[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 11 Gru 2014, 23:27

Nie wiem, czy "tylko", na pewno "przede wszystkim" (nie instalowałem moda). Bez większego problemu można go wrzucić do polskiej wersji, ale bez mrówczego łączenia plików wszystkie opisy broni, amunicji itd. będą po angielsku, nie tylko te nowe. Wynika to z tego, że "The Armed Zone" podmienia dla każdej klasy plik st_items_weapons.xml, w którym zapisane są wszystkie bronie w MISERY.
Żeby z kolei tylko nowe bronie były po angielsku, musiałbyś porównać odpowiednie pliki i przerzucić zmiany wprowadzone przez "The Armed Zone" do polskiego tłumaczenia. Raczej sporo roboty by z tym było.
Dotyczyć to też kombinezonów, a także reszty przedmiotów - rzecz do obadania dla zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 12 Gru 2014, 00:15

To nie wystarczyłoby wyciąć opisów nowych broni, skopiować do nowego pliku i podpiąć w system.ltx jako #include "text/pol/nowa_nazwa.xml"?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 12 Gru 2014, 11:04

Nie sądzę, żeby to załatwiło sprawę, ale być może faktycznie będzie to szybszy sposób.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 12 Gru 2014, 17:33

Znaczy się to było bardziej pytanie czy takie coś w ogóle działa, bo w system.ltx jest sporo linii #include i na logikę to powinno takie coś zadziałać, tyle że w żadnym modzie takiego czegoś nie widziałem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 12 Gru 2014, 22:52

Próbowałem nainstalować TAZa v.1.6 na polską wersję Misery. Niestety, z wszystkich (większości?) broni poznikały opisy - ot, nazwa st_wpn_stg44, a opis st_wpn_stg44_descr. O dziwo, tyczyło się to też broni z vanilli i z samego Misery, a przynajmniej tak pamiętam.

A jakby co, być może w niedalekiej przyszłości byłbym chętny pomóc w spolszczeniu Armed Zone ;)
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 12 Gru 2014, 23:40

Nie ma w tym nic dziwnego, bo mod ma teksty w text/eng, jak mniemam, a Misery w text/pol.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 13 Gru 2014, 19:29

Hej gadalem z jakims npc i cos tam bylo o jakims zielonym smoku warto to za tym poganiac (chyba ze kto wie gdzie to lezy) i czy sa jeszcze jakies takie zabawki w grze?
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 13 Gru 2014, 19:40

Błagam, zróbcie aktualizację tekstów Trapera.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Don Wano w 13 Gru 2014, 19:59

mietek1986 napisał(a):Hej gadalem z jakims npc i cos tam bylo o jakims zielonym smoku warto to za tym poganiac (chyba ze kto wie gdzie to lezy) i czy sa jeszcze jakies takie zabawki w grze?


Zielony Smok raczej najlepsza snajperka w grze. W wczesniejszych wersjach gry byla chyba na pociagu w kierunku wschodniego tunelu. Teraz już jej nie ma. Mozna ja kupic po osiagnieciu Przyjaciela stalkerow o ile sie nie myle i moze jeszcze jakims :?:
"Człowieka poznaje się po jego języku"
Awatar użytkownika
Don Wano
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 21 Mar 2014, 19:41
Ostatnio był: 26 Gru 2016, 17:36
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 13 Gru 2014, 21:08

Aktualizacji nie będzie - teksty Trapera brzmią tak, jak brzmieć mają (chyba że zaczaiła się gdzieś jakaś literówka czy błąd gramatyczny/leksykalny, etc., ale niczego takiego nie przyuważyłem).
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 13 Gru 2014, 21:21

No to niech się wszyscy dalej użerają z pytaniami „gdzie jest ta pukafka co traper o niej muwil bo hodze po calym janowie i nigdze nie ma”.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 13 Gru 2014, 21:28

Nie wiem, skąd w ludziach to przeświadczenie, że wszyscy będą podawać informacje zgodne z prawdą... To jest celowy zabieg, taki żart z naszej strony. A pytania będą, od początku byliśmy na to przygotowani. :)

Za ten post Trikster otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości