[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez PainChiller w 01 Sty 2017, 23:15

O M4A1 nic nie powiem bo nie używałem

FAR-15 ma ogień automatyczny, ale najlepiej walić pojedyńczym

AK47 Tac jest świetny i polecam na szturmowca. Gorąco

VSK-94 na snajperke? w życiu, to już każda powyższa broń sie na to lepiej nadaje :)
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez L_E_W_Y w 02 Sty 2017, 00:38

Mam do was pytanie odnośnie gospodarki. Wiem, że ma być na prawdę trudno, ale jedno mnie dziwi. Do Zony wielu przybyło ze względu na artefakty, które ponoć schodzą za obrzydliwe pieniądze na dużej ziemi. Więc dlaczego taka gwiazda wieczorna schodzi za 5000 rubli podczas gdy za CHLEB handlarz woła ponad 1000 a za puszkę żarcia 2000...
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 02 Sty 2017, 02:26

W stalkerze niekoniecznie gra dokładnie i realistycznie odzwierciedla założenia uniwersum, przecież to by było tak jakby w CoD kazać graczowi przez X godzin ładować magazynki, uczestniczyć w musztrze, tachać skrzynie tylko po to, żeby później miał 5 minut bitwy na oddanie paru strzałów, narobienie w gacie i pouciekanie przed wrogiem... ewentulanie żeby mu losowym odłamkiem urwało łapę. Poza tym, kwestie balansu gry też często wchodzą tu w paradę. Zadawanie tego pytania jest tak samo sensowne, jak zastanawianie się dlaczego w ShoC można nabyć kałacha za np. tysiąc rubli, czyli ok. ile? 100 - 150zł? Albo w ogóle myślenie dlaczego waluta to ruble, skoro Zona to pogranicze Ukrainy i Białorusi, z czego w stalkerze najwyraźniej mówi się głównie o Ukrainie, czyli powinny być hrywny czy inne jakieś dolary (ew. ruble białoruskie, ale wchodzi kwestia wymiany walut). No i zadziwiająco niskie wartości względem rzeczywistych kursów walut.

Jeżeli już szukać wytłumaczeń "na siłę", to trzeba założyć, że artefakt sam w sobie jest w Misery bezużyteczny (bo w ogromnej większości są), a w podróży między wnętrzem Strefy a końcowym odbiorcą jego cena kilkunastokrotnie się zwiększa. Stalker sprzedaje art handlarzowi (a stalker, jak jakiś Chińczyk w fabryce pracuje w niesamowicie niebezpiecznych warunkach za przysłowiową miskę ryżu), handlarz sprzedaje go naukowcom (i chce zarobić nieco, sam musi z czegoś żyć i za coś sprowadzać towar), naukowcy mają ograniczony budżet (mają wsparcie, ale niekoniecznie władze tolerują trwonienie ogromnych funduszy na skup gruzu od obdartusów)... No chyba że handlarz wysyła go poza Strefę na własny koszt, wtedy przychodzi kwestia opłacenia wojskowych/wariata, który będzie się przez kordon przekradał, następnie dalsze koszty przemytu... Przy czym należy pamiętać, że patrząc na arty w Misery, żaden nie ma żadnych jakichś cudownych właściwości - ten coś tu polepsza, trochę kondycję wzmacnia, troszku rany leczy, ale też każdy waży pięć kilo co najmniej i jest paskudnie promieniotwórczy. To jest: koszty przeniesienia tego czegoś, w plecaku art + pojemnik to jakieś 10kg. Przeciążony stalker to martwy stalker (a musi pylić przez kordon). I koszty pojemników.
A ze względu na to artefakty nie powinny być traktowane jako coś niesamowitego, raczej jak surowiec zamiast "produktu końcowego". To jest: taki artefakt trzeba przewieźć do dobrze wyposażonego laboratorium i przeprowadzić na nim trudne, długie i kosztowne badania. Ktoś te badania musi zfinansować, a wątpię żeby było wielu przedsiębiorców szastających dziesiątkami milionów wierzących w cudowne kamyki z Czernobyla. No i jeszcze to, że ludzie finansujący badania oczekują rezultatów, takich przynoszących pieniążki - a złamanie jakiegoś prawa fizyki czy cuś, co będzie wykorzystywalne za wiek, może dwa... nie przynosi kasy teraz.
Inni odbiorcy: kolekcjonerzy oraz wszelkiego rodzaju "znachorzy" leczący artefaktami na pewno mają raczej ograniczony dostęp do artefaktów oraz ograniczone fundusze.
Ponadto, czytając literaturę z uniwersum można przepotkać coś o "zużywaniu się" artefaktów, szczególnie tych leczących, czy też wspominki o tym że poza Zoną stają się one bardzo szybko zwykłymi kamieniami.

Zaś żarcie...? No cóż, żarcie musi przebyć podobną, odwrotną drogę ze świata zewnętrznego, gdzie jest za bezcen, do Zony, gdzie jest no... drogie. Kasa tu idzie w problem logistyczny: handlarz musi sprowadzić żarcie, czyli albo opłacanie wojskowych żeby ci zrzucali gdzieś zaopatrzenie lub ganianie ludzików żeby przemycali pożywienie przez Kordon. W drugim przypadku: ile towaru i jak często w takich warunkach da radę przenieść w plecaku parę osób, a także gdzie znajdziesz pan takich wariatów i ile musisz im zapłacić? Nie żeby ten, ale torba chleba rzadko warta jest ludzkiego życia i przemytnicy o tym wiedzą.

No i zakładam, że wokół Strefy roztacza się na prawdę spora machina przemytników i najróżniejszych przekupnych ludzi, a to wszystko musi za coś prosperować. No i trzeba pamiętać, niektórym ludziom nie powinno się zapominać płacić, a to dla własnego dobra. Sądzę, że swego rodzaju małe mafie na pewno muszą w takim systemie powstać.
A romantyczna idea stalkerów łapiących masę kasy za piękne błyskotki, ganiających po zielonych łączkach w miłym towarzystwie uroczych nibypiesków, które zostawiają za sobą ślad w postaci tęczy... rozbija się o rzeczywistość w której Zona to najbardziej cholernie niebezpieczne miejsce na Ziemi, w którym jeszcze zachodzi wegetacja, przez co trafiają tam ludzie, którzy są skrajnymi idiotami lub po prostu nie mają innego wyjścia, czytaj: przestępcy i kompletni bankruci. No i stalkerski szpej jednak nie jest taki tani i bez kosztów przemytu.

To chyba wszystko. Sądzę, że możesz przejść do wyciągania wniosków.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive L_E_W_Y.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez PainChiller w 02 Sty 2017, 13:29

Taka mnie myśl naszła... Czemu nie ma moda który pozwalałby bawić się w przemytnika? :D
Jest wiele fajnych mapek (np: Korpus pokoju z Tajnych ścieżek 2 który jest za granicą zony)

Fajnie byłoby gdyby można podejść do takiego sidora i zgłosić chęć do tego zadania, albo samemu przemycić własne arty i sprzedać za dużą cene... Chciałbym to kiedyś zobaczeć. Call of Chernobyl?
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: [MISERY]

Postprzez dakox123 w 02 Sty 2017, 15:56

Mocny jest powiem wam ten M4A1 tylko ciężko dostać do niego celownik i granatnik, a jeżeli chodzi o snajperki to najlepsza to jest Działo gaussa - najsilniejsza.

Uwagi moderatora:

No i fajno, tylko jeszcze ogarnij interpunkcję i będzie cacy... - caleb59
dakox123
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 02 Lis 2016, 10:51
Ostatnio był: 30 Paź 2017, 18:48
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: -1

Re: [MISERY]

Postprzez L_E_W_Y w 02 Sty 2017, 22:22

Dzięki za odpowiedź. No i inne pytanko. Jakie artefakty warto ze sobą trzymać?
Awatar użytkownika
L_E_W_Y
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Lip 2015, 16:57
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 02 Sty 2017, 23:42

Żadne. Lepiej mieć jakoś Kamelpak, i płyty kevlarowe w kombinezonach naukowców, lub w SEVie. Problem z aktami jest takie że pojemniki są ciężkie, a bez nich zostajesz szybko, i mocno napromieniowany.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez dakox123 w 05 Sty 2017, 21:12

witam serdecznie mam problem bo jestem w Prypeci i zebrałem z lab x8 dokumenty chyba wszystkie tylko nie mogłem wejść do 1 pomieszczenia jak wchodzi się do lab x8 i po prawej stronie są zamknięte drzwi i trzeba mieć kartę tam ale nie miałem i teraz na pda pokazało mi że mogę opuścić lab x8 ale co mam z tymi dokumentami zrobić bo na mapie nic niema pokazane zebrałem i co dalej :( ????
dakox123
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 02 Lis 2016, 10:51
Ostatnio był: 30 Paź 2017, 18:48
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: -1

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 05 Sty 2017, 23:28

Kartę wstępu dostaje się wraz z postępem w fabule. Robiłeś zadania pokolei?
Kartę można chyba też zdobyć od Klienta w misji "Jeden strzał", jest ona czerwona, ale też (pewnie) pasuje.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez dakox123 w 05 Sty 2017, 23:49

Tak misje robiłem po kolei ale mam dokumenty bo pisało że mogę opuścić lab x8 lub zostać i szukać dalej dokumentów dużo ich zebrałem tych dokumentów więc wyszedłem i co dalej mam dokumenty a na pda nie mam misji że np. oddaj je komuś czy coś
dakox123
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 02 Lis 2016, 10:51
Ostatnio był: 30 Paź 2017, 18:48
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: -1

Re: [MISERY]

Postprzez Necrontyr w 06 Sty 2017, 13:07

Ktoś wie jak włączyć minimape w tym modzie? Albo może jest jakiś dodatkowy mod który ją doda?
Necrontyr
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 06 Lip 2013, 13:41
Ostatnio był: 12 Sty 2018, 23:03
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 3

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 06 Sty 2017, 14:29

Dakox, te dokumenty zostawiasz dla SBU, i idziesz do Kowalskiego. Nie wiem o jakie drzwi ci chodzi, myślałem że te na początku. Ale tych dokumentów jest trochę, chociaż wystarczy że zbierzesz kilka. Jak chcesz, to możesz już iść.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...

Za ten post trolololo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dakox123.
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości