[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 14 Cze 2016, 21:31

Strzelba na strychu w Leśniczówce? Czyżbym o czymś nie wiedział? Może masz na myśli SPAS-14 (który tam właściwie leżał w vanilii)?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 14 Cze 2016, 21:58

SPAS-12, jak już :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 15 Cze 2016, 07:59

Tak, chodziło mi o tego obrzyna, choć ja bym to napisał przynajmniej w Spoilerze. Szczerze to nibygiguś jest banalny w zabijaniu. W Jupiterze rozwaliłem go jednym :!: granatem z podczepianego M203, i musiałem go dobić, ale zaczął już kulać , i było po sprawie. Na chimerę polecam się wczołgać gdzieś nisko, żeby mieć jakikolwiek daszek nad naszą czapeczką, i poprostu strzelać po bańkach.

Ps. Mito, uroczy nowy avatar :V


Ps2. Skoro teraz każdy zmienia avatar to może ja też ? co myślicie :V ?
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 15 Cze 2016, 21:00

Jusz, spojlernięte, jak taka potrzeba.

Na nibygiganta taktyka jest prosta: nie trzymać go na średnim dystansie - albo zesnajpić go z daleka, aby jego tupanie nogą cię nie dosięgło, albo podejść do prawie walki wręcz - wtedy nibuś nie próbuje robić fali uderzeniowej, a kąsać (w sumie to jednego nawet nożem zarżnąłem).
Dobra taktyka walki z chimerami to... "przytulenie" się do drzewa, jakiegokolwiek. W 2.1.1 chimery wtedy skaczą dokoła drzewa, nie atakując i można je prać po łbach :E.

PS: Dzięki, ogólnie to credit należy się komu innemu, ja po prostu przy okazji pobrania GIMPa (do innej rzeczy) dociąłem i przeskalowałem pewien obrazek, po czym wrzuciłem go sobie jako avatara. Ale i tak dzięki, mój wybór dobrym był :).

PS2: Jak sobie chcesz.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 17 Cze 2016, 13:35

No więc tak...

Nie pojawia mi się ten półżywy gościu od sroki w kamieniołomie. Idzie to jakoś naprawić? Czy może jest jakiś warunek do jego spawnu który zawsze nieświadomie spełniałem, ale tym razem nie?
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 17 Cze 2016, 17:45

Sroka musi odpowiedzieć o pijawkach z zatonu, i chyba o tym jak polowałeś z myśliwymi na chimerę, musi ci się po prostu wyświetlić zadanie.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 17 Cze 2016, 17:55

Mam zadania, zarówno Znajdź Srokę jak i Fałszywe zasługi:rozpraw się z flintem. Jeszcze spróbuję Oazę znaleźć i polecieć pod koparę zaraz po jego kwestii. Zarówno pijawki jak i chimera z zatonu już porobione, mapy pilotowi też oddałem, więc to chyba jedyna rzecz, o której powie. Chyba że można to spawnerem załatwić (z tego co pamiętam Misery ma coś takiego, nie?).
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 17 Cze 2016, 18:38

O ile pamiętam to ta historyjka jest dostępna od razu – idziesz na obszar Jupitera, znajdujesz gościa w kamieniołomach (Drzazga się chyba nazywa), idziesz na Janów i Flint vel Sroka opowiada swoje historyjki o artefaktach w chemicznych anomaliach tam się znajdujących. I zadanie zrobione.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 17 Cze 2016, 19:06

Tak, Misery ma wbudowany spawner, trzeba tylko jeden plik na chwilę odrobinkę zmienić. Aż nie chce mi się tego posta szukać, a chyba z 5 razy w tym temacie opisywałem użycie spawnera.

Jednak i tak trzebaby było znaleźć odpowiednie ID do wpisania w menu spawnera, tego też nie chce mi się po całym Internecie szukać.

Albo po prostu kontynuuj grę, z tego, co pamiętam, ten umierający gościu pojawiał się tuż po przedostatniej rozmowie z Flintem (czy jak mu tam, ten gościu na Janowie przypisujący sobie zasługi Diegtiarowa).
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez GajgerW w 17 Cze 2016, 19:33

Tylko raz spotkałem tego konającego stalkera (a grałem wiele razy) jak spadłem na łeb z koparki odkrywkowej i jakoś nie było większych problemów by Srokę sprzątnąć i bez tego. :)
MISERY 2.2.1 100/100

:

попутного ветра :)
Awatar użytkownika
GajgerW
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 22 Gru 2011, 01:11
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 02:37
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 49

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 17 Cze 2016, 19:39

@up
a podzielisz się sposobem jak tego questa skończyć? do tej pory myślałem, że bez tego gostka nie da rady Flinta-ex-Sroki zdemaskować, bo nie pochwali się polowaniem na chimery na Zatonie.
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez Imienny w 17 Cze 2016, 20:37

Poza tym stalkerem można spróbować jednego z dwóch poniższych rozwiązań (spoiler)
1.
:

Wykonaj wszystkie zadania dla naukowców związane z umieszczaniem skanerów - wtedy po udaniu się na Stację Janów Flint zacznie rozmowę, której efektem końcowym będzie wyjawienie jego prawdziwej tożsamości.

2.
:

Znajdź Oazę i zanieś artefakt do naukowców (i tak w Misery jest to bezużyteczny artefakt, bo nawet w FZA emituje promieniowanie), po czym udaj się na stację Janów. I rozmowa po raz kolejny się uaktywni, a jej efekt będzie taki sam jak w przypadku odnalezienia Drzazgi.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)

Za ten post Imienny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito, trolololo, Demon6PL, GajgerW.
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości