[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez jazon w 20 Kwi 2014, 15:52

U mnie w poprzedniej grze Noe też padł, a nawet się do barki nie zbliżałem. Tylko u mnie to ciała nawet nie było tylko strzelba leżała. A co ciekawe jego pies żył.

@Don Wano próbowałem nadal lini dialogowej nie było. Wczytałem wcześniejszy zapis i teraz jest. Dziwne ale cóż.
jazon
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 08 Lut 2011, 13:54
Ostatnio był: 01 Sty 2017, 15:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez KOSHI w 20 Kwi 2014, 17:40

@exar

Czyli potwierdzają się moje przypuszczenia, że nawet snajperką z amunicją klasy V nie zabije się raczej koksów w exo, tudzież ciężkich pancerzach bez head shotów lub odrobiny szczęścia na 1 hita. Na razie SWD sobie zostawię na cieńszych bolków. Nie wyobrażam też sobie walki z burerami i kontrolerami bez snajperki. Zabija maszkary z miejsca. Poszukam jednak tego SIGa 550 w wersji snajperskiej. Czy ma on tryb ognia ciągłego, czy tylko pojedynczy strzał?

@szewczenko

Też się zastanawiałem nad robieniem takich miksów, ale w sumie to nie wiem, czy sama butla, lub 2, nie będzie lepsza. Raz, że jeśli wrogowie nie podejdą tak, jakby chciał, to nie strzelam w butle, tylko czekam lub ją zbieram. Dwa - można ją chyba dać w miejscu zbiórki. Tak więc panowie rozsiadają się do o koła ogniska a tu jebudu. Muszę spróbować tych metod.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [MISERY]

Postprzez exar w 20 Kwi 2014, 17:58

@KOSHI
tylko ogień pojedynczy, bez opcji modyfikacji na ogień ciągły czy seriami, można jedynie podnieść w modyfikacjach szybkostrzelność. Ja osobiście nie widziałem go u handlarzy, jednak kiedy przeglądałem pliki moda to sowa powinien go mieć w ofercie kiedy stanie się po stronie wolności. Polecam jednak zapolować na najemników bo jest duża możliwość, że któryś będzie go miał.
Image

Za ten post exar otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
exar
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 01 Maj 2011, 14:07
Ostatnio był: 12 Maj 2016, 18:10
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: [MISERY]

Postprzez alex_dragon w 20 Kwi 2014, 18:38

Hmm chyba znalazłem wyjaśnienie śmierci Noego i psiaka.
W wanilii śmierć Noego mogła zostać spowodowana naszym niedbalstwem, czyli wchodzimy, nie zamykamy drzwi i potem zwierzaki się do niego dobierają.
Wiedząc o tym, nie chciałem się tam nawet zbliżać aż nie nadejdzie czas na misje. Nie mogłem nie zamknąć drzwi bo tam nie byłem.
Emisja odpada bo podczas niej siedziałem w niej i chodząc po całym tym pomieszczeniu nie zauważyłem zadnej straty zdrowia.
Zauważyłem natomiast dziurę w podłodze, znajduje się po lewej stronie tuż obok ściany gdy stoimy na miejscu Noego. Wnioske jest prostu - w wanilii nie było kotów więc ta dziura sobie była i pies czy dzik się nie przecisnął a kot w Misery już pewnie tak...
Szkoda ale cóz zobaczymy ze w łatce się znajdzie jakiś sposób na to.
Chyba ze zabiło go cos innego ale ja już nie mam pomysłu.

Co do stalkerów i bandytów - fakt pojawiają się - u mnie po chyba 3 dniach znowu zaobserwowałem patrole.
Jedne przyjacielskie, inne nie.

Ciekawy myk zauważyłem.
Normalnie jak mamy artefakt w pojemniku to możemy go przerzucić do schowka.
Jak znalazłem w zwłokach Noego 2 kompasy, to nie mogłem tych artefaktów przenieść.
Musiałem wyjąć je a potem ręcznie je przenieść.

@ Don Vano dzięki za info odnośnie zasilacza.

pozdr Adam

edit
Panowie który pancerz jest najbardziej optymalny dla snajpera bo ostatnio uświadomiłem sobie że biegam bez pancerza, co jak co ale dobra broń to podstawa :-)
Zastanawiałem się na tym wdziankiem maskującym gs ale nie wiem czy faktycznie jest takie dobre ...
W czym biegacie panowie snajperzy ?
alex_dragon
Tropiciel

Posty: 251
Dołączenie: 12 Kwi 2014, 16:28
Ostatnio był: 17 Paź 2017, 01:31
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 30

Re: [MISERY]

Postprzez jazon w 20 Kwi 2014, 19:45

Apel do Twórców moda. Zróbcie kluczowe dla zadań postacie nieśmiertelne. Znów mi Głuszec padł. Dopiero co mi się zadanie zaktualizowało, ze mam się spotkać z Głuszcem, idę a tutaj komunikat, ze nie udane. Coś musiało go ubić. Nerwicy można z takim czymś dostać ;/

@alex_dragon W moim odczuciu wdzianko maskujące ma więcej wad niż zalet. Owszem pomaga się chować w krzakach. Jednak jako pancerz jest słabe no i drogie. A zabawa na dwa pancerze to jak dla mnie za dużo kombinowania.
jazon
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 08 Lut 2011, 13:54
Ostatnio był: 01 Sty 2017, 15:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 6

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 20 Kwi 2014, 20:12

@alex_dragon
Ja używam Ekologa, zbieram na Ghille a po kupieniu maskującego na uzbieram na Beryla+Maska z Ekologa, są to trzy podstawowe pancerze potrzebne do przetrwania. Do jednej z misji będzie ci potrzebny SEVA (ale jest strasznie słaby więc kup go jedynie na misję) no i jak już będziesz bogatszy pancerz Czystego nieba+Maska z Ekologa(osobno kupiona) będzie wtedy nie do pokonania.

@KOSHI
Tak jak ty zaproponowałeś na pewno można używać, w moim zastosowaniu chodziło o jeżeli podczas ataku, nocy jesteś skupiony i celujesz przez lunetę,(w nocy nie często widać przeciwników) więc taki wybuch jasno ci uświadomi, że ktoś cie próbuję oflankować. Ale pomysł z umieszczaniem kanistrów przy gościach też jest dobry.


U mnie na Szewczence, komar nie ma gdzie ch*ja włożyć pomiędzy Stalkerów, więc na brak towarzystwa nie narzekam, odwrotnie mam na Stacji tam oprócz osób nie ruszających się z miejsca nie ma prawie nikogo.


Co do mutantów u mnie mają zachowania stadne, jeśli jest grupa 5 zakatują jeśli pojedyncze sztuki już nie są aż tak odważne. Chimery, oraz Połamańce nie są aż tak wymarłe, mi się trafia ostatnio bardzo często napotkać takie zwierzęta i to w różnych miejscach, w Janowie już mam dwa miejsca gdzie notorycznie trafiam na Chimery.


Co do strzelania to nie wybredzam bo z daleka i tak nie rozpoznaję po czyjej stronie stoją, wolę ich oglądać przez lunetę jak odlatują.



Porady od wujka Szewczenki dla wszystkich snajperów.
:

1.Jakie pancerze stosować do różnych sytuacji.
-Ghille nie warto w nim chodzić na co dzień ponieważ bardzo szybko się niszczy, jest niezastąpiony jeśli wybieramy się na zwiad, rozpoznanie terenu, ustawianie pułapek, określanie pozycji snajperski itp.

-Ekolog to wiadomo jeśli planujemy zbierać artefakty, wchodzić na napromieniowany teren.

-Kombinezony i Pancerze bojowe(Beryl, Płaszcze, Bułat, Egzo itp.) najlepiej chodzić w nich na co dzień bo zapewniają najlepszą ochronę oraz (Używając odpowiednio dobranego kolorystycznie pancerza) nie rzucamy się aż tak w oczy.
PS- Dla osób które grają na Dark Mod żaden pancerz nie chroni przed promieniowaniem słonecznym.

2.Jeśli coś działa, lepiej tego nie ulepszać ani nie zmieniać(Jeśli żyjesz z polowania na słabsze mutanty rób to póki nie uznasz, że jesteś dobrze przygotowany do przejścia na silniejsze stwory).

3.Wychodząc ustal swój własny bilans ile dziennie musisz zarobić( mój osobisty to 10-20k).

4.Zanim postanowisz polować na mutanty/stalkerów zrób dokładny rekonesans mapy często pomoże ci to ustalić gdzie można się schować jakich miejsc unikać i gdzie trzeba zastawiać pułapki. Nawet jeśli polujesz tylko na Mutanty/stalkerów sprawdź gdzie przebywają, oraz którędy wędrują stalkerzy/mutanty, bo organizując "odwrót taktyczny"możesz wpakować się w jeszcze większy bajzel niż byłeś, i pani kostucha na pewno do ciebie zawita.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.

Za ten post Szewczenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive WeberPL.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez karol626 w 20 Kwi 2014, 20:30

@Szewczenko narzędzia są w fabryce jupiter jedne chyba kalibracyjne są
:

w schwoku w ciężarówce, a bodajże precyzyjne za jednym z garaży nie wiem jak inaczej ci to opisać mam nadzieje, że dasz rade.


Mam małe pytanko, bo wymyśliłem siedząc przy anomalii termicznej, czy deszcz czasem nie mógłby mieć jakiś efektów na anomalie. Wiadomo np. zmnijesza obrażenia czy zasięg od termicznych, ale zwiększa od chemicznych bo są w wodzie to miało by sens jak dla mnie, ale może dla innych byłoby po prostu głupie.

I jeszcze raz jeżeli można ponowie pytanie czmeu noktowizor PN21KL nvd, który według opisu nie wymaga UPD, tak naprawdę ciagnie prąd jak pozostałe. Czy wie ktoś jak to naprawić, czy tak poprostu miało być?
Awatar użytkownika
karol626
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 27 Lip 2012, 16:25
Ostatnio był: 05 Wrz 2015, 16:39
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 3

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 20 Kwi 2014, 20:34

U mnie pisze przy noktowizorze "znacznie zwiększa zużycie UPD".

Co do narzędzi precyzyjne znalazłem za garażem ale Kalibracyjnych nigdzie nie ma(Cały Jupiter przeszukałem).

Co do amonali gazowych prędzej Mgła mogła by coś zwiększać, zaś co do termicznych nie ma to znaczenia jeśli będzie padać bo jest to zjawisko nienaturalne i deszcz wyparuje tworząc jeszcze większą temperaturę.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez SkullDagger w 20 Kwi 2014, 22:08

Ja mam dośc dziwne zdarzenie otóż przy pierwszej instalacji Misery 2.1 wiadomo nie mamy mapy przy tym trudniejszym poziomie trudności ale po zakupieniu latarki czołowej nagle dostałem mapę. Dzisiaj moda przeinstalowałem (dodatkowo wypakowałem od nowa) ale o dziwo od początku mam mapę. Czemu tak sie stało?
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: [MISERY]

Postprzez KOSHI w 21 Kwi 2014, 13:30

Znalazł ktoś broń o której pie*doli Sułtan, że jest w budynku za Żelaznym Lasem? Byłem tam w podziemiach, przeszukałem każdy kąt i zajrzałem każdej myszy w dziurę w dupie, ale broni jak nie ma, tak nie ma. W podstawce był chyba Eliminator koło silnika wciągarki, a teraz tam leży zbugowana talia kart, która robi CTD przy próbie podniesienia jej. Chyba, że to nie o ten budynek chodzi...

Generalnie Żelazny Las okazał się bułką z masłem. Chyba pofarciło mi się, bo zastałem tam 2 latające elektryczne kule, które ubiłem ze snajperki i z 15 sztywnych, którzy tak ładnie ruszyli na mnie w kupie, że wystarczyło wrzucić 2 granaty w tłum i było po sprawie.

Tak na marginesie - czy to normalne, że drzwi na dół były otwarte i można było zebrać dokumenty dotyczące obiektu 62? Mam nadzieję, że to nie zbuguje mi gry, bo psudogiganta tam nie było wcale...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 21 Kwi 2014, 14:08

KOSHI napisał(a):Znalazł ktoś broń o której pierdo*i Sułtan, że jest w budynku za Żelaznym Lasem? Byłem tam w podziemiach, przeszukałem każdy kąt i zajrzałem każdej myszy w dziurę w dupie, ale broni jak nie ma, tak nie ma. W podstawce był chyba Eliminator koło silnika wciągarki, a teraz tam leży zbugowana talia kart, która robi CTD przy próbie podniesienia jej. Chyba, że to nie o ten budynek chodzi...

W wanilii nic tam nie ma poza tym Deaglem w biurku, na poziomie ziemi.
Chociaż ktoś w temacie mówił o pistolecie Stieczkina chyba, ale to gdzieś pomiędzy magazynami a Żelaznym Lasem, musiałbyś przeszukać temat.
Tak na marginesie - czy to normalne, że drzwi na dół były otwarte i można było zebrać dokumenty dotyczące obiektu 62? Mam nadzieję, że to nie zbuguje mi gry, bo psudogiganta tam nie było wcale...

Nie, to nie jest normalne i jeśli jest tak, jak w wanilii, to właśnie zj♥bałeś sobie fabułę i możesz zaczynać od nowa, jeśli nie masz starego zapisu. No, chyba że w Misery jakimś cudem gra pójdzie dalej bez zadania na przyniesienie dokumentów z podziemi.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez HaijTaczi w 21 Kwi 2014, 14:14

W tym schowku jest pistolet (Stieczkin) i jakieś inne pierdoły .
1. Teleport
:

Image

2. Schowek Sułtana
:

Image

3. A tu chyba był piec wielopaliwowy i nafta
:

Image

@Pangia Eliminator jest w pomieszczeniu z Nibyolbrzymem

Za ten post HaijTaczi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia, KOSHI.
Awatar użytkownika
HaijTaczi
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 18 Lut 2012, 13:27
Ostatnio był: 30 Lis 2015, 19:36
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 18

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości