[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 18 Kwi 2014, 16:18

Najprostszą poradą będzie przeinstalowanie gry. Jak daleko nie zaszedłeś, to nawet nie będziesz stratny, a i tak zawsze możesz sobie skopiować gdzieś zapisy gry, jeśli uznasz, że szkoda ci postępu, który już zrobiłeś.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Xsant w 18 Kwi 2014, 19:05

alex_dragon napisał(a):@ Xsant
Hmm a nie chciałeś przypadkiem sobie zainstalować rosyjskiej wersji ?
Z tego co widziałem podczas instalacji była polska, angielska, niemiecka, rosyjska, eee japońska ale (z dopiskiem niedostępna). U mnie po kliknieciu w odpowiednia opcje wszystko grało, owszem zdarza się ze jakiś stalker odezwie się po angielsku ale to 1 na iluś tam.


Nie bardzo rozumiem o czym mówisz. Podstawkę Stalkera mam oczywiście po polsku z rosyjskimi dialogami. Zaznaczę, że przed instalacją Misery gra normalnie, elegancko się odpala.

Ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób to naprawić?

Edit: Po odinstalowaniu Misery przez instalator gra znowu działa.
Spróbuję ponownie pobrać mod, tym razem z moddb, a nie z torrenta.
Awatar użytkownika
Xsant
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 10 Wrz 2013, 20:19
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 01:04
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Ropasiak w 18 Kwi 2014, 20:34

Zaryzykowałem i sprawiłem sobie Beryla... Szarpany przez pijawki, dostałem 5 kulek na klatę, wróciłem do Skadowska... 125ru naprawy. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem :D Drogi, ale już mi się zwraca.
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: [MISERY]

Postprzez Xsant w 18 Kwi 2014, 20:40

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego wersja pobierana z moddb nie zawiera instalatora?
Po pobraniu i kolejnym przeinstalowaniu gra uruchamia się, ale menu główne wygląda tak samo jak w Zewie Prypeci z tą różnicą, że przyciski takie jak wybierz klasę itp. są ustawione tak jak w Misery, jednak po kliknięciu w "Wybierz klasę" następuje ładowanie, dochodzi do połowy i ponownie ten sam błąd.

Kod: Zaznacz wszystko
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_def_spot_3.vs\0000010'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_shadow
compiling shader model_def_shadow_3
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_def_shadow_3.vs\0000010'. Error: 'No such file or directory'.
"g:\program files (x86)\bitcomposer games\s.t.a.l.k.e.r. - call of pripyat\bin\xrengine.exe"
* phase time: 0 ms
* phase cmem: 137452 K
Loading objects...
compiling shader model_def_hq_0
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_def_hq_0.vs\0010000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_def_lq_0
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_def_lq_0.vs\0010000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_def_point_0
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_def_point_0.vs\0010000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_def_spot_0
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_def_spot_0.vs\0010000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_def_shadow_0
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_def_shadow_0.vs\0010000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_env_hq
compiling shader model_env_hq_0
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_env_hq_0.vs\0010000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_env_lq
compiling shader model_env_lq_0
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_env_lq_0.vs\0010000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_env_hq_1
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_env_hq_1.vs\0001000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_env_lq_1
!Can't write file: 'c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\shaders_cache\r1\model_env_lq_1.vs\0001000'. Error: 'No such file or directory'.
compiling shader model_def_point_1
!Can't write file: 'c:\users\publ


Edit. Po kliknięciu np. w opcje również wywala błąd xrEngine.
Ostatnio edytowany przez Xsant, 18 Kwi 2014, 20:48, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Xsant
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 10 Wrz 2013, 20:19
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 01:04
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 18 Kwi 2014, 20:41

Każdy Kombinezon broń specjalną lub jakieś rarytasy lepiej sprzedawać u Naukowców dostajesz ponad 20k rubli.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez KOSHI w 18 Kwi 2014, 22:47

Muszę przyznać, że zacna ta modyfikacja. Wreszcie trzeba pokombinować przy zadaniach, a nie przeć niczym Rambo. Szczególnie miła była misja z gazem na pijawki, jak na dole mostu zastałem komitet powitalny, po czym jak chciałem wejść na most po unieszkodliwieniu delikwentów zainteresowali się mną koledzy ze ZUO i musiałem się kimnąć do wieczora, by mnie nie widzieli, a kończąc na rozładowanym PDA i latarce, i szukaniu pieprzonego baniaka po ciemku rzucając gdzie popadnie śrubkami. Jedna z wielu ciekawszych akcji, jakie mi się zdarzyły. I to jest właśnie cała esencja Misery. 200% klimatu! Wspomniałem, jak zostałem uwięziony na dachu stacji benzynowej i musiałem bronić się do upadłego przed pijawkami, kotami i niby psami by na koniec schodząc zostać ostrzelanym i wymknąć się chyłkiem pod siatką ogrodzenia z boku stacji, co by nie skończyć jako padlina? Chyba nie... :E Mod jest zaje*isty, co tu dużo gadać. Przeszedłem prawie cały Zatoń nie licząc oczyszczenia ZUO, wybicia najemników i spenetrowania Żelaznego Lasu. Zostawiłem sobie te lokacje na deser, bo tu będzie trzeba podejść taktycznie. Bilans zysków i strat? Ciężki płaszcz, SWD alternatywne + PSO x 5, maska PMK (czy PKM piorun wie), 2 pojemniki na arty do transportu, Ekolog i AKM z granatnikiem i PSO x5 na pomioty Zony, bo SPASa nie dorwałem jeszcze. Ogólnie całkiem miły arsenał, który pewnie się powiększy po odwiedzeniu powyższych lokacji i skopaniu dupy kilku wrednym matko jebcom.

Pozdrawiam wszystkich snajperów. ;)
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 18 Kwi 2014, 23:14

Nareszcie czerpiesz radość z gry:) miło to widzieć.
Zauważyłem, że ostatnio rozmnożyło się nam snajperów miło, że tak bardzo preferujecie tą specjalizacje, ale czy ktokolwiek kupił już Zielonego Smoka??
Również gram snajperem ale z braku funduszy nie stać mnie na dobry sprzęt bojowy więc zadowalam się moim również doskonałym AKS lekko zmodernizowanym. Jednak w najbliższym czasie mam zamiar kupić jakąś Snajperkę i chyba zdecyduje się na tego Zielonego Smoka czy jakoś tak to się nazywa. I oczywiście Ghille leci w drugiej kolejności.

Nie jestem pewien ale czy mutanty nie są słabsze?? Nie żebym narzekał ale na chimerę jeden pocisk z granatnika a na tylko dwa zawiodłem się trochę.

Dla wytrawnych doświadczonych łowców!!
:

Podczas mojej gry notorycznie w tym samym miejscu pojawia się para Chimer. Jeśli ktoś jest na tyle odważny i szalony może się tam udać. Idąc od strony Kompleksu Wentylacyjnego w stronę anomali Betonowej Wanny(czy jakoś tak) zaraz po przejściu przez most powinien skręcić w prawo i wejść przez bramę powinny być tam chimery(mi się strasznie często zdarza je tam spotkać i to podczas każdej gry nawet po reinstalacji)


Dziękuje za pozdrowienia i również pozdrawiam wszystkich snajperów. Mam nadzieję, że szkolicie swoją celność według moich wskazań.
Ostatnio edytowany przez Szewczenko, 18 Kwi 2014, 23:22, edytowano w sumie 1 raz
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez KOSHI w 18 Kwi 2014, 23:22

Jak chcesz coś lepszego - AKM to znajdziesz go:

:

na dachu stacji benzynowej


100% sprawny. Do tego celownik PSO x 5 i jest nieźle. Tyle, że amunicja nietypowa, więc trzeba kupować ciągle, by nie brakło i trochę rwie go do góry, ale to pewnie można zniwelować modyfikacjami. Jak będę miał okazję to obadam tego Smoka, choć na SWD nie narzekam. Natomiast co do stroju maskującego mam wątpliwości. Jakoś mnie nie urzekł. Do tego wku*wiają mnie te paprochy widziane z wnętrza maski. Co kto lubi. Osobiście uważam, że walka snajperem powinna trwać b. szybko bo zaczynają się później schody - tj. flankowanie, a przy celowaniu precyzyjnym to czapa. Zaczynają cię okrążać i dupa zbita. Szybka wymiana ciosów, wrogowie z przodu i jak się człowiek dobrze ustawi to tylko zmienia cele i kasuje pacjentów.
Ostatnio edytowany przez KOSHI 19 Kwi 2014, 09:56, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 18 Kwi 2014, 23:29

Tyle już zainwestowałem w moje AKS, że szkoda mi go zostawiać, po za tym działa świetnie więc, wielkiego odrzutu nie ma + wysoka celność, pozwalają na spokojne przemierzanie odmętów Zony. Z tego nawet załatwiam Poliestra(czy jakoś tak) wykorzystując nie cały magazynek.

SWD jest najlepszy bo najcelniejszy zapewnia to jego długa lufa.

Najlepiej strzelać z wysokości do przeciwników znajdujących się bardzo daleko, miło się patrzy jak jeden po drugim ginie a nawet nie wiedzą skąd obrywają.

Ghille jest bardzo fajny gdy trzeba urządzić zasadzkę lub po prostu zrobić przeszpiegi ale w walce kontaktowej jest chyba najgorszym wyborem.

Co do przedmiotów przydała by się MP3 bo czasem nudno siedzieć bez muzyki na wierzy czekając na jakichś jeleni po prostu miło jest słuchać muzyki ale nie można cały czas siedzieć na Skadowsku lub na Stacji. A nie ukrywam bardzo by mi to umiliło czas jak pewnie nie jednej osobie.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez alex_dragon w 19 Kwi 2014, 01:28

@ Xsant
A widzisz .. ja instalowałem Misery jeszcze raz całość a nie tylko update, może dlatego ja widziałem możliwość wyboru tych języków.
Spróbuj przeinstalować jeszcze raz, powinno być ok.

A ja mam mały problem - ktoś jakiś czas temu coś wspominał.
Problemów to w sumie mam kilka i prosiłbym o jakieś porady z waszej strony.

W grze jestem już 4-5 dzień (zaczałem gre od nowa i jest identyczna sytuacja).
Na początek jest sporo stalkerów chodzących po zonie oraz mutantów.
Mutanty zainteresowane nowym mięskiem zaczynają mnie atakować a skoro mam jedynie nóz trzeba się salwować ucieczką. Po np. 2-3 dniach i osuszeniu kilku schowków, zrobieniu misji dla Brodacza związanej z okrągłym artefaktem i odstrzeleniu 3 "przyjacielskich" stalkerów mam piecyk oraz benzynę i zaczynam przerabiać mieso na smażone przysmaki.
Problem polega na tym ze 5-6 dnia prawie nie widze stalkerów, może 1 grupka, w Skadowsku jak jest 4 to wszystko, a mutanty na mój widok zwiewają. Ktos poradził żeby strzelac im w zadki ale wtedy zwiewają jeszcze szybciej.
Nie zebym narzekał na brak zadań z racji tego ze zrobiłem tylko jedno ale chciałbym się dowiedzieć co jest grane ?
Czy mała ilośc stalkerów jest naturalna ?
2 na Skadowsku, 2 chodzi po terenie i to wszystko ?

Czy możliwe ze ma to związek z opcja jaka wybrałem ?
O ile dobrze pamiętam było kilka zakresów do wyboru (alife) rekomendowane było 350 a ja ponieważ się obawiałem ze mi może nie pójdzie wziałem mniejszą wartość. Bodajze 200 czy cos w tym stylu.

Będę wdzięczny za info.
pozdr Adam
alex_dragon
Tropiciel

Posty: 251
Dołączenie: 12 Kwi 2014, 16:28
Ostatnio był: 17 Paź 2017, 01:31
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 30

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 19 Kwi 2014, 01:37

To ja ci doradziłem ze strzelaniem w zadki ale to tyczy się tylko mięsaczy raz strzel a one zawrócą na ciebie by cie zaatakować.

Ustawa sobie większy będzie lepiej a gra i tak ci nie będzie się cięła(nie powinna)

Co do małej liczby ludności to naturalne musiał byś wyjść do leśniczówki lub w inne takie miejsca by napotkać przeciwników, masz tak mały poziom A life, że przeciwnicy nawet nie mają jak się urodzić i przez to nie szwendają się po okolicy.

Pierwsza misję wykonaj dla sułtana(pomóż stalkerm) następnie Brodaczowki z artefaktem i znowu stalkerom przy leśniczówce, dzięki tym trzem misjom uzbierasz sobie na mały zestawik początkującego. A dalej jeśli będziesz potrzebował pomocy to napisz.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.

Za ten post Szewczenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive alex_dragon.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez Don Wano w 19 Kwi 2014, 09:55

alex_dragon napisał(a):Budze się o 6, ide spac o 23. Major jest nienażarty, co pare godz zaczyna się dopominać o jedzenie. Kupując zdrowa żywność niestety nie wyrobie z kasą. Wyjsciem jest jedzenie przerobionego miesa z dzika, plus cos co powstrzyma promieniowanie.


Najlepiej zrobić tak:

:

Wstajesz o 7/8 zjadasz 2 mięska z dzika lecząc promieniowanie u doktorka za 1480. Wychodzi taniej niż miałbyś wydawać 4k na fajki. Na 2 mięskach pociągniesz cały dzień, a na wieczór będziesz miał szary znaczek głodu, i tak codziennie. Biegaj tylko wtedy kiedy jest to potrzebne gdyż bieganiem szybciej się męczysz.
"Człowieka poznaje się po jego języku"

Za ten post Don Wano otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive alex_dragon.
Awatar użytkownika
Don Wano
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 21 Mar 2014, 19:41
Ostatnio był: 26 Gru 2016, 17:36
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości