[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Matt w 19 Wrz 2014, 23:13

@Mito

Reinstalowałem wszystko, czyszcząc namiętnie każdą możliwą pozostałość po Stalkerze, więc niestety nie mam możliwości dania logów. Obecnie nie mam problemów z wypadami do pulpitu. Co do wykorzystania rdzeni zastosowałem wskazówkę z jednego z anglojęzycznych forów:

1. Po uruchomieniu gry odpalasz menedżer zadań
2. Znajdujesz proces odpowiadający za silnik gry
3. Klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz ustaw koligację
4. Odznaczasz wszystkie procesory prócz jednego, dowolnie przez siebie wybranego, po czym klikasz ok
5. Powtarzasz punkt nr 3.
6. Na nowo zaznaczasz wszystkie procesory. Od tej pory gra wykorzystuje wszystkie rdzenie, co sprawdziłem u siebie i mogę potwierdzić.

Używam Windowsa 7 64 bit.


@alex_dragon

Mam na myśli czas spędzony w grze. :)
Dajmy na to, że mjr Aleksander wstaje o godzinie 5 rano - wszystko śmiga tak płynnie jak tylko sobie można wymarzyć. Potem w którymś momencie zaczyna się powolny spadek FPS. Zanim jeszcze zajdzie słońce ilość klatek na sekundę spadnie do takiego stopnia, że walka z czymkolwiek praktycznie nie będzie mieć większego sensu. Dlatego każdego wieczora przed pójściem spać muszę uruchamiać aplikację ponownie.

Czerwony celownik sam się usunął po formacie dysku i kompletnej reinstalacji gry i moda. :)


@Nietoper

Jedyny słuszny przez twórców gry wskazywany. :)
A że uwielbiam wyzwania, to wprost nie mogłem się powstrzymać, żeby nie wybrać Ciemnego Zaułka. Do teraz pamiętam totalny szok jakiego doznałem zaraz po starcie. Że też mi się udało w jednym kawałku dotrzeć do Skadowska i jako tako przetrwać do chwili obecnej, to się zastanawiam po dziś dzień. ;)

@brudne niebo

Tak właśnie sobie pomyślałem, dlatego odinstalowałem moda i grę, wyczyściłem wszystkie pozostałości i jeszcze raz na czysto wszystko zainstalowałem. Pomogło. PS - nie sposób nie parsknąć śmiechem na Twojego nicka (pozytywnie). :D
Matt
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 04 Maj 2010, 18:53
Ostatnio był: 01 Maj 2016, 18:57
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 20 Wrz 2014, 00:42

alex_dragon napisał(a):Tzn czy grasz np 10 godz realnych...

Raczej wątpię żeby jakikolwiek nastolatek w obecnych czasach siedział przed komputerem 10h pod rząd... Jakikolwiek człowiek, cholerka. Co to, jakieś turnieje WoWa/LoLa? :caleb:

Matt napisał(a):Co do wykorzystania rdzeni zastosowałem wskazówkę z jednego z anglojęzycznych forów...

Też korzystam, tylko po prostu wyłączam w koaligacji CPU 0 i zdaję resztę roboty na 3 pozostałe rdzenie. A 3x 2210MHz to jednak nie w kij dmuchał.

A wracając do tematu - zastanawiają mnie parametry Twojego sprzętu. Zauważyłem, że Misery w ciągu grania powolutku, delikatnie zwiększa ilość pamięci przez siebie zagospodarowaną... U mnie jest taka kombinacja: 3Gb RAMu, 1 Gb RAMdysku, cienie w grze ustawione na minimum a reszta suwaków (trawa, odległość widzenia i szczegółowość) na 1/3. Do tego minimalna symulacja NPC. Nie zauważyłem u siebie żadnego namolnego klatkowania, a kiedy zdarzały się okresy "FPSowej niełaski" (zwykle przy zbliżaniu się do Skadowska), wciśnięcie [ESC] i powrót do gry po krótkiej chwili bez problemu zapobiegało dalszemu występowaniu spadków wydajności.

A więc moja teoria - powoli zaczyna Ci brakować miejsca w RAMie lub Windows pcha co raz więcej megabajtów w plik wymiany i zaczyna to Ci spowalniać grę.

Co skłania mnie do pewnego przemyślenia - ten cały Xray jest programistycznym ucieleśnieniem pewnego wschodniego przysłowia: "Gniotsa, nie łamiotsa". Bo z której strony na to by nie spojrzeć - Xray'a zawsze odpalisz, zawsze ujrzysz Zonę w pewnym stopniu, ale jak tylko cokolwiek mu się nie spodoba to będziesz miał masę błędów, klatkowania, ścin, zwisów, pierniczenia się tekstur czy innej kaszany. Ale niewiele jest znanych ludzkości przypadków, w których ten twór Czarnobyla nie chce w ogóle odpalić, co? :caleb:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez alex_dragon w 23 Wrz 2014, 00:40

Grywałem po 12-16 godz w Misery w czasach gdy miałem sporo wolnego czasu. Czasy te mineły i nie wrócą ale nadal grywam w Misery, w wolne dni po pare godzin. Stad było takie moje pytanie.

Xray jest bardzo kapryśny, z tego co zauwazyłem raz sie zdarza że MIsery śmiga jak narciarz po stoku a innym razem zalicza muldy jak przedszkolak czyli wyloty na pulpit.
A propos wylotów - czy zauważyliscie cos co wyglada jak wylot a nim nie jest ? Tzn że gra sie sam ściaga do paska (nie uzywam zadnej kombinacji klawiszy) i mozna ją spokojnie cofnać i dalej grać bez problemu ?
Zastanawiam sie czy tylko ja tak mam czy ktoś tez zauważył u siebie cos takiego.
Np grając szturmowcem i będąc w menu słuchałem utworów aby po 5 minutach sie gra sama ściagneła do paska..
alex_dragon
Tropiciel

Posty: 251
Dołączenie: 12 Kwi 2014, 16:28
Ostatnio był: 17 Paź 2017, 01:31
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 30

Re: [MISERY]

Postprzez MalfiRaggraClan w 23 Wrz 2014, 17:57

Cześć! Grając ostatnio w stalkera, napotkałem na pewien błąd - wykonując misję w przedszkolu i odnajdując medyka, gra "wywala się" do pulpitu. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?
Awatar użytkownika
MalfiRaggraClan
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 19 Cze 2010, 15:37
Ostatnio był: 28 Mar 2016, 13:20
Miejscowość: Izrumudnoje
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 23 Wrz 2014, 20:10

A czy stalker w którego grasz to Misery....? Bo jeżeli tak to polecam stronę 427 tego forum dyskusyjnego. Sa tam 2 sposoby na ominięcie problemów na crashe w przedszkolu. ;)
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez MalfiRaggraClan w 23 Wrz 2014, 20:27

Tak, tak, jest to oczywiście Misery :)
Awatar użytkownika
MalfiRaggraClan
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 19 Cze 2010, 15:37
Ostatnio był: 28 Mar 2016, 13:20
Miejscowość: Izrumudnoje
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez WeberPL w 24 Wrz 2014, 15:44

Mam problem.Grałem sobie normalnie w S.T.A.L.K.E.R'a ,a gdy go wyłączyłem i chciałem włączyć ponownie ,pisze ,że program x ray przestał działać.Reinstalacja nic nie pomogła.O co chodzi ? :CC
WeberPL
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 24 Kwi 2014, 13:23
Ostatnio był: 30 Lis 2014, 21:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 24 Wrz 2014, 15:52

Prosimy o dostarczenie loga w celu poprawy ogólnego zrozumienia sytuacji. Nie mamy tu kryształowych kul :D.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez WeberPL w 24 Wrz 2014, 17:00

Nie macie kryształowych kul?Szkoda :c.Ja nie posiadam umiejętności pokazywania logów.Nie wiem wgl co to jest.;-;
WeberPL
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 24 Kwi 2014, 13:23
Ostatnio był: 30 Lis 2014, 21:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez WeberPL w 24 Wrz 2014, 17:06

Czy to to?


Kod: Zaznacz wszystko
* Detected CPU: AMD A4-5300 APU with Radeon(tm) HD Graphics [AuthenticAMD], F15/M0/S1, 3394.00 mhz, 41-clk 'rdtsc'
* CPU features: RDTSC, MMX, SSE, SSE2, SSE3, MONITOR/MWAIT, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2
* CPU threads: 2

Initializing File System...
using fs-ltx fsgame.ltx
FS: 47922 files cached 32 archives, 7034Kb memory used.
Init FileSystem 3.231028 sec
'xrCore' build 3967, Dec 14 2009

EH: 2509C64A20413C2B73FC1FEFB686C195

-----loading d:\mizerja\gamedata\configs\system.ltx
-----loading d:\mizerja\gamedata\configs\system.ltx
Initializing Engine...
Starting INPUT device...
Loading DLL: xrRender_R2.dll
Loading DLL: xrRender_R3.dll
refCount:m_pAdapter 1
Loading DLL: xrRender_R4.dll
command line
Executing config-script "user.ltx"...
 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : sz<(tgt_sz-1)
[error]Function      : IReader::r_string
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 426
[error]Description   : Dest string less than needed.

Uwagi moderatora:

Tag [code] gwarantem zdrowia i pomyślności narodu - ati
WeberPL
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 24 Kwi 2014, 13:23
Ostatnio był: 30 Lis 2014, 21:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 24 Wrz 2014, 17:49

Czekaj czekaj... Czy zainstalowałeś Misery w innym folderze niż Stalker CoP?
Kod: Zaznacz wszystko
-----loading d:\mizerja\gamedata\configs\system.ltx

Bo jakoś mi dziwnie ta lokalizacja brzmi. A może tylko przewrażliwiony jestem? :caleb:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Eros w 24 Wrz 2014, 21:36

Hej widziałem dzisiaj na moddb że wyszedł spawn dialog do Misery+Armed Zone, teraz zerkam widzę usunięte..:
http://www.moddb.com/mods/stalker-miser ... ialog-v11a , http://www.moddb.com/mods/misery-the-ar ... ialog-v11a.
Zdążył ktoś to pobrać i mógłby udostępnić, czy w ogóle o co chodzi?

edit:
Nieważne, przeoczyli TAZa ;> Tu link jak ktoś zainteresowany.
Awatar użytkownika
Eros
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 28 Paź 2013, 00:55
Ostatnio był: 27 Gru 2018, 03:02
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości