[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez WeberPL w 25 Wrz 2014, 15:49

Ten sam folder co stalker.
WeberPL
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 24 Kwi 2014, 13:23
Ostatnio był: 30 Lis 2014, 21:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Xaris w 26 Wrz 2014, 20:25

@ Eros

Może się mylę ale...Czy to nie nie jest to samo?
http://www.moddb.com/mods/misery-the-armed-zone
Xaris
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 08 Kwi 2012, 21:17
Ostatnio był: 03 Paź 2017, 17:42
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Eros w 26 Wrz 2014, 22:08

Nie, chodziło o spawnera, coś w rodzaju władcy zony(GOTZ) :)
Awatar użytkownika
Eros
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 28 Paź 2013, 00:55
Ostatnio był: 27 Gru 2018, 03:02
Kozaki: 7

Re: [MISERY]

Postprzez Spell406 w 28 Wrz 2014, 14:45

Ludziska pytanie mam, czy istnieje spolszczenie do the armed zone?
Jeżeli nie, to za które pliki łapać jeśli chciałbym takowe skombinować (na stronie wisi rosyjskie tłumaczenie - wystarczy tylko przetłumaczyć te same pliki?) Chociaż znając swój słomiany zapał to to może chwile potrwać...
Spell406
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 28 Gru 2013, 23:48
Ostatnio był: 30 Mar 2015, 08:41
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 28 Wrz 2014, 16:08

A czy przypadkiem w najnowszej wersji Misery nie ma już domyślnie zaimplementowanego Armed Zone, z możliwością instalacji po polsku (razem z całą modyfikacją)?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 28 Wrz 2014, 16:19

Armed Zone nie jest przetłumaczone i nic nie zapowiada, żeby oficjalna drużyna się za to wzięła (przynajmniej ja się tym zajmować nie będę).

Głównym plikiem do przełożenia będzie st_items_weapons.xml, nie wiem, czy mod wprowadza jakieś inne zmiany.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 28 Wrz 2014, 19:35

Czekaj czekaj... Armed Zone dodaje Mosiny, K98k, jakieś tam wariacje nt. Kałasznikowa, tetetki, tak?

A ogólnie o modzie: Tak właśnie powinien wyglądać Stalker na samym początku! Bardzo fajnie się gra, anomalie, ludzie, mutanty - wreszcie Zona jest niebezpieczna! Dziękuję Ekipie za świetnego moda! Tylko mam wciąż parę zgrzytów do zgłoszenia:
- Klasy na ekranie ładowania są podpisane znakami U.S.S. Ale co ma USA do Diegtiarowa, który jest przecież agentem SBU?
- Zaton, Zwiadowca - co oznaczają te koordynaty na ekranie ładowania? Bo wg. mnie wskazują one gdzieś na Ocean Spokojny...
- Nie ma losowo pojawiających się anomalii... Ale czeeemuuu? ;_;
- Gra zaczęła być śmiesznie łatwa (tzn. ekonomicznie) po wybiciu najemników w oczyszczalni ścieków. ponad 100kg lootu. I jeszcze po załatwieniu sprawy z Wstrząsem miałem lekarstw za ok. 40.000 RU.
- Błąd logiczny:
Nie porzucaj broni tylko dlatego, że nie szkolono cię w jej użyciu.

Chwila, chwila. Czyli agenta SBU nie szkolono w używaniu wszelkich rodzajów broni? Ten błąd występuje w paru innych miejscach. Tu bym raczej frazę "nie szkolono" zastąpiłbym "brak predyspozycji fizycznych". Bo raczej można kogoś nauczyć korzystać z każdej broni, ale małego, chudziutkiego człowieczka wywijającego jakąś obrotówką/granatnikiem to sobie nie wyobrażam :caleb:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Wiewi0r w 28 Wrz 2014, 19:43

Ale śmiechłem. :E Dobry post panie kolego.

- Nie pomyślałeś, że USS to nie United States (of America) Ship, tylko Security Service of Ukraine? :caleb:
- Losowe anomalie - a to kiedyś były?
- "Szkolenie" - dla mnie nie błąd, a skrót myślowy - w końcu może być szkolenie podstawowe i zaawansowane, c'nie?

Co do ekonomii się nie wypowiem, bo w najnowszą wersję nie miałem zbytnio czasu pograć, ale naprawdę aż tak dobrze się zarobi na najmusach?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 28 Wrz 2014, 20:51

Ukraine Security Service - no dobra, ale czemu po angielski? I czemu nie cyrylicą? To takie tylko przemyślenia, skoro np. SNAJPER już cyrylicą to czemu ten "przedrostek" nie? Może powinien raczej wyglądać tak: YCC?

Losowe anomalie - no czemu ich nie wprowadzili? Smutnę z tego powodu ;_;

"Szkolenie" - ale przyznaj, to dość głupio brzmi. Wyszkolony agent służb specjalnych a nie umie np. karabinem szturmowym się posługiwać? Ja ten tekst bym przeprawił na:
Nie porzucaj broni tylko dlatego, że trudno ci jej używać.

A jak możesz mnie zgromić nt. tych koordynat? :E

A co do ekonomii - no cóż, jestem typem, który zaczynając Misery przez Black Road od razu kładzie na glebę całą zombią "załogę" Tartaku i w drodze do Skadowska zbiera jeszcze parę schowków i prawie wszystkie bronie zdobyte na zombi sprzedaje :caleb:
Po zwiedzeniu większej części Zatonu w mojej skrzynce osobistej na Skadowsku miałem broń na każdy (niemal) kaliber, masakryczną ilość mięsa mutantów, dość dużo ammo, po ok. 10 apteczek i stimpacków i mnóstwo pierdół do czyszczenia broni i napraw.
Po przygodzie z najemnikami, kiedy to wszystkich wystrzelałem (około 15) wracałem dwa razy na Skadowsk niosąc 50kg sprzętu na sprzedaż... Po tym miałem 120kg stuffu w mojej skrzynce :caleb: Po sprzedaniu wszystkiego mięsa, niepotrzebnych karabinów, 10l wódki i paru pierdół mam 70kg rzeczy.
Ale przypominam, jestem typem "Zbiorę wszystko, zabiję wszystko"... Było parę śmiesznych sytuacji przez to.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Wiewi0r w 28 Wrz 2014, 22:55

A czy ja coś mówię o współrzędnych? Czy ja coś mówię? Nie wiem, nie sprawdzałem, mogą być i do samego Rapture. :E

Czemu nie cyrylicą? Bo szef MDT jest (o ile dobrze pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać) z Holandii, so, well... ;) To jak już mogli zostawić SBU. Ale raz sprawdzałem, bo mi zwiadowca cyrylicą coś nie pasował - faktycznie był po ukraińsku, nie po rosyjsku.

A Szkolenie - fakt, że jest to trochę z dupy, ale, primo - to tylko gra, secundo - w stronę snajpera ma to sens - nie każdy umi strzelać tak by trafić z 500m w złotówkę... :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [MISERY]

Postprzez MalfiRaggraClan w 01 Paź 2014, 20:54

Na takiego buga to jeszcze nie trafiłem! Co za pieroństwo! Będąc już miesiąc w Zonie Diegtiarowem - Snajperem, chciałem wykonać misję dostarczenia kompasu Brodaczowi, ale Noego gdzieś na dobre wcieło wraz ze swoim pupilem. No szlag mnie trafi. :facepalm:
Awatar użytkownika
MalfiRaggraClan
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 19 Cze 2010, 15:37
Ostatnio był: 28 Mar 2016, 13:20
Miejscowość: Izrumudnoje
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez Wiewi0r w 01 Paź 2014, 21:29

Kompas: viewtopic.php?f=77&t=15346&start=3300#p276839

Ale fakt, podobno w najnowszej wersji Noe i chłopcy Topola mieli być nieśmiertelni, a tu zonk.
Zona :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości