[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 17 Lip 2016, 22:51

@Mietek: żebym miał okazję wcześniej napisać, to bym cię spróbował odwieść od odistalowywania innych stalkerów - przecież to nonsens. Na twoim miejscu po prostu bym dokładnie wyczyścił wszystko co było po Zewie Prypeci i zainstalował go od nowa, razem z Misery. Ale jak tam sobie chcesz.

@matiko1212: Jak wcześniej - właściwie zbieraj wszystko, co w ręce wpadnie, najbezpieczniej wyrzynać pobliskie mutanty i sprzedawać ich mięso, a najskuteczniej wyrzynać najemników bądź oddziały Wolności lub Powinności. Ale w Misery pieniądze są właściwie niewiele warte, moim zdaniem zanim zbierzesz z mutantów kasę na jakąś broń u handlarza, to minie tyle czasu, że z najemników byś tę broń w niezłym stanie i z zestawami naprawczymi wydropił ze 2 razy. No po prostu skuteczniej jest zdobywać towar.
Radzę także poszukać tzw. schowków Aluna (niedawno w temacie wspominane, spory post o tym napisałem), wszelkich innych schowków dodanych przez Misery, a także odwiedzić gniazdo pijawek - z trupów w nim można się nieźle obłowić. Do tego wyrżnięcie najemników z ZUO, a jakbyś chciał to też tych w magazynach podstacji. Obie grupy są bardzo ładnie wyposażone.

@SmirnowMakarow: oprócz AKMa na dachu stacji można też znaleźć
:

- Obrzyna w pudełku na dachu ciągnika znajdującego się w jednym z budynków Tartaku,
- pistolet APS (ma opcję full auto i jest na 9x18) przy Żelaznym Lesie - trzeba znaleźć gdzieś pomiędzy magazynem podstacji a Lasem anomalię teleportacyjną, po wejściu w nią trzeba tylko obejść anomalie tak, aby wejść pod jakiś silos przy ścianie - leży tam schowek,
- Jeżeli dobrze pamiętam, można też znaleźć w Leśniczówce, przy narzędziach podstawowych snajperkę SW-98.

Dodatek The Armed Zone dodaje jeszcze kilka schowków ze spluwami, ale te dość ciężko znaleźć.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 18 Lip 2016, 07:05

Mito, to coś źle pamiętasz, nie ma tam żadnej snajperki :). W jest w
:

spalonym gospodarstwie jedna, ale uszkodzona .


:

W Jupiterze to dostałem tylko od tamtejszego Łowcy broń, i chyba od tych tych bandixów z posterunku broń nowiuśką. A w Prypeci to w Jubileryjnym jest skorpion w ciemnym pomieszczeniu bez okien, tam w rogu w plecaczku leży.

:

Jest w kinie prometeusz snajpereczka,i z misji można tam dragonowa wycisnąć.
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez pan kozaq w 18 Lip 2016, 09:29

Co znalazłem w TAZ
:

1. SW98 w ZUO, patrząc na mapce schowek w prawej dolnej części zuo
2. MP5A3 w budynku pod Jupiterem,gdzie znajdujemy jedną z notatek, idziemy po prostu jedno pięterko wyżej, dodatkowo w schowku zestaw do naprawy gnatów 7,62
3.Obrzyn Mosin- pod łącznikiem budynków, gdzie są notatki pod Jupiterem
4.Makarow zwykły w budynku, pod wejściem którego jest schowek z mośkiem

Poza tym, są filmiki na YT ze wszystkimi schowkami w zwykłej vanili.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 18 Lip 2016, 18:41

Dzięki Mito ale musiałem bo w rejestrze się pomieszały wpisy i puki miałem inne stalkery zainstalowane bym nie zainstalował Copa :E więc na jedno wyszło, grunt że działa :E

Dobra coś jest nie tak, mianowicie tylko w stalkerze mam odwrócone kanały audio???
strzelają się z lewej a ja to słyszę w prawej słuchawce :/ dwa razy tak padłem nim się kapłem co i jak :mad:
jak to naprawić bo to występuje tylko w stalkerze :?:

He he Heap, słuchawki mam dobrze, to w catalistach do radeona nie wiem czemu ale mi kanały dla stalkera przestawiło w opcjach do grania :E ot taki myk jak masz słuchawki pod usb, zauważyłem jak podłączyłem drugie pod jacka i było ok ;)
Ostatnio edytowany przez mietek1986, 19 Lip 2016, 18:35, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 18 Lip 2016, 20:35

Nie jestem pewien, czy schowek z SW-98 jest z Misery, czy z The Armed Zone. Ale z tego, co pamiętam, akurat ten schowek miał położenie zależne od klasy - chyba szturmowcem zwykle tę snajperkę tam odnajdywałem. Jeżeli dobrze rozumuję, nie jest to jedyny taki schowek.

Poza tym, ktoś z was znalazł siekierę? :E
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez matiko1212 w 18 Lip 2016, 20:45

Panowie , otrzymałem od NOE'go artefakt kompas który ma świetne staty i teraz pytanie czy istnieje ochrona na niego która pochłonie to jego promieniowanie? Jeśli tak to prosił bym o namiary na sklep
matiko1212
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 22 Cze 2014, 20:11
Ostatnio był: 19 Lip 2016, 16:17
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 18 Lip 2016, 21:38

Po pierwsze, jest on związany z pewnym zadaniem od Brodacza. Jednak możesz po jakimś czasie pogadać z Noem jeszcze raz i da ci jeszcze jeden taki artefakt - ten pierwszy możesz dać Brodaczowi, a drugi sobie zatrzymać.
Niestety, ciężko będzie go używać - nawet, jeśli włożysz go w najlepszy pojemnik do artefaktów, wciąż będziesz otrzymywał sporą dawkę promieniowania, której nawet pojemnik nie zneutralizuje... chyba że ta "ołowiana skrzynia", ale nie da się używać artefaktów w niej składowanych. Po prostu musiałbyś ganiać ciągle na antyradach lub czymś podobnym, żeby nie umrzeć.
Poza tym, z tego, co słyszałem, gdy założysz ten artefakt, w Misery spokojnie umrzesz od jakiegokolwiek pola psionicznego (bo znacznie zmniejsza ochronę przed nim). To tak w skrócie.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez matiko1212 w 18 Lip 2016, 21:42

Dzięki za odpowiedź . Szkoda bo liczyłem że będę go mógł użyć bo ma fajny dodatek do staminy
matiko1212
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 22 Cze 2014, 20:11
Ostatnio był: 19 Lip 2016, 16:17
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 19 Lip 2016, 09:51

Mietek, a sprawdź czy dobrze słuchawki założyłeś :V
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 19 Lip 2016, 12:36

@matiko - Jest taki artefakt, nazywa się chyba "Bąbel", on zmniejsza promieniowanie, więc ci zneutralizuje. "Skrętaka" chyba też można by użyć. I jeszcze "Meduza" pochłania promieniowanie.
Anyway, nie jestem pewny jak w MISERY, ale w Vanilli ten artefakt był średni, podobnie jak "Serce Oazy". Niby daje wszystko, ale tylko po trochu. Wszystko inne daje więcej, a nie wszystko w "Kompasie" jest niezbędne...
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 19 Lip 2016, 13:06

Artefakty nie są w Misery aż takie Ope. Lepiej kupić jakąś szmatkę na siebie, niż liczyć na arty.
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 19 Lip 2016, 17:00

W MISERY każdy artefakt wytwarza promieniowanie
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 8 gości