[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 11 Cze 2017, 21:26

Akinaro, może i masz w większości rację, ale w paru miejscach mówisz jak potłuczony.

Dobra, pocisk przetopisz, łuski ponownie zakujesz - a skąd weźmiesz ładunek prochowy? I to nie taki zwykły, w broni palnej używa się dwóch ładunków - inicjującego, będącego jakimś związkiem gwałtownie reagującym na ściskanie/wstrząsy, oraz głównego. I ja się pytam - gdzie na terenie Zony znajdziesz w pełni wyposażone laboratorium chemiczne, które byłoby w stanie z kawałków drewna i piachu zrobić wysokiej jakości czysty materiał wybuchowy, nie mówiąc już o produkcji na większą skalę? I nie, naboje robione metodą Metra (jakaś saletra z cukrem i węglem) kompletnie nie nadają się do prowadzenia ostrzału, bo a) mają żałosną moc wystrzału, b) zachodzi w nich niewłaściwe spalanie (nie natychmiastowe) i c) produkują masakryczne ilości "śmieci" (np. sadza), które mogą spokojnie osadzić się w lufie/zamku/czymkolwiek i uniemożliwić pracę broni. Wziąć proch ze starej (bad ammo) amunicji mówisz? Muszę cię zawieść, nawet jeżeli taki proch nie został wysypany czy zamoczony w cholerę, to i tak czynnik napędowy w amunicji się przeterminowuje i traci swoje parametry. Standardem do wyrzucenia w cholerę partii amunicji w wojsku jest jej wiek przekraczający chyba 5 lat. Ale z takich "odrzutów" już możnaby amunicję czerpać :D.

Nie wiem, co ma żyroskop do strony świata, w którą skierowane jest urządzenie. Przecież jest to przyrząd wskazujący wypoziomowanie przedmiotu. Bardziej by tu pasował kompas, ale jak wiemy (czyżby na pewno wiemy?), w Zonie powszechnym zjawiskiem są różne dziwne pola magnetyczne, które w 90% przypadków zakłócałyby taki kompas. GPS sam w sobie tego też nie może wskazać, bo jedyne co może zrobić to pokazać mniej-więcej kierunek poruszania się urządzenia, nie jego orientację względem ziemi.
Ja tam to się w sumie dziwię, że w ogóle tam GPS działa.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Bylu w 11 Cze 2017, 23:01

No OK. Misery to dla mnie w tej chwili gra perfekcyjna i nie wierzę, że można coś zepsuć w 2.2. Ale czy da się dodać naszego lektora? Poza klimatem nie z tej galaktyki to dzięki niemu polubiłem całą trylogie. A jeszcze zapytam co polecacie na gołą Misery PL? Z modów oczywiście.
Awatar użytkownika
Bylu
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 10 Cze 2017, 15:10
Ostatnio był: 17 Lip 2022, 20:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 4

Re: [MISERY]

Postprzez MajorDiegtiarov w 11 Cze 2017, 23:39

Bylu napisał(a):No OK. Misery to dla mnie w tej chwili gra perfekcyjna i nie wierzę, że można coś zepsuć w 2.2. Ale czy da się dodać naszego lektora? Poza klimatem nie z tej galaktyki to dzięki niemu polubiłem całą trylogie. A jeszcze zapytam co polecacie na gołą Misery PL? Z modów oczywiście.

Znajdź w folderze gamedata/sounds folder characters_voice i usuń go ewentualnie przenieś gdzie indziej i sprawdź czy lektor wrócił
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 12 Cze 2017, 06:53

Mito, a jakby tak jakiś muszkiet zrobić? Proch masz od sprzedawcy, a kule sam robisz.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Akinaro w 12 Cze 2017, 12:06

Mito napisał(a):Akinaro, może i masz w większości rację, ale w paru miejscach mówisz jak potłuczony.

Nie wiem, co ma żyroskop do strony świata, w którą skierowane jest urządzenie. Przecież jest to przyrząd wskazujący wypoziomowanie przedmiotu.



Chip żyroskopu jest odpowiedzialny za funkcje kompasu ponieważ magnetometr, odpowiedzialny za wskazanie kierunku w stosunku do pola magnetycznego ziemi, jest jego częścią, i on odpowiada za ustalanie położenia telefonu, a wraz ze współrzędnymi GPS pokazuje ci miejsce i orientacje w którą telefon jest ustawiony.
Więc magnetometr czy żyroskop, jeden kij, to ten sam chip. Poza tym sam żyroskop przy współpracy z GPS może pokazać kierunek w którym się przemieszczasz nawet bez użycia magnetometru.


A co do wyrabiania pocisków. Ja tylko przedstawiłem przykład jak jest w większości konfliktów na przestrzeni lat. Wystarczy poczytać o tym. Bo ja sobie nie wymyślam że ludzie robią sami pociski, to jest po prostu fakt.

Co do prochu to uwieź mi łatwiej jest kupić proch strzelniczy niż pociski. I zwłaszcza łatwiej go przeszmuglować do takiej zony niż kontener pocisków, bo dla przykładu paczka prochu 8 funtów(4kg) wystarczy ci na gigantyczną ilość pocisków:
bo np taki pocisk .45cal jest załadowany 5gr(grains of powder). Jeden funt ma ok 7000gr, czyli taka 4kilogramowa paczka prochu którą łatwo jedna osoba może zabrać ze sobą, daje ci 56000gr, czyli sporo amunicji....

Teraz powiedz mi czy łatwiej jest przeszmuglować 4kg prochu które pozwoli ci zrobić dobre 11tysiecy pocisków .45(przy wadze 15g z załadunkiem 5gr prochu) czy sporych rozmiarów kontener z już nabitymi i zapakowanymi pociskami?
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 12 Cze 2017, 16:06

Na właśnie, ale teraz co myślicie o przyniesieniu takiego muszkietu, i paru pistoletów skałkowych? Jak by się to nadawało? Wystarczy tylko prach, a amunicję można łatwo wytopić samemu. Czasem nawet źle wytopiona może być lepsza. Nomadzi z pustyń indyjskich byli znani Brytyjczykom przez to że ich kule były okropnie wykonane. Jeśli kogoś trafiło, kula się rozpadała w ciele (skutki wiadome) albo tuż przed trafieniem raniąc kilka osób. Jak tak sobie myślę, kula która się rozpadnie po trafieniu w łeb chimery mogła by ją bez problemu zabić.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez PainChiller w 12 Cze 2017, 16:57

Muszkiety może nie mój klimat, ale gdyby dać samoróbki (coś jak było w Metro czy Falloucie). Brałbym jak Reksio szynkę

PS: @Up Chimera ma bardzo twardą skórę. Pocisk taki mógłby ją zabić, ale pozostaje jedna sprawa - Czy byłby w stanie się przebić :P
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 12 Cze 2017, 20:25

I do tego trzeba pamiętać że w zonie leje częściej niż słońce świeci, a wiadomo że muszkiety do wodoszczelnych raczej nie należą jednak prędzej można czarnoprochowe rewolwery dać bo tam się wylot smalcem albo łojem zatyka co by woda albo ogień się nie dostało :E

A na chimere to nie musi się pocisk przebić, wystarczy jak dobrze przywali, dlatego teraz kamizelki robią takie co siłę uderzenia bardziej mają rozprowadzać niż pocisk blokować bo co z tego że zatrzyma nabój jak siła zrobi mielone z bebechów ;)
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Pietia Chudy w 12 Cze 2017, 21:58

Panowie, Wy tutaj sobie dywagujecie o chałupniczym kleceniu pocisków, a mnie fascynuje i zastanawia jedna życiowa kwestia...

Otóż...
gdybym był stalkerem
tak tak tak tak tak tak
tak tak tak tak trrrrrrr... (licznik Geigera)
to bym z grabiami na długim trzonku
do Zony jak w dym laaaazł!

Zapytacie: "e, Pietia, a po uj ci grabie? Marchew na zupę sadzić będziesz?"
A ja powiem: "żebym nie musiał włazić w każde pole anomalii i rękoma artów wybierać jak jakiś mondzioł z Misery!" :E
"W Zonie i bez ciebie cudów nie brak"
"Żeby zrozumieć, co tu jest napisane, trzeba być magistrem biologii"
"Podobno macki pojawki przynoszą szczęście. Pijawce jakoś nie przyniosły"
"Miałeś już do czynienia z pijawkami, prawda? Jeśli nie, chcemy żeby to nastąpiło. Niestety nie mogę zdradzić Ci sekretów dotyczących eksperymentu. Poza tym chyba i tak źle by to wpłynęło na Twoją psychikę".

Za ten post Pietia Chudy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW.
Awatar użytkownika
Pietia Chudy
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 22 Lip 2011, 13:46
Ostatnio był: 27 Wrz 2020, 23:38
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 27

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 13 Cze 2017, 16:12

Myślę że anomalii zwisa czy wkładasz do niej grabie, czy dłoń.

Grabie zostaną rozerwane, spalone, wyrwane z ręki, albo zniszczone kwasem. Lepiej tu się sprawdzą dobre kombinezony.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Cromm Cruac w 13 Cze 2017, 16:27

Już dawno chciałem to zrobić
Image
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Akinaro, GajgerW, mietek1986.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [MISERY]

Postprzez Akinaro w 13 Cze 2017, 17:47

trolololo napisał(a):Myślę że anomalii zwisa czy wkładasz do niej grabie, czy dłoń.

Grabie zostaną rozerwane, spalone, wyrwane z ręki, albo zniszczone kwasem. Lepiej tu się sprawdzą dobre kombinezony.


No ale np taka anomalia Karuzela albo Wir ma laga, i zanim zacznie wirować to minie ta jedna sekunda. Więc podchodzisz z takim kijem, widzisz że jest tam kotlet... więc robisz zamach, i jeb! w tego kotleta wybijając go z poza anomalii!

Albo Anomalia Elektro albo Galareta.... i Szczudła... No cholera jasna nikt nie wpadł na taki pomysł by użyć ich, no bo na jakiejś wysokości takie elektro raczej nie zaskoczy.
Image
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 24 Lut 2022, 16:19
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości