[Zone Cell Mod]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje w produkcji" służy do dyskutowania o modyfikacjach, które są w trakcie procesu tworzenia. Nie piszemy, ani nie zadajemy tutaj żadnych pytań odnośnie modyfikacji ukończonych (gotowych)!
Przy tworzeniu tematu nowego, jego nazwa powinna wyglądać tak:
[Nazwa moda] krótki opis/tekst, np. [Cebul mod] by Stalker.pl

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez r_populik w 20 Lis 2013, 21:11

Bo pewnie trafiły do niego argumenty, że w wycinaniu broni z innych modów, wrzucaniu ich do nowej gamedaty i nazywaniu tego swoim modem rzeczywiście nie ma nic innowacyjnego. Może to zrobić praktycznie każdy przy odrobinie dobrych chęci, również ty.
Awatar użytkownika
r_populik
Modder

Posty: 789
Dołączenie: 26 Mar 2010, 12:45
Ostatnio był: 29 Wrz 2022, 22:03
Miejscowość: okolice stolicy
Kozaki: 263

Reklamy Google

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez tytan900 w 20 Lis 2013, 23:59

nie chciało by mi się w to bawić :E
Intel c2d e8400 (3.0x2 6mb) - Nvidia geforce 9600gt - ASUS P5KPL-AM - 3gb ddr2
Awatar użytkownika
tytan900
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Wrz 2013, 11:13
Ostatnio był: 23 Lut 2014, 00:52
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -8

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez StalkerCell w 23 Lis 2013, 17:02

"Dlaczego wyrzuciłeś bronie..." :E Broni nie wyrzuciłem, ZCM ciągle mam na dysku. Robię go od nowa, gdyż główną jego osią będzie nowa fabuła. Jak skończę robić fabułę, będę dodawał rzeczy z ZCM.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez tytan900 w 23 Lis 2013, 21:13

aha myślałem że usunąłeś bronie i skupiłeś się na fabule .
Intel c2d e8400 (3.0x2 6mb) - Nvidia geforce 9600gt - ASUS P5KPL-AM - 3gb ddr2
Awatar użytkownika
tytan900
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Wrz 2013, 11:13
Ostatnio był: 23 Lut 2014, 00:52
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -8

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Tajemniczy w 25 Lis 2013, 14:31

Coś w temacie cisza więc pytanie do StalkerCella - jak tam postępy z modem?
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Cromm Cruac w 25 Lis 2013, 15:45

StalkerCell 23 Lis 2013, 15:02 napisał(a):Robię go od nowa, gdyż główną jego osią będzie nowa fabuła.

@Tajemniczy, naprawdę sądzisz, że można to zrobić w 3 dni?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez pan kozaq w 30 Lis 2013, 23:30

@Cell- jeżeli ZCM z uzbrojeniem jest stabilne, wrzuć takie jakie masz.
Zacząłeś robić nowego moda- chwała Ci za to. Chętnie bym pomógł, ale mój modding ogranicza się do zmieniania linijek w notatniku :) Oczywiście, mógłbym się nauczyć modować, ale od 7 do 19 mam zapierdziel (7-14 szkoła, 15-19 wungiel i naprawianie samochodu z ojcem :/
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez StalkerCell w 02 Gru 2013, 18:39

Uzbrojenie w ZCM było i jest stabilne, ale nowe dialogi już nie. Przy próbie wzięcia nowego zadania wywalało bez loga. Dlatego też postanowiłem wszyściutko od nowa zrobić, począwszy od fabuły, dlatego, że czasochłonnym zajęciem jest zaimpletowanie jej w stu procentach. Teraz przechodzę SGM, ponieważ być może uda mi się czegoś nauczyć w dodawaniu rozbudowanych questów. Mam kilka "innowacyjnych" pomysłów, takich jak specjalne miejsce dodatków w menu ekwipunku w okienku używanej broni, specjalne egzemplarze broni, pancerzy, broń Zombie, której nie da się ulepszać, a naprawiać dało by się tylko u specjalnych mechaników. Dodanie nowych frakcji. Jeżeli nauczę się tworzyć stojącego w jednym miejscu NPC, to dodam kilka nowych frakcji. Kilka pomysłów na bazy:
Zaton
-Pogłębiarka,
-Żelazny Las,
-Magazyn Podstacji,

Jupiter
-fabryka Jupiter (tam gdzie po zabraniu dokumentów atakowali nas Najemnicy),
-Magazyn Kontenerów,

Prypeć
-Pralnia Samoobsługowa,

EDIT.
Yeah, kur*a! Naprawiłem problem z wylotem przy nowej grze. Teraz pora na rozwiązanie problemu, tego "TITLE_DOESNT_EXIST" i "DESCR_DOESNT_EXIST".

EDIT2.
Nie chcę nic zapeszać, ale będzie nowa lokacja - Czerwony Las. Tym razem działa, połaziłem po "czerwoniaku"... "pozostało" jego wypełnianie mutasami, anomaliami i stalkerami (utrzymujących pozycję w miejscu spawnować niestety nie potrafię :mad: ).

Za ten post StalkerCell otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Leo0502 w 08 Gru 2013, 19:30

Odnośnie baz dla frakcji powiem tak:
-Pogłębiarka - Odpada, promieniowanie.
-Żelazny las - No nie wiem czy ktoś chciałby rzucającego morderczymi skrzyniami poltergejsta za oknem i nibyolbrzyma w piwnicy.
-Magazyn podstacji -Tam jeszcze nie byłem, więc nie wiem.
-Fabryka Jupiter - Jak dla mnie to miejsce jest mroczne i ma klimat i tak powinno być.
-Magazyn kontenerów - Czemu nie.
-Pralnia samoobsługowa - Jak najbardziej.

Dorzucam ci jeszcze Podstację w Jupiterze i Leśniczówkę w Zatonie

Powiedz jak idą postępy i wyjaśnij w końcu czy mówisz o lesie z CS czy o Radarach z SoC, bo tu obie lokacje by pasowały (a w tej drugiej są bramy przy wyjściach, które można zamknąć)
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez StalkerCell w 09 Gru 2013, 12:38

No to tak - postępy się ślimaczą, a to tylko dlatego przez start gry. Rozwikłałem problem z opisami (nie tutaj wrzuciłem pliki tm_lokacja :E), ale teraz mam wyloty (znów) przy starcie. Wiem czym są spowodowane, ale nie wiem, jak "uzupełnić" zat_b101_logic (logic z dawaniem questu przy starcie).

Czerwony Las z Czystego Nieba. Jak odzyskam limit, pobiorę jeszcze inne mapy. Jeżeli żadne nie będą kolidowały, być może dodam:
-Kordon (jest kilka builidów, ale nie wiem który z jakiej części Stalka jest),
-Instytut Badawczy Medbour,
-Prypeć z ShoC, najpewniej jako inne miasto,
-Przedmieścia,
-Radar z ShoC,

Jeżeli będą kolidowały, to jakąś mapę wybiorę.

Mutanty i promieniowanie można "wydupcyć", jaki problem?
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Tajemniczy w 09 Gru 2013, 12:53

Mówiłeś że dodasz zadania dla postaci - współtwórców moda. Mam więc zadanie ode mnie :)
Ta(jemniczny): Stalkerze, chciałbyś zarobić?
T: A o co chodzi?
Ta: Ostatnio wybrałem się w pobliże Fabryki Jupiter, chciałem tam poszukać jakichś papierów albo elektronicznego złomu który bym sprzedał naukowcom. Wracając jednak koło Betonowej Wanny natknąłem się na pijawki. Plecak miałem pełen łupów więc wyrzuciłem go do anomalii i uciekłem do bazy. Sam mam teraz zniszczony kombinezon i mało amunicji więc nie mogę się tam wybrać a pijawki z pewnością tam są. To jak pomożesz?
T: Oczywiście
T: Nie
Wybieramy się w pobliże Betonowej Wanny i zabijamy pijawki. Następnie odnajdujemy schowek i w nim jest parę rzeczy jakieś tam bronie, może dokumenty. Po zabraniu wszystkiego wracamy do Tajemniczego.
Ta: I jak masz moje fanty?
T: Tak, trzymaj je
Tracimy przedmioty
Ta: Dzięki stalkerze (otrzymujemy MP-40 i 2k rubli)
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: [Zone Cell Mod]

Postprzez Red Liquishert w 09 Gru 2013, 18:35

Wiesz, wpadł mi pomysł na questa:

JS - Jakiś Stalker
NG - Nasz Gieroj
B - Brodacz
S - Sowa

JS - Hej, sztywniaku, chcesz łatwą fuchę?
NG - No, dawaj, nie mam dużo czasu.
JS - Aleś mało przystępny... Dobra, do sedna. Ostatnio z braku laku i cukru polazłem na Tartak - ten pijaczyna Kardan mówił, że są tam jakieś stare narzędzia stolarskie i zapasy. No, docieram na miejsce, włażę do głównego warsztatu, zbieram fanty, konserwy - rzygam już nimi, ale co poradzić - zbieram się do wyjścia, a tu na ryj rzuca mi się zombiak! Dobrze, że magazynek miał od AK-47 pusty, bo by zaje*ał jak nic.
NG - AK.
JS - Co?
NG - Nieważne. Co mam zrobić?
JS - Przerwałeś mi, buraku jeden, jak ja mam... a, no tak: odwracam się, coby spier*olić w podskokach, a ten jak mi nie zakurzy w plecy z łapy! Plecak mi zdarł, rzucił gdzieś w kąt i tak do dzisiaj tam ten mój bagaż leży. Ja mam nogę poharataną, pójść nie pójdę, potrzebuję kogoś...
NG - No... a co ja z tego będę miał, oprócz satysfakcji i poczucia, że uprzyjemniłem jakiemuś tchórzowi dzień?
JS - Oj tam, oj tam... Tchórzem nie jestem, po prostu.... to był impuls, no! Idź tam, zabierz mój plecak i przynieś go na Leśniczówkę, tam się rozliczymy. Znam współrzędne niezłego schowka.
NG - Dobra, lecę.

Quest: Odszukaj plecak tchórza

Gieroj dociera na miejsce, załatwia ewentualne zombiaczki, zabiera plecak z głównego budynku.

Quest: Idź się rozliczyć

Gieroj dociera na miejsce. Tam spotyka zleceniodawcę.

NG - Masz plecak. Co z tym schowkiem?
JS - Czekaj, gdzieś tu miałem współrzędne... Fretka, teraz! [słychać uderzenie, bohater pada na glebę, traci przytomność - dasz radę to zrobić?]

Gieroj budzi się, ocenia swój stan. Został okradziony z kasy i większości przedmiotów - zbóje zostawili mu tylko makarowa z jednym magazynkiem.

Quest: Znajdź skur*iela, który cię wykiwał.

Gieroj udaje się więc do Brodacza.

B - Ch*jowo wyglądasz, młody. Łyknij sobie gorzałki...
NG - Nie mam czasu - słuchaj, jakiś gnój zrobił mnie w ciula. Gadał ze mną, nim stąd wyszedłem pamiętasz?
B - Kojarzę gościa, ale nie wiem gdzie teraz jest. Zagadaj do Sowy, może on będzie wiedział. Jak zapyta o płatność, to powiedz, że ja płacę.
NG - Dzięki, stary...
B - Nie ma sprawy. Nienawidzę złodziei.

Gieroj ciśnie do Sowy...

NG - Siemasz, Sowa. Pewna szmata okradła mnie ze wszystkiego...
S - Brodacz coś wspominał... Wiem, gdzie gość jest. Płatność już uiszczona, więc tak - gość szukał u mnie informacji o tanim i bezpiecznym sposobie przejścia na Jupiter. Spiknąłem go z jednym przewodnikiem, mają się spotkać na Szewczence. Spotkanie ma się odbyć zaraz...
NG - Dzięki, nara!

Gieroj ciśnie na Szewczenkę.

JS - Co jest, kur*a?!
NG - Myślałeś, że sobie nie poradzę? Cienka dupa z ciebie, tyle ci powiem. Gdzie Fretka?
JS - Pożarliśmy się o łupy... Hej, stary, wybaczysz kuternodze? Żyć jakoś trzeba...
NG - Pier*ol się [następuje walka]

Po krótkim starciu tchórz pada ranny na ziemię [chyba da się zrobić tak, by gość od razu nie padł, tylko po prostu podkulił ogon?].

JS - Stary... wybacz... ja... nie chciałem, no....
NG - Zdychaj, gnido [Gieroj zabija rabusia jak psa, zabiera jego plecak, swoją kasę i współrzędne schowka ze swoimi fantami]/Dobra, dziś jest w końcu Dzień Dobroci dla Zwierząt... [Gieroj oszczędza, ale tchórz oddaje mu kasę i współrzędne schowka z fantami bohatera plus coś ekstra]

Pierwszy wariant:

Gieroj idzie do schowka, zabiera swoje fanty. Potem wydobywa z plecaka ŚP Jakiegoś Stalkera zamknięty pojemnik. Udaje się do Kardana i za drobną opłatą otwiera pojemnik. W środku jest zestaw narzędzi stolarskich (cennych, bo rzadkich w Strefie), parę konserw i zestaw narzędzi podstawowych dla mechanika.

Drugi wariant:

Gieroj zabiera swoje fanty ze schowka. Zabiera również mocno przerobioną strzelbę SPAS-12 "Miś" oraz zestaw narzędzi podstawowych dla mechanika.

Nagroda:

Pierwszy wariant - zawartość pojemnika, odzyskane mienie

Drugi wariant - odzyskane mienie, strzelba, narzędzia.
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StalkerCell.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości