[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 28 Maj 2016, 15:22

Albo jeszcze jakimś cudem gra zespawnowała mu psionicznego mutanta gdzieś pod powierzchnią ziemi, nie słyszałem jednak jeszcze o takich ewenementach (bez nawiązań do pewnego użytkownika forum)...
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Mixthoor w 29 Maj 2016, 22:23

Wykonałem kilka misji, zdobyłem pierwsze artefakty. Mam koło 60k rubli. Nie głoduję, amunicji mi nie brakuje. Dwie rzeczy mnie strasznie irytują.

1) Pokonałem najemników z oczyszczalni, u żadnego nie znalazłem żadnej sprawnej broni, żadnego pancerza nie mogłem podnieść. Nadal biegam z przedziurawioną, tandetną kurtką. Każdy inny aspekt modyfikacji bardzo mi się podoba. Jednak brak możliwości podniesienia broni w takim stanie, jakim upuścił ją przeciwnik, brak możliwości zdjęcia z niego pancerza i praktycznie 0 amunicji trochę mnie demotywują. Gdzie mogę zdobyć jakiś lepszy pancerz? Do Metalowego Lasu nawet nie wejdę, kręci się tam kontroler i niby-olbrzym. Po kilku próbach poddałem się, jestem chwilowo za cienki. Promieniowanie psioniczne, anomalie termiczne i chemiczne od razu mnie ubijają, więc szperanie w ich okolicach nadal jest dla mnie niedostępne.

2) No i to skradanie. Ja rozumiem, stary X-RAY. Zamontowałem w swojej masce noktowizor I generacji. Gram zwiadowcą. Nóż jest totalnie do dupy, nawet gdy ciacham nim od tyłu niespodziewającego się przeciwnika. Póki przeciwnik stoi tyłem, mogę się przyczaić i ściągnąć go przy pomocy stłumionej broni. W każdym innym przypadku potrafi mnie dostrzec. Rozumiem w ciągu dnia, ale w nocy?

Rozumiem zamysł twórców, czytałem ich FAQ i inne info na stronie. O ile marne skradanie jestem w stanie przełknąć, tak pkt 1 jest naprawdę wielce irytujący. Nie korzystam z ArmoredZone, ponieważ dodaje masę broni bez opisów. A te w Mistery są mistrzowskie i świetnie przetłumaczone.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 08:29
Ostatnio był: 23 Gru 2022, 19:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 30 Maj 2016, 00:26

Spolszczenie do TAZa istnieje i ma się dobrze: viewtopic.php?p=320823#p320823 :)
Co do problemu to było tłumaczone, że broń upadając się niszczy.
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 30 Maj 2016, 00:47

Mistery
MISERY
ArmoredZone
THE ARMED ZONE

1. W Misery pancerze tylko kupuje się od handlarzy - co do znaleźnych... no, nie. Gdzieś tam można jednego znaleźć (Janów, magazyn jednej z frakcji), ale w stanie ok. 30%. Ogólnie to nie polecam używania innych pancerzy niż płaszczy, bo za bardzo zmniejszają mobilność - ja wolę, żeby mnie mutant nie dogonił, a nie żebym umierał sekundę dłużej. :caleb: No, jest jeszcze kwestia Ekologów i anomalii - tu już te kombinezony są konieczne.
A pancerzy z trupów nie można zdejmować bo a) tak nie było w oryginale i do tej pory jest tylko w ruskich modach, b) jest to ten sam pancerz, który chwilę temu musiałeś przebić, c) bo wyciąganie trupa ze ciężkiego, szczelnego i dokładnie dopasowanego ubioru jest znacznie trudniejsze, niż przetrzepanie mu plecaka, d) bo wiele mniej przyjemnych chorób może przenieść się przez ubranie, a sytuacja, w której chcesz nałożyć hełm, w którym minutę temu eksplodował komuś mózg lub w której na tym kombinezonie jest czyjaś krew, a ty przypadkiem zostajesz ranny mniej więcej w to samo miejsce jest wręcz paskudna -> tak się człowiek właśnie zaraża np. HIVem.
Zależy jeszcze od tego, jak zużyta ta broń ci wypada - z takich przeciwników powinien być drop w stanie circa 25 - 50%, chociaż u mnie wystąpił błąd taki, że broń rzadko kiedy ma stan powyżej zera, wydaje mi się, że jest to sprawka kilkukrotnego przenoszenia plików gry i to na starym i już nieco zużytym dysku - coś gdzieś się musiało uszkodzić.
Spluwy wypadające w takim stanie są po to, żeby nie było sytuacji że gracz zabija dwóch - trzech ludzi i może od razu na pełnej ku*wie iść na Prypeć, co mu tam. Też dotyczy pancerzy i amunicji.
Zresztą stan broni właściwie nie ma nic do jej użyteczności w boju - silnik bierze pod uwagę tylko cenę broni, od zużycia nie tracisz parametrów/celności, broń też nie zacina się częściej - pasek i ikonka zużycia są tylko w celu pobudzenia sumienia... :E Poważnie, mówię to po tym jak kiedyś odbyłem kilka dalszych rajdów w Zonę z karabinem Kar98K w stanie 0% - zaciął mi się łącznie ze dwa razy, a działał idealnie - celny jakby miał naprowadzanie laserowe, czyli jak zwykle. Z kolei jeżeli spróbujesz trochę pograć Obokanem, nawet w idealnym stanie, to myślę, że więcej czasu spędzisz na przeładowywaniu tej broni niż jej używaniu :E
Poza tym, Misery kładzie nacisk (w przypadku ludzkich przeciwników) na prowadzenie celnego ognia pojedynczego, tzn. to nie wojna światowa, po to jest mało amunicji, żeby gracz nie właził wew wszystko jak Rambo z dwoma KMami, tylko trochę pomyślał i pokombinował.
Poza tym, broń w tym modzie jest na tyle celna, że pistoletem można spokojnie prowadzić walkę na krótkie i średnie dystanse, a pozostałe pełnowymiarowe spluwy... w sumie celność wszystkiego tu jest ograniczona praktycznie tylko przez rozmiar muszki.
Walka z mutantami jest prosta, tylko trza ogarnąć parę sztuczek - kontrolera z długiego dystansu w baniak, parę strzałów z AKMa powinno wystarczyć - tylko trzeba się chować za jakąś przeszkodą bo paskudnie w uszach piszczy, nibyolbrzym z granatów/granatnika, chociaż większa ilość pestek z czegokolwiek innego prosto w mordę powinna dać mu radę. W ostateczności przy paru podejściach można opanować do perfekcji ucinanie nibyolbrzymom skalpów nożem jeszcze za ich życia.
Na psionikę i anomalie dwie rady: trzymać się z daleka od ich źródeł lub jakiś Ekolog na plecy i łyknąć blokera psionicznego.

2. Skradanie było od zawsze do niczego, prawda. W Misery 2.2 ma być duża poprawka względem stanu dzisiejszego, uwzględnione mają być też karnacje kombinezonów, dodatkowo Ghillie Suit (od Żwawego) może wreszcie do czegoś się będzie nadawać.

Nie korzystam z ArmoredZone, ponieważ dodaje masę broni bez opisów.
No chyba ty :ms:
<Tu bym dosłownie nasrał screenami udowadniającymi, że Twój argument jest inwalidą :tm:, ale nie mam obecnie Misery na kompie :caleb:>
A tak poważnie, to jest problem z plikami - Misery ma własny plik opisów przedmiotów, który zapewne z całym modem jest u ciebie po polsku - a TAZ dodaje (a właściwie powinien zastąpić nim stary plik) nowy plik, domyślnie po angielsku. Jako że masz Misery po polsku, gra wczyta i tak polski plik z opisami niezależnie od tego, czego byś tam nie poinstalował. W mojej sygnaturce masz link do pełnego spolszczenia The Armed Zone (1.7.4), wszystko powinno już być jasne. Porównaj moje opisy (właściwie nasze, bo Imienny pomagał sporo) do tych "mistrzowskich i świetnych" z Misery, może nasze też zasługują na taki komplement? :kotek:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mixthoor.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 30 Maj 2016, 09:08

Zresztą stan broni właściwie nie ma nic do jej użyteczności w boju - silnik bierze pod uwagę tylko cenę broni, od zużycia nie tracisz parametrów/celności, broń też nie zacina się częściej - pasek i ikonka zużycia są tylko w celu pobudzenia sumienia... :E

Nie wiem, czy to jest dowcip, którego nie widzę, czy największa bzdura, jaką można znaleźć w tym temacie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mixthoor w 30 Maj 2016, 12:18

Fakt, z niemalże zniszczonej broni myśliwskiej i nabojami przebijającymi (nie ten rozpryskowy śrut), kładę mutanty i oponentów bez większych problemów. Na bitwę nie idę z toną amunicji, zawsze mam przy sobie jedynie kilka magazynków (~100 sztuk naboi), strzelam pojedyńczo i szanuję swoje zasoby. Unkam walki, kiedy to tylko możliwe. Grupy nieznanych mi stakerów omijam, do ich walk w ogóle się nie włączam. Uwielbiam pistolety i skradanie, dlatego też wybrałem zwiadowcę. I z broni jednoręcznej strzela mi się wyśmienicie. Gdy przeciwnik ma pancerz, zmieniam amunicję. Czuję Zonę i respekt przed nią.

Co do pancerzy - dzięki za info, logiczne uzasadnienie. Uzbieram jeszcze trochę gotówki i zainwestuję w OPP.
Co do TAZ - dzięki, o spolszczeniu nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 08:29
Ostatnio był: 23 Gru 2022, 19:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 30 Maj 2016, 16:46

Pangia, to w takim razie uzasadnienie twoje na temat zjawiska związanego z Kar98K, które opisałem linijkę dalej? Dla przypomnienia:
Poważnie, mówię to po tym jak kiedyś odbyłem kilka dalszych rajdów w Zonę z karabinem Kar98K w stanie 0% - zaciął mi się łącznie ze dwa razy, a działał idealnie - celny jakby miał naprowadzanie laserowe, czyli jak zwykle.
Latałem też z innymi spluwami w nienajlepszym stanie, a nie odczułem różnicy pomiędzy tą samą bronią w stanie 30%, a 100%. Czyżby to tylko moje zwidy?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 30 Maj 2016, 16:57

Być może tak to sobie wymyślili panowie odpowiadający za Misery – mówienie jednak, że „silnik bierze pod uwagę tylko cenę broni, od zużycia nie tracisz parametrów/celności, broń też nie zacina się częściej” to wierutna bzdura świadcząca o tym, że ani razu nie otworzyłeś configu broni w jakimkolwiek Stalkerze.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mixthoor w 31 Maj 2016, 19:26

Chłopy, dzięki za pomoc i wyjaśnienia. A między sobą nie róbcie burdlu. Nie ma sensu.
Jeśli pojawią się kolejne problemy z modem, napiszę.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 08:29
Ostatnio był: 23 Gru 2022, 19:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: [MISERY]

Postprzez GajgerW w 01 Cze 2016, 00:16

Mixthoor napisał(a):Gram jako zwiadowca. Początek gry. Przemykam w nocy kucając, nic niemalże nie widzę. Latarka wyłączona. A i tak jakaś grupa stalkerów (bandytów) może mnie dostrzec ze znacznej odległości i po prostu ubić. W jaki sposób mogę rozpoznać, czy ktoś jest wrogo nastawiony, czy nie?


Dzięki pewnemu sprytnemu trikowi można to osiągnąć. Skrobnę na PW ;)
MISERY 2.2.1 100/100

:

попутного ветра :)
Awatar użytkownika
GajgerW
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 22 Gru 2011, 01:11
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 02:37
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 49

Re: [MISERY]

Postprzez wlodobx w 01 Cze 2016, 07:55

GajgerW
Dlaczego na PW. To od czego jest to FORUM na temat MISERY?
Pisz śmiało, nikt nie zrobi Ci krzywdy a może otrzymasz kozaka.
wlodobx
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 14 Sty 2015, 16:13
Ostatnio był: 20 Paź 2018, 20:04
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: [MISERY]

Postprzez GajgerW w 01 Cze 2016, 10:49

@up Daję w spoiler, bo znacząco ułatwia identyfikację swój/neutral/wróg.
:

Mam MISERY 2.1.1 +TAZpl zainstalowany na Zew Prypeci. Zauważyłem to podczas grzebania w gamedata: zmieniłem nazwę folderu gamedata na #gamedata. Odpaliłem grę bez moda i zaznaczyłem w opcjach gry identyfikacja bohaterów niezależnych oraz pokaż odległość do celu. Badałem jak wysoko jest niebo i jak daleko sięga mapa w Janowie :E bo w Misery tych opcji niema. Potem przywróciłem nazwę folderu gamedata i odpaliłem Misery. Tuż przed tym jak zginąłem zauważyłem, że kropka i cyfry zmieniły kolor na czerwony (bandyci) i srogo się ucieszyłem. Generalnie biegam z samą identyfikajcą BN-ów, wtedy tylko kropka na środku ekranu zmienia kolor jak się najedzie na jakiegoś ludzika.

Pozdrawiam :piesek:

Ps. Wiem wiem :) :suchar:
MISERY 2.2.1 100/100

:

попутного ветра :)

Za ten post GajgerW otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito, mietek1986, HitFan.
Awatar użytkownika
GajgerW
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 22 Gru 2011, 01:11
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 02:37
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 49

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości