiazdką narzędzia obecne w Zatonie. Czerwona dwójka na mapie...

CrisuSPW napisał(a):załatwiamy im prowiant w postaci 4 kiełbas i nie zadajemy więcej pytań pamiętając o opuszczonej broni


Pomyśl, rzuć okiem, przeczytaj i upewnij się czy na pewno podałem złe informacje.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez Hunk_pl w 20 Paź 2009, 23:02

Ode mnie chcieli 6 porcji żarcia i wzieli 3 kiełbasy, 2 chleby i 1 konserwe. Ogólnie ktoś może zrobić screena gdzie znaleźć narzędzia w cementowni bo przelazłem cała 4 razy trzymając F łacznie z zalaną piwnicą i nie moge ich znaleźć?
Hunk_pl
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 20 Paź 2009, 22:58
Ostatnio był: 22 Paź 2009, 21:14
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Gdzie są narzędzia?

Postprzez MOS w 21 Paź 2009, 11:09

tam narzędzi nie ma, za to są fanty(elektronika i takie tam) do zebrania dla mechanika z midsummer i to jest jako misja
Awatar użytkownika
MOS
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 15 Paź 2009, 10:54
Ostatnio był: 15 Mar 2020, 20:45
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości