[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez MetalowyStalker w 01 Lip 2016, 18:20

Kiedyś były plotki o połączeniu misery z wszystkimi mapami cienia czarnobyla w freeplayu czy nawet z misjami, nie pamiętam. Mogliby dodać kiedyś chociaż jakieś 2 mapki bo ciasno w tym zewie prypeci po kilku przejściach. Narazie trzeba czekać na 2.2 co czynie cierpliwie.
Image

O ciemności, jeśli tylko w Twych ramionach spocząć mógłbym
Na chwilę i z doczesnymi oczami
Ujrzeć Twój gasnący uśmiech
Awatar użytkownika
MetalowyStalker
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 27 Mar 2013, 10:27
Ostatnio był: 18 Cze 2017, 21:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 12

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 02 Lip 2016, 08:32

No istotnie, było by fajnie. Ale trzeba zapieprzać przy tym. Więc i tak współczuję tam chłopakom że muszą tyle obiecanek zrobić, nową naprawę broni, i w sumie dużo innych ficzerów. Więc albo siadasz do kodowania albo musisz się dopasować
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 02 Lip 2016, 14:51

Nom, w sumie jakby nie patrzeć, to na Misery byłoby to bardzo pracochłonne, dlatego się pytam.
A mod na więcej NPC jest? Też nie mogłem znaleźć.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Quń w 02 Lip 2016, 16:15

Witam, od dłuższego czasu gram w Misery i zawsze korzystam z tego tematu, by rozwiązać poszczególne problemy lub znaleźć jakieś wskazówki, ale na niektóre rzeczy nie mogę znaleźć odpowiedzi (może po prostu za mało szukam :E ), więc nadszedł czas by założyć konto i zadać kilka pytań tak na dobry początek:
1. Pytanie odnośnie zabijania stalkerów, wolności i powinności - W standardowej wersji gry można było mordować ich do woli, no chyba, że zabiło się stalkerów obok skadowska lub stacji janów. Czy w tym modzie zostało to zmienione, czy została dodana jakaś "reputacja"? O ile przy stalkerach chcę wiedzieć, czy nie będzie alarmu na skadowsku po ich zamordowaniu np. koło Szramy, to przy wolności i powinności chciałbym wiedzieć czy mogę zabijać ich do woli, by nie było czasem sytuacji, że zabiję kilkanaście grup, a później będą do mnie strzelać, gdy tylko pojawię się w ich pobliżu.
2. Czy po oczyszczeniu Żelaznego lasu odradzają się tam mutanty? Często tam spotykam najemników, lecz po poltergeistach i innych mutkach nie ma żadnego śladu.
3. I jeszcze mały dylemat odnośnie Sako: Czy opłaca mi się je naprawiać za 152k? Zastąpiłbym wtedy nim moje snajperskie SG 550 ze względu na przybliżenie. Byłoby w o wiele lepszym stanie gdybym nie miał wątpliwości zawartych w pytaniu nr 1, bo pewnie stalkera, z którego wyjąłem broń, bym "przesłuchiwał" na jakimś odludziu zanim by wpadł na mutanty. Może w Jupiterze jest o ten karabin łatwiej, ale nie chce mi się zbytnio do niego przemieszczać, bo czasem mi Topola i spółkę jakieś nibyolbrzymy zabiją, a misji dla naukowców jakoś ochoty nie mam robić, szczególnie na bagnach.
Quń
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 01 Lip 2016, 17:02
Ostatnio był: 24 Lip 2016, 12:56
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 02 Lip 2016, 18:51

@up

1. Z TEGO CO SAM MIAŁEM OKAZJĘ NA WŁASNEJ SKÓRZE SPRAWDZIĆ to jest jak w wanilli, przez jakiś czas myślałem, że jest jakaś różnica, ale póki co przy wielu kolejnych podejściach mam niemal identyczne rezultaty odnośnie cen i dostępnych przedmiotów, żadna frakcja nie była mi wroga, a zabijam niemal każdą istotę napotkaną w terenie, ludzi w szczególności bo się po prostu opłaca. Może ktoś się z plików wywiedział dokładniej, ja tu tylko swoje odczucia zapisuję.

2. Wg mnie odradzają się na żelaznym lesie równie często co gdziekolwiek indziej, nibyolbrzyma idzie spotkać z podobną częstotliwością tu jak i przy tartaku. Po 1. wycieczce na janów z Pilotem latam w tę i z powrotem na piechotę i jeszcze nie miałem niespodzianki w postaci nagłego mutka, już prędzej najmitówczy bandytów, jak sam pisałeś.

3.Ja osobiście sako widziałem dopiero po pewnym czasie gry w Janowie, u Hawajczyka, na moje 152k to cena zdecydowanie chora i to się nie opłaca, za ponad 50 kawałków jestem skłonny naprawiać tylko rzeczy których wcześniej u handlarzy na oczy nie widziałem, jak np. M249 z celownikiem EOTECH. Jeśli nie minęło dużo czasu to wczytaj sobie grę i zabijaj gościa w kółko aż dropnie ci broń z wytrzymałością ponad 25% (tak żebyś był pewien, że jest więcej, nie na oko), wtedy kup sobie skrzynkę naprawczą u brodacza, z 1 użyciem, (powinno wyjść niecałe 30 kawałków) plus uniwersalny zestaw do czyszczenia z 2 użyciami(naprawia od 65%, daje 11%, 5 kafli max, 3-użyciowy kupuję u Sowy za 6 z kawałkiem), jedno użycie jako pomoc przy naprawie skrzynką, drugie samo z siebie plus np. smar przemysłowy (+6%), lepsze są tylko zapasowe części do broni (+10%), ale dosyć drogie, a po drugiej naprawie już się gniesz brunoxem albo tym zestawem do większych broni małokalibrowych (od 75%, tanie jak barszcz) i albo amsz 100% albo ponad 90 a to już idzie uciągnąć w zasadzie czymkolwiek. W sumie cała ta wieloetapowa procedura nie powinna cię kosztować więcej niż 50 tysięcy, szczególnie jeśli pewne środki już masz.
Adam Słodowy byłby dumny. :D

No, chyba wszystko, polecam często robić twarde sejwy i po prostu eksperymentować, sprawdzać.
Pozdro, Carni

Za ten post Demon6PL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Quń.
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez MetalowyStalker w 02 Lip 2016, 21:56

1.Ja nie zabijałem, ja wręcz polowałem na ludzi nie zależnie od frakcji, ba nawet pomagałem powinności, nic się nie zmieniło. Nikt do mnie nie strzelał nawet szefowie 2 frakcji grzecznie się zemną witali :E Także WSSK, noktowizor, noc oczywiście. I jazda.

2.Wszędzie się z czasem odradzają.
3.W tej misji snajperskiej gdzie w wanilii dostawałeś SVD dostajesz WSSK Wychłop w moim mniemaniu najlepszą snajperke w misery i taz, i to całkowicie za darmo, do tego w ch*j amunicji do zdobycia w prypeci o wojskowych.

Tak btw to jaka różnica pomiędzy oświetleniem statycznym a pełnym dynamicznym dx11 :E

Statyczne
:

Image


Dynamiczne Pełne dx11

:

Image


I takie tam obok przedszkola

:

Image



Nie ma to jak max detale i absolute nature 3 :wódka:
Image

O ciemności, jeśli tylko w Twych ramionach spocząć mógłbym
Na chwilę i z doczesnymi oczami
Ujrzeć Twój gasnący uśmiech

Za ten post MetalowyStalker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Quń.
Awatar użytkownika
MetalowyStalker
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 27 Mar 2013, 10:27
Ostatnio był: 18 Cze 2017, 21:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 12

Re: [MISERY]

Postprzez pan kozaq w 03 Lip 2016, 00:57

AD.3 Repair kit podnosi o 28% + 10% zestaw naprawczy do ak (DZIAŁA NA WSZYSTKIE BRONIE, czyli naprawisz swoje m4 tym zestawem :E ; koszt ok.2-3k rubli ), czyli 38%. Żeby osiągnąć minimum na uniwersalny zestaw do czyszczenia (ten czort od 65%) prostym rachunkiem potrzebujemy broń w stanie 27%, inaczej będzie trzeba drugi raz używać repair kita.
AD.1 Ja zabijałem tylko przeciwników frakcji z którą miałem osiagnięcie "Przyjaciel Wolności/Powinności"
AD.2 Mutki mają swoje miejsca do spawnów, podobnie jak NPC-e
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 03 Lip 2016, 10:07

@MetalowyStalker - Dx11 jest bardziej wyraziste, i lubi wywalać podczas ładowania.

Co do spawnu - to nie jest czasem tak że po oczyszczeniu z "manualnego" spawnu, obszar wchodzi do zwykłego A- life, i mogą tam podróżować i respić się mutanty i stalkerzy?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez MetalowyStalker w 03 Lip 2016, 10:13

Mi nic nie wywalało, tylko zjada ponad 100 fps i gra się ładuje 4 razy dłużej tak to git, wtedy to miałem problem z kompatybilnością an3 full to wywalało a tak to git.
Image

O ciemności, jeśli tylko w Twych ramionach spocząć mógłbym
Na chwilę i z doczesnymi oczami
Ujrzeć Twój gasnący uśmiech
Awatar użytkownika
MetalowyStalker
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 27 Mar 2013, 10:27
Ostatnio był: 18 Cze 2017, 21:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 12

Re: [MISERY]

Postprzez Quń w 03 Lip 2016, 10:37

Dzięki za pomoc :E Faktycznie, mogę mordować ich ile wlezie, a nikt na mnie focha nie strzela, przy okazji z zabitego stalkera wyjąłem Sako z ponad 50% stanem, więc jest dobrze. Co polecacie na ochronę Topola na bagnach? To chyba moja najbardziej znienawidzona misja, nawet w wanilli, może jakiś pistolecik z Hydrashockiem? Z Protectą na dziki wolę się nie porywać.
Quń
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 01 Lip 2016, 17:02
Ostatnio był: 24 Lip 2016, 12:56
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 03 Lip 2016, 11:01

Quń

Polgery się tam nie respią , w każdym razie mi, u mnie najwyżej tam znajdę grupkę 3 bandixów, albo 5 zomboyów, i jest git.

Ja osobiście jestem za Wolnością, i Powinność tępię, ale mogę sobie z nimi spokojnie pogadać, i nic mi nie robią, więc to raczej nie to. Kilka questów zrobiłem przeciw bandytom, i dlatego mnie zaczynają tępić z odległości kilkuset metrów, więc jestem raczej znaną raczej osobistością.

Ja tam sobie znalazłem nowe Sako u tego sprzedawcy broni na Janowie, nie kojarzę imienia, za bodajże 60k rubblóff, ale znalazłem pięknego snajperskiego Sig 550, który jest OP, i mam AKM-a z tą samą ammunicją, więc jest gites malines.

Na bagna to bym wziął jakiś karabin, lub jeśli jesteś reconem to bym wziął Desert eagle i kosę, bo dziki, mięsawki można łatwo zabić z nożyka, więc nawet nie trzeba się starać, a z Pijawami jest troszkę gorzej, bo nieźle biegają, i jak za nimi lecisz to się staminka szybko kończy. Na nie weź strzelaj z tej armatki, i powinno pójść.

Mam nadzieję że pomogłem ci ziomku.
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 03 Lip 2016, 12:32

Do ochrony topola są z mojej strony 3 opcje:

Przede wszystkim
:

strzelba, obojętnie jaka, byle nie TOZ/obrzyn, na 2 strzałach nie idzie nadążyć ze zgarnianiem, a mięsacze i dziki to raczej z tych twardszych, oczywiście SPAS od Tropiciela mocno polecany, ale zabicie chimery to też może być problem (albo i nie, jeśli tak jak ja, na jakieś 6 czy 7 podejść do questa spotkasz ją raz, a w pozostałych przypadkach dotrzesz do kompleksu, chwilę się pokręcisz i quest się zaktualizuje, że chimera jest ded. Obstawiam na 2 pobliskie obozy bandytów, ale co ja tam wiem :D).


Na Reconie
:

jak cię podrzut strzelb wk***ia to thompson/UMP na Hydrashockach - istna mielonka, można sprawdzić co znaczy przydomek "Miotły Okopowej" :D, a co ciekawe Hydrashocki są cholernie tanie jak na tak mocną amunicję. Jedyny problem to gdzieś trafić, UMP jeszcze u handlarzy nie widziałem, zawsze dropiony, Thompsona na twoim etapie gry MOŻE mieć Brodacz, z bardzo dużym naciskiem na może, do tej pory widziałem raz, pod koniec swej bytności na zatonie, chyba jak już miałem tylko ogończę w żelaznym lesie do zbadania. Mocno polecam, a jak się nie trafi, to Szatana, chyba M29 - to taki rewolwer, charakterystyczny bo w ekwipunku ma ponad jedną kratkę w wysokości, chyba jako jedyny pistolet razem z Piernaczem. Szatana baaaardzo łatwo dostać, chomikowałem sobie wszystkie które znalazłem, bo na nim procent stanu w zasadzie na nic nie wpływa - nie zaciął mi się nigdy, więc zebrałem jakieś 4 czy 5 z samych zabitych stalkerów, a i kupić sobie można. Dobry kop, ranną chimerę z zatonu zgarnia na raz, snorki na 3 strzały w ciało, tylko ten magazynek, 6 strzałów to ci na jednego mięsacza pewnie starczy, drugiego podgryziesz.

Plus tak od siebie dodam, niekoniecznie jest to najlepsza broń na konkretnie tę misję, ale poza tym zamiata: Groza od żwawego. Dobra obsługa, miłe, skuteczne 7.62 rosyjskie, szybo strzela, doczepić można i celownik i tłumik, granatnik wbudowany, broń w zasadzie do wszystkiego. Jedyna wada: szybko schodzi stan, więc zaglądaj do ekwipunku podczas dłuższych wypadów czy intensywniejszych wymian ognia. Na chwilę obecna biegam właśnie z tą Grozą + UMP, przesiadłem się z cudem upolowanego Thompsona (to właśnie ten pierwszy i dotychczas jedyny raz).


A na szturmana
:

w zasadzie wchodzi wszystko pod NATOwskie 5.56, byle większy magazynek i szybkostrzelność, AK-110 chyba można przerobić w kalibrze, broń niemal idealna a dostępna w zasadzie od samego początku. Dopiero na SAW'a warto się z tego przesiąść. Można jeszcze jakiś inny RKM, ale mi osobiście w ręce wpadło tylko M60 i fanem nie zostałem, stosunkowo droga amunicja, spory odrzut (aż jest ten efekt zamroczenia) a parametry pocisku takie sobie (chyba identyczne jak kałaszowe 7.62, a te nie dość że tańsze, to jak z AEK walisz to i szybciej strzelasz i mniejszy odrzut, jedynie co to z magazynkiem czasem krótko).


Tak na koniec, mocno alternatywnie:
:

jak grasz Reconem to zacząłeś z nożem SPECNAZu, jak nie to taki kup. Poćwicz chlastanie mięsaczy - dajesz mu podbiec, on się tam tym łapskiem zamachuje, a ty zaraz po tym hyc do niego i kroisz, po 2 ciosie się powinien zachwiać, więc cię nie zaatakuje, 3-4 zabija. Można, bo się opłaca, amunicji nie zużywasz, dziki można tak zabijać goniąc je i dźgając w dupsko po unikniętej szarży, ale to już sam spróbuj i określ czy ci się chce.


No i oczywiście można na łatwiznę-bananowe dziecko: kup tak z 8 granatów do granatnika, ze 3-4 fugasy, rozstaw, jak coś podejdzie to albo fugas pośle w kosmos, albo ty granatnikiem. Droga zabawa, ale minimalny wkład własny.
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości