[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 20 Sie 2016, 20:13

Polecam ci popolować na Nibyolbrzymy. Są dużo słabsze niż w vanilli, ponadto oprócz bardzo drogich trofeów mają też często artefakty. Anyway, czy za "Detektywa", i "Łowcę mutantów" dostaje się coś do schowka? Bo mam to pierwsze, ale nic nie dostaję. :(
Ostatnio edytowany przez trolololo, 20 Sie 2016, 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 20 Sie 2016, 20:37

Niestety, ale poza reputacją to nic, he he a nibyolbrzymy są faktycznie jakieś słabsze, padają po 2 magach z broni i niekoniecznie w łeb, tylko niestety ja mam pełno burerów i był tylko 1 nibyolbrzym ale z artem w eki :E
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 20 Sie 2016, 21:23

Ja z kolei jedyne burery do tej pory miałem w tunelu, z misji o niezidentyfikowanych mutantach. One też mają fajne rzeczy przy sobie, np. jedzenie którego ciągle mi brakuje, a jestem ż... oszczędnym przedsiębiorcą, i ki żal tygo tysiaka na puszkę tuńczyka. Inna sprawa, też tak macie że powolutku spada wam życie? Ale tak cały czas, i bardzo powoli? Myślałem że trzeba się wypłukać u doktora, ale dalej. To jest prawie niezauważalne, ale czyżby ekipa MISERY tak trolowała?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 20 Sie 2016, 21:27

To z głodu. Było jakiś miliard razy w tym temacie. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 24 Sie 2016, 18:38

Witam, wiem że do gwiazdki trochę ale mam dwa życzenia:

1: chciałbym obrzyna ale nie bm tylko z toza(pamiętam że kiedyś widziałem w jakimś modzie takiego)bo w misery chyba nie ma, z 5 razy skończyłem grę i nie znalazłem takiego

2: znalazł by się magik co by mi do misery magazynki wstawił? bo niestety ale wyśrubowany poziom trudności już się powoli robi łatwy i szukam jakiegoś urozmaicenia(tylko nie na zasadzie bez kurtki z samym nożem), oczywiście wiem o co proszę więc jak coś to stawiam całą skrzyne :wódka: :E
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 24 Sie 2016, 20:07

Obrzyna ma snajper na początku, a TOZ nie występuje już w Vanilli. Jak dla mnie najlepszy wybór to jednak strzelba tropiciela z Janowa.
Czy tylko mnie zalała olbrzymia fala mutantów po przeszukania Ogończy na polu minowym? Jak mnie zabiła, to po quicksavie szybko wskoczyłem na helikopter, i je powystrzelałem. Ale zysk z odnuży ogromny. Ktoś pamięta w którym momencie załącza się misja o ochronie stalkerów podczas badań polowych, i z dokumentami i Jupiterze? I czy ktoś wykonał misję na pojemnik Sęka? Strasznie upierdliwe te snorkacze so. :/
I nie jestem pewien, czy zamiast farmić na ZUO nie lepiej poszperać pod tą elektrownią niedaleko płaskowyżu. Pełni mutantów, niemal zawsze, a mózgi kontrolera są droższe niż fanty z najemników.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 24 Sie 2016, 20:08

Oberżnięty TOZ jest w Misery. Zespawnuj go sobie spawnerem i sam oceń, czy ci się podoba, nazwa kodowa – wpn_toz34_alt.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mietek1986.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 24 Sie 2016, 23:07

@trolololo
Fala mutków jest już w wanilli, w teorii mają ci one oczyścić pole minowe, cobyś mógł normalnie wrócić. Tutaj po prostu dziki i mięsacze są nieco twardsze, więc więcej ich dobiega.
Ochrona podczas badań jest dostępna zaraz po tunelu z anomalią psioniczną (albo wtedy jest rozstawianie pierwszych 3 skanerów i po nich badania). Dokumenty po skończeniu roboty w anomaliach (pomiary i skanery, wszystkie).
W pudełku Sęka bida aż ćwierka, ale i tak się opłaci u Kardana włam odwalić. Jakieś mapy, zestaw do ich tworzenia, ciutkę leków, cośtam jeszcze. Pierdoły ogólnie. Snorasy bez problemu idzie zamiatać pierwszą lepszą strzelbą na 1-2 strzały, choćby i obrzynem.
To z kontrolera w mizerii leci mózg? Modów nie pomyliłeś? A tak poważnie, chyba lepiej na mutki, bo jak dobrze rozegrasz to znacznie mniej amunicji i leków pójdzie, na najmitów jednak myślę, że zawsze coś więcej się zużyje. Mimo to ja preferuję na ludziach sobie farmić, bo się czasem trafi coś, co można używać. Albo wyremoncić już posiadanymi skrobakami.
A tak w ogóle to czemu nie i jedno, i drugie? Najpierw na mutki zahaczyć, a potem polecieć przeczyścić ściekownię?

@mietek1986
Jak ci już za łatwo tutaj, to soljankę sobie zassij. Tam niemal całą gra jest przeciwko tobie. Giniesz na strzała (dosłownie, nie przesadzam). Podnosisz itemek kwestowy, a tu pyk, 12 bandytów w kółeczku wokół ciebie. Idziesz sobie przez bagna i nagle część artów w plecaku zmienia się w kamień (tak jakby). Elektrochimera zadaje ci obrażenia kiedy to ty zadajesz jej (takie jakby odbicie). No i znikające itemki kwestowe, ważne postacie, bugi, błędy skryptów (chociaż to już jest nawet ogarnięte). Jestem właśnie w trakcie tej jakże pięknej przygody, wielokrotnie rzucałem w eter ku**y, miałem ochotę posłać sprzęt przez okno. Myśli samobójcze. Nienawidzę tego moda. No, to idę szukać kolejnego niewidzialnego schowka ukrytego poza mapą, na czubku drzewa, w dwumilimetrowej szparze albo w kamieniu.
A tak na serio - myślę, że od Soljanki można się albo odbić, albo przykleić i przez miesiąc światła słonecznego nie zobaczyć. Każdy powinien chociaż raz odpalić i spróbować, żeby mieć pojęcie, czemu pół świata tego gówna nienawidzi, a pół kocha to cudo jak własną matkę. I jest normalnie dostępny obrzyn TOZ'a. :D

Dodatkowo dość trudne było jeszcze Lost World - Trops of Doom. Ja się jednak odbiłem, totalny freeplay i ciągłe poczucie "to gdzie ja mam teraz iść?" to jednak nie dla mnie. No i fajna, w zasadzie niezabijalna na tym etapie pijawka w jednym z pierwszych questów.

A z magazynkami nie pomogę, nie znam się. :E
Nara.
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 24 Sie 2016, 23:30

Dzieki ale solianke już przerobiłem albo to ona mnie :E dlatego nie skończyłem jej, co do utrudnień to własnie myślałem o realizmie i wpadłem na magazynki ale jestem taka noga że potrzebuje pomocy, a co do toza to ta broń jest fajna, strzelałem z podobnego w realu i było fajnie z tym że bark mnie boli na samą myśl bo walłem z obu rurek naraz zamiast po kolei, ale i tak mi się bardziej z dwururek boki podobają niż normalne :E
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 25 Sie 2016, 09:15

Fala mutantów była, ale tu jest ich zdecydowanie więcej. Ze snorkami sobie już poradziłem. I z kontrolera na pewno lecą ręce, i mózg.
przez miesiąc światła słonecznego nie zobaczyć.

Na betonteam.pl piszę że na znacznie dłużej, na jakieś pół roku. :caleb:
Elektrochimera zadaje ci obrażenia kiedy to ty zadajesz jej

To jeszcze nic, są tam nawet potwory nie do zabicia. Można je tylko ominąć, jeśli wiesz o co chodzi. Nawet patchenie czasem nie pomaga. :caleb: x2
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 25 Sie 2016, 20:57

Znalazłem na youtube Rosjanina chyba, który pisze że gra w Misery 2.2 i jest testerem... Nie chciało mi się wierzyć zbytnio, ale ma siekierę, SWD z kamuflażem, jakieś specjalne SVU i kilka nieznanych mi przedmiotów...
Dla chętnych link, jest kilkanaście filmów gameplay'u: https://www.youtube.com/watch?v=E8UE9O3Ev7o
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 25 Sie 2016, 21:03

Soljanka? Niech sobie przypomnę akcje z OP-2:
-podnosisz sprzęt ze skrzynki od kłesta pobocznego - pojawia się chyba tak z 50 zombie i kilka niewidzialnych pijawek prujących anomaliami gdy giną, z czego ponad połowę zombi da się ubić tylko jakimiś niezwykłymi granatami o polu rażenia na pół Kordonu (tak, to było w Kordonie!) lub pięknym walnięciem "siedmiokilowym młotem" prosto w baniak. Aha, nie da się doń podejść za bardzo bo promieniują jak jajo nibyolbrzyma i po ok. 5s w ich towarzystwie pasek promieniowania pełen,
-spawn schowków kłestowych bardzo losowy, każdy ma po kilka możliwych miejsc i spaprane spolszczenie do żadnego nie daje wskazówek (zrozumiałych),
-nowa lokacja "Jakiśtam Las": potężne stada monstrów z czego z połowa niezniszczalna (wliczając chimery), do tego jeszcze Bibliotekarze - żeby wywalenie 10ciu magazynków z kałacha w jednego nie starczyło to jeszcze jest ich kilka i trofea z nich są do czegoś potrzebne, a wypada jakieś może w 1/4 przypadków...

Ogólnie to muszę jednak wystosować pochwałę za niesamowitą ilość zadań - co prawda fotografowanie każdego mutanta i każdej anomalii czy znalezienie po 153142 trofeów z każdego mutka są wnerwiające, ale pozostałe są nawet interesujące.
A pod względem poziomu trudności i tak wolę Misery. W Soljance giniesz na strzał, a w przeciwników musi chyba meteor pier... żeby padli, w Misery za to wystarczy jeden czy parę dobrych trafień, to samo dotyczy gracza.
A szkoda ku*wa gadać, szkoda szczempić ryja :stonoga:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości