[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez GajgerW w 10 Cze 2016, 08:44

@Heap Ło Matko! Sprawdziło się :E

Ps. Też czekam cierpliwie na MISERY 2.2
Ps. W końcu po latach :facepalm: udało mi się wyjść przez okno na samej górze w pogłębiarce i rozwaliłem tych żartownisiów od "potrzebuję artefaktu dla kolegi" z dachu :E . Za te wszystkie razy: trzech na jednego :E
:wódka: :wódka: :wódka:
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez GajgerW, 13 Cze 2016, 12:47, edytowano w sumie 1 raz
MISERY 2.2.1 100/100

:

попутного ветра :)
Awatar użytkownika
GajgerW
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 22 Gru 2011, 01:11
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 02:37
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 49

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 10 Cze 2016, 15:50

Krótkie pytanie: broń na recona na mutki? O FAR-15 słyszałem, ale może jest coś z większym magazynkiem albo może jakiś rewolwer-na-słonie kładący snorki i dziki na strzała? Snajper ma strzelby, assault ma RKM'y, ale do tego poziomu to pewnie nie da rady się zbliżyć, nie?
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez assire w 10 Cze 2016, 15:51

Ech, pochlastać się można z tym modem. Jak włażę po drabinie do Prypeci w tunelu Prypeć-1, to mnie spawnuje nie w Prypeci a pod mapą Jupitera. Reinstall nie pomógł, zdjemowanie kombinezonu nie pomogło. Ktoś, coś?
assire
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 01 Sie 2013, 22:31
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:14
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 8

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 10 Cze 2016, 16:11

@Demon6PL: Spróbuj poszukać jakiegokolwiek pistoletu maszynowego na kaliber .45, to jest UMP-45 i historyczny Thompson. Z półautomatów polecam Stepowego Orła lub jakiś dobry rewolwer. (Jeśli nie grasz na TAZ to trochę się ten wybór zawęża)
A poza tym, to, że zwiadowca nie ma dobrej obsługi np. strzelb wcale nie znaczy, że nie możesz komuś z niej wygarnąć - jeżeli dobrze pamiętam, to będziesz miał spory podrzut i być może wolniejsze przeładowanie, niż inne klasy.

@Assire: minuta szukania w Google, spróbuj tego: http://www.moddb.com/mods/stalker-misery/forum/thread/bug-when-going-to-pripyat#900930
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 10 Cze 2016, 16:14

W mojej 2-godzinnej przygodzie z Misery udało mi się przypadkiem znaleźć jakiegoś Colta 1911 w śmiesznym kamuflażu, z przykręconym tłumikiem i kilkoma ulepszeniami – dołożyłem powiększony magazynek i okazało się, że mogę sobie darować celowanie w głowę bandytom, bo po 3 trafieniach i tak się kładą martwi. Także od biedy też chyba wystarczy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez assire w 10 Cze 2016, 17:12

Mito napisał(a):@Assire: minuta szukania w Google, spróbuj tego: http://www.moddb.com/mods/stalker-misery/forum/thread/bug-when-going-to-pripyat#900930


Też mam google, nie działa. Spróbuję jeszcze przejść podziemia od nowa. Jest jakaś komenda która pozwala sie zespawnować w prypeci zaraz po tej misji?

EDIT: przejście tunelu od nowa też nic nie daje, wciąż spawnuje mnie pod mapą jupitera.
EDIT2: za którymś razem sie udało.
assire
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 01 Sie 2013, 22:31
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:14
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 8

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 11 Cze 2016, 08:22

Demon6PL

To że recon ma niezłą wprawę w PM i w pistolecikach nie znaczy że ma jednocześnie -50% dmg ze strzelb. Bierz strzelbe z tartaku bo tam jest dobra, i możesz prać dziki.
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez Maciek240701 w 12 Cze 2016, 17:08

Jeżeli ktokolwiek miałby problem z zadaniem od naukowców dotyczącym zbadania źródła emisji psionicznych to polecam zapoznać się z tym linkiem.

http://www.moddb.com/mods/stalker-miser ... debug-menu

A następnie przy umiejętnym wykorzystaniu spawnu użyć tego: jup_b1_half_artifact.
Teraz nawet jeśli zniknie wam Topol z całą drużyną możecie zespawnić artefakt z zadania.
"Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt."
- Sun Tzu, The Art of War
Awatar użytkownika
Maciek240701
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Sie 2014, 13:21
Ostatnio był: 18 Sty 2019, 22:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 14 Cze 2016, 16:20

Pytania do amunicji:

Czy ŻADEN mutant nie posiada pancerza? Czy wskaźnik penetracji jest zupełnie nieistotny przy strzelaniu w potworki, czy np. na takiego nibyolbrzyma robi jakąś różnicę?

I druga sprawa - czy dobrze się domyślam że obrażenia "średnie" na 7,62 będą wyższe od "średnich" na 5,45? Bo jak nie to chyba troszkę bez sensu.

No i desert eagle kładący chimerę na 2-3 strzały (fakt, że w baniak) chyba rozwiązuje dylemat broni z dobrymi obrażeniami na recona. :D (chyba że ta od questa z zatonu jest jakoś specjalnie osłabiona czy coś)

Plus tak na marginesie, o jakiej strzelbie pisze Haep?
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez Maciek240701 w 14 Cze 2016, 16:21

@Demon6PL

Tak ta z Zatonu jest osłabiona. Co do obrażeń nie mam pojęcia. A z tego co wiem to mutasy pancerza nie noszą więc dla nich to różnicy nie ma.
"Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt."
- Sun Tzu, The Art of War
Awatar użytkownika
Maciek240701
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Sie 2014, 13:21
Ostatnio był: 18 Sty 2019, 22:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 14 Cze 2016, 16:45

Wydaje mi się, że mutanty nie mają żadnego pancerza (dlatego na nie polecam kaliber .45), a te najsilniejsze po prostu mają absurdalną ilość HP.

Chimery? Mi się udawało ubić zwykłe, losowo występujące na parę granatów i trochę magazynków 7.62. Czyli ta z zadania musiała być osłabiona.

Różnica obrażeń (dla tkanki miękkiej) między tymi dwoma kalibrami może się faktycznie niewiele różnić. Ja tam nigdy nie sugerowałem się statystykami, po prostu testowałem konkretną broń na konkretny kaliber. Jak mi dobrze leżała w moich wirtualnych dłoniach, to zatrzymywałem ją dla siebie. Polecam to podejście, jest przydatne.

Heap pisze o
:

obrzynie w idealnym stanie, znajdującym się w pudełku na kabinie ciągnika stojącego w jednym z budynków Tartaku.
Ostatnio edytowany przez Mito, 15 Cze 2016, 20:48, edytowano w sumie 1 raz
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 14 Cze 2016, 20:38

Ja tam wolę strzelbę znajdującą się koło miejsca transakcji, na jednym strychu.

A Nibyolbrzym na pewno nie ma pancerza?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości