[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 14 Sie 2016, 17:14

Ja zawsze robiłem tak:
PDA Morgana do frakcji, do której chcę żeby był Włóczęga.
Historię Powinności sprzedaję przeciwnej frakcji, tak jak i dokumenty.
Misja z magazynem po którejkolwiek stronie (najczęściej jednak Wolności).
Biorę Włóczęgę i jego skład do frakcji której dałem PDA Morgana.
Informacje o Sroce do frakcji przeciwnej grupie Włóczęgi.
Ochrona bunkra dla tej samej frakcji jeśli trzeba, jeśli nie, to chyba można zaoferować samotnikom, albo najemnikom z Zatonu.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 15 Sie 2016, 00:19

Sytuacja wygląda tak:
1. PDA Morgana oddałem Sowie - nigdy tak nie robiłem ale cóż :P
2. Srokę wydałem Wolności, ale później poinformowałem o tym od razu Gontę na Zatonie,
3. PDA generała sprzedałem Sowie - dostałem Strażnika Równowagi,
4. Pobiegłem do Włóczęgi, zarekomendowałem go Wolności, ale nie ma opcji przyjęcia w ich szeregi :|
Co jeszcze mam zrobić z tych "dodatkowych rzeczy", żeby Włóczęga mógł iść do Prypeci? I co daje w Nędzy "Strażnik Równowagi"? Zastanawiam się czy to osiągnięcie ma jakikolwiek sens...
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 15 Sie 2016, 09:33

W sumie to nie pamiętam, jak masz przyjaciela to zmienia ci się zakończenie, a jak nie, to nawet jak nie masz strażnika, to masz (według mnie) dobre.
A po której stronie byłeś podczas ataku na magazyn? I komu dałeś dokumenty? Zawsze możesz porobić quest dla naukowców, dostaniesz duże zniżki na naprawy w bunkrze, zniżki na leki, i do kupienia antybiotyk, a także darmo Welesa, i możesz dać oddział włuczęgi do ochrony bunkra. Masa kożyści. Zawsze możesz dać też którąś frakcję.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 15 Sie 2016, 10:42

eh...
-Pokojowe rozwiązanie spraw z Bandytami
-Questy dla naukowców
-Questy dla Trapera
-Sroka podpieprzony do dowódcy frakcji

Nigdy nie sprawdzałem czy faktycznie są potrzebne wszystkie te rzeczy, ale zawsze je robię i styka. A strażnik równowagi ładnie wygląda na końcowej cut-scence, plus, z tego co pamiętam, obie frakcje cię zlewają, a nie atakują. Można więc się dobrze ustawić, coby jedną serią ściągnąć pięcioosobowy patrol w egzach.

Ja na poważnie nie mam tak wielu postów nabitych jeszcze, znaleźć nietrudno.
Pozdro, Carni

Za ten post Demon6PL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 15 Sie 2016, 12:00

Pozwolę sobie zacytować kolegę demona tylko że ja sobie do notatnika skopiowałem kolegi posta, w razie co bym neta nie miał a było by potrzebne, więc sorka jak coś =D

W pewnym sensie tak. Będzie on u jednej z frakcji, ale nie dostaniesz przyjaciela i formalnie nie będziesz z nimi związany. Ogólnie rzecz biorąc dzięki systemowi pseudo-reputacji, możesz mieć wystarczające relacje ze stronnictwami nic szczególnego dla nich nie robiąc. (Tylko ograniczyć zabijanie ich członków, bo się o tym jakoś magicznie dowiadują, i mimo, że nie są otwarcie agresywni, to jednak wtedy się nie uda). Najpierw musisz zgarnąć aczik od sowy, nie pamiętam nazwy, ale chodzi o oddanie mu PDA Morgana i Taczenki (i chyba coś jeszcze było... , w każdym razie ten aczik musi być). Do tego pokojowe rozwiązanie spraw Mitaja i Wano, bez rozlewu krwi i skończone zadania dla Trapera. Wtedy twój "rispekt" jest na tyle wysoki, że mimo oddania obu PDA sowie, jeden z przywódców przyjmie włóczęgę. Wtedy nie masz przyjaciela żadnej frakcji, a monoliciarz ma spokój. Jedyny problem tego rozwiązania to brak dostępu do magazynu.

Dla bezpieczeństwa możesz po prostu trzymać te PDA aż spełnisz pozostałe warunki i wtedy sejwować i sprawdzać.

(wydaje mi się też, że jeśli jesteś "przyjaciel stalkerów" to na więcej zabójstw i napadów można sobie pozwolić niż po stronie bandytów, ale może tylko mi się wydaje)


A, no i mam nadzieję, że sprawa jeszcze nie zdążyła się przedawnić. Trochę mnie Falloucik wciągnął i nie zaglądałem tu tydzień.


Ps do tego jeszcze dochodzi Sroka, to tak w woli ścisłości :E :wódka:

Za ten post mietek1986 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 15 Sie 2016, 15:28

Sprawdziłem, aby włóczęga dołączył trzeba dać PDA Morgana, a następnie wykonać misję z magazynem. Resztę dajesz do innej frakcji, i masz strażnika.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 15 Sie 2016, 17:18

Na pewno dostajesz strażnika równowagi? Byłem pewien, że jak oddasz którekolwiek PDA jednej z frakcji to od razu wpada przyjaciel.
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 15 Sie 2016, 19:36

Właśnie oddałem, i faktycznie wpada. Widocznie w MISERY coś zmienili.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 15 Sie 2016, 23:12

No to chyba trzeba przeredagować przepis. Albo chociaż to jakoś uwzględnić. Bo skoro to działa to twój pomysł jest lepszy - jest dostęp do magazynu powinności. Może nie ma tam takich cudów jak w wanilli ale to zawsze mieć vs nie mieć. Chyba że ktoś się boi konfrontacji.

Jeszcze jedno mi powiedz: Jak rozwiązywałeś sprawy bandyckie? Pokojowo czy ogniem? Może tu leży błąd, jak się zrobi wszystko grzecznie i kulturnie to leci rispekt w górę i wtedy oddanie PDA Morgana daje przyjaciela, przekracza ten jakby "limit", a jak robisz raz dla tych, raz dla tych, a bandytów pod ścianę, to poziom "rispektu" nigdy nie rośnie do wystarczającego poziomu, bo wspieranie przeciwnej frakcji go obniża.

Czyli pewnie dany aczik wpada kiedy gra dostaje info o oddaniu obu PDA, wtedy określa poziom "rispektu", jeśli spełnia poziom jednej z frakcji to leci przyjaciel, jak nie leci żaden przyjaciel to idzie wtedy strażnik.

Może ktoś, komu się bardziej chce niż mi, powinien to potestować trochę dogłębniej. Ale to już tam...
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 16 Sie 2016, 08:00

Na ogól robię to pokojowo, a później wracam, i ch rowalam, żeby zarbać loot. Pierwsze co zrobiłem, to pobiegłem do dowódcy Wolności, i dostałem przyjaciela. A byłem pewien że robiłem tak że włóczęga był w którejś, a mimo to miałem strażnika. Co do magazynu - niestety w MISERY jest tam wszystko tak poniszczone, że szkoda gadać :stonoga:.
A jak się ma sprawa ze schowkami Striełoka? Chciałem iść do tego koło bagna (SIG), ale zaskoczył mnie gigant.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 16 Sie 2016, 20:00

No to jest właśnie powalone, że jeśli cokolwiek zrobimy dla frakcji, to od razu mamy jej przyjaciela ;x
Więc w końcu jak to zrobić z włóczęgą?
1. Oba PDA do Sowy -> Strażnik równowagi
2. Sroka aka Flint którejś z frakcji
3. Obrona bunkra tej samej frakcji
4. Włóczęga do nich dołącza?

Tak do działa w końcu?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 16 Sie 2016, 20:11

I jeszcze spróbuj im wcisnąć dokumenty z Jupitera. ( Choć w MISERY jest to co najmniej ryzykowne).
A włóczęgę zawsze możesz dać do ochrony laboratorium. I wydaje mi się że jak masz strażnika, to nie dostajesz przyjaciela.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości