[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Mila w 29 Mar 2017, 18:22

Hej. Mam głupi problem. W sumie to szukałem, ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Otóż podczas misji z Oazą, gdy ją pobieram z drzewka pojawia się nibypies. Wszystko spoko, chcę go utłuc/ewentualnie uciec i... umieram. Ot tak sobie umieram nawet na drabinie. Na początku myślałem, że to wina nibypsa, ale jednak nie to. Domyślam się, że pewnie napiszecie, że to wina artefaktu, ale jak? Nawet go w pojemnik nie zapakuję, bo nie zdążę nim kundel mnie nie zabije. :/ Chyba, że mam jakiegoś buga.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez PainChiller w 29 Mar 2017, 19:08

Jeśli myślałeś że to wina nibypsa, to miałeś racje. To nibypies psioniczny, jedyna twoja szansa to

A) Ubrać kombinezon prawdziwego naukowca i zaciągnąć się maryśką przed spotkaniem z pieskiem, a następnie zaje*ać gnoja z Kałasza(albo co tam masz)

B) Upewnić się w którym dokładnie miejscu się respi, wczytać gre i postawić tam Fugas (mina PP może go nie zabić).

C) (Sposób dla noobów) Pomodlić się do monolitu i
:

Wchodzisz w acotr.ltx i modyfikujesz immunities(wszystkie) by wyglądały tak
Kod: Zaznacz wszystko
burn_immunity             = 0
burn_immunity             = 0
strike_immunity          = 0
shock_immunity             = 0
wound_immunity            = 0
radiation_immunity          = 0
telepatic_immunity          = 0
chemical_burn_immunity          = 0
explosion_immunity          = 0
fire_wound_immunity           = 0


Po tym zabijasz psa (np: nożem), zapisujesz gre i przywracasz poprzednie wartości
Ostatnio edytowany przez PainChiller, 29 Mar 2017, 19:10, edytowano w sumie 1 raz
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 29 Mar 2017, 19:10

To nie nibypies, tylko psychopies/nibypies psioniczny. Pewnie autorzy Misery uznali za słuszne wyposażyć go w taką aurę psioniczną, że przerobiłaby Stephena Hawkinga na gościa mówiącego „EE?” zamiast „Przepraszam, nie dosłyszałem, czy mógłbyś, proszę, powtórzyć?”. :u3:

PainChiller mnie ubiegł, ale nie mogę przepuścić takiej okazji na wyrażenie swojej opinii o tej… modyfikacji. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mila w 29 Mar 2017, 19:46

No, to już po sprawie. Zrobiłem metodą dla nobów, bo:
a) Trafiłem tam przypadkiem
b) Nie spodziewałem się tych psychokundli
c) Nie noszę min/fugasów, bo gram snajperem (głupia wymówka)
d) Miałem pół życia

Ledwo uszedłem z życiem. Okazało się, że było tych gnojów dwóch i pomimo, że nie ubili mnie psychicznie, to jakoś dziwnym trafem uciekało mi życie, więc na jakichś 3-4 kreskach życia dobiegłem do bunkra naukowców. Jeszcze jakiś stalker od Topola zarobił na mnie jakieś 10 koła, bo kupiłem przypadkowo apteczkę, a dopiero po chwili stimpaka. Także te 12 tysi, co dostałem od naukowców, to se w buty mogą wsadzić.
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 29 Mar 2017, 19:54

Co tylko potwierdza moją tezę, że absolutnie najlepiej jest przeżywać w Misery wyłącznie z rabunku: zbierać schowki, ubijać bandytów/najemników, sprzedawać niepotrzebny szmelc i chomikować resztę. A kupować tylko na początku UPD (jak potrzeba) i ew. zestawy naprawcze. Te drugie tylko w wypadku jak nie znajdziesz odpowiednich nigdzie indziej.

Nibypsy psioniczne chyba w vanilii się tam znajdowały, ale obrażenia psioniczne w Misery to faktycznie nieco przeginka. Podchodzisz na 50m do czegokolwiek i giniesz. Jedyny sposób -> Ekolog i/lub maryśka czy bloker psioniczny.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez PainChiller w 29 Mar 2017, 21:38

Mito napisał(a):Ekolog i/lub maryśka czy bloker psioniczny.


To "lub" bym wywalił. Jeśli nie masz kombinezonu prawdziwego naukowca, to obojętnie ile maryśki bys nie wypalił, i ile blokerów byś nie wziął - i tak umrzesz. Blokery działają tak słabo że jedynie co robią to zmniejszają odległość działania mutantów(może pół metra)...
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: [MISERY]

Postprzez KOSHI w 29 Mar 2017, 22:18

Ja myślę, że z tym blokerem to:

Image

Że się wam w to jeszcze ku*wa chce grać i macie cierpliwość dumać nad tymi wszystkimi babolami, ehh... Rozumiem, że mod miał być realistyczny i trudny, ale w tak nie zbalansowane modziwo to dawno nie grałem. Dziwię się, co wy, przy tylu kfiatkach, w tym modzie jeszcze widzicie. Potencjał jest, sam w to sporo popykałem, ale mechanika i balans zabija moda i ssie lepiej, niż blondyna lachę Miałczyńskiemu w Nic śmiesznego.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Pangia.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [MISERY]

Postprzez Junx w 30 Mar 2017, 16:56

Już lepiej w Call of Misery grać, bo szkoda czasu na 2.1.1, poczekajcie na 2.2
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [MISERY]

Postprzez Mila w 30 Mar 2017, 17:17

To więc w takim razie jaki jest godny polecenia mod? Bo serio - bandyci, którzy widzą przez drzewa i krzaki mnie po prostu już niszczy. Człowiek chce w ukryciu zniszczyć bazę bandytów, ale nie. Bandyci mają termowizję i widzą wszystko. Już nie wspomnę o atakach nibypsa...
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 30 Mar 2017, 18:21

Chcecie fajnej strzelanki do poskradania się? Kupcie sobie Far Cry 2. Jak komp odpala Stalkera, to FC2 też odpali, a tak samo jak Stalkera trzeba najpierw przysiąść na dupie i trochę pogrzebać, żeby uczynić grę grywalną (czyli naprawić mały FOV, typowe dla Ubisoftu fatalne sterowanie myszką i wrzucić jakiegoś SweetFX dla rozjaśnienia grafiki), żeby w zamian za włożony trud mieć ładną i fajną grę. Jak lubiliście Misery, to FC2 na najwyższym poziomie trudności i z paroma modami na lepsze parametry broni też się spodoba z respiącymi się w nieskończoność posterunkami na drogach :u3:

Tak w ogóle to cieszę się, że wam się wreszcie otwierają oczy. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac, Kałach.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez GajgerW w 03 Kwi 2017, 14:53

Witajcie Stalkerzy.

Mam pytanie odnośnie pozyskiwania mięsa i innych części ze stworów: Jak szybko się ono "psuje" po ustrzeleniu sztuki? Może to moje subiektywne odczucie ale ubiłem dwadzieścia kilka sztuk i te pierwsze zawsze były już zepsute na amen. (ewentualnie w której sekcji configów mam grzebać dla zwiększenia ilości / typu )

Zmodyfikowałem karabin Mosin wz. 1891 i mam sporo radochy z odstrzeliwania najemników (ZUO) z mostu (w zasadzie rurociągu :E ) bronią z zamkiem czterotaktowym ( Tak jak Simo Häyhä i Wasilij Zajcew) ;)

Pozdrawiam GW. :)
MISERY 2.2.1 100/100

:

попутного ветра :)
Awatar użytkownika
GajgerW
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 22 Gru 2011, 01:11
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 02:37
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 49

Re: [MISERY]

Postprzez Wiewi0r w 05 Kwi 2017, 20:59

Tja, miałem się pytać, jak się gra, i czy warto znowu zainstalować, ale przeczytałem jedną stronę. I mi przeszło.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości