[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Beziele w 01 Lis 2014, 12:56

Jakiś pomysł jak zabić dwóch kontrolerów w tartaku? Gdyby jeszcze byli w całkiem sporej odległości od siebie, a tu taki uj. Co trzepnę lekko jednego to drugi mi przypieprza i tak na zmianę.
Image
Awatar użytkownika
Beziele
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 25 Gru 2011, 09:22
Ostatnio był: 15 Lis 2014, 09:55
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 01 Lis 2014, 14:42

Raven422:
Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z windowsem, jaki posiadasz. Jeśli to nie pomoże - odinstaluj całą grę razem z MISERY, a następnie zainstaluj od nowa. Czasem pomaga nawet włączenie gry od nowa.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: [MISERY]

Postprzez KOSHI w 01 Lis 2014, 15:54

@Beziele

Snajperka z zoomem x5 albo lepiej x8. Czaisz się tak, żeby tylko lufa wystawała i żebyś miał coś przed sobą - wrak, drzewo, cegły, cokolwiek, co ochroni cię przed atakiem. Najpierw kilujesz jednego z takiego miejsca, by cię druga menda nie widziała, potem drugiego. Za którymś razem ci się uda. Na pocieszenie powiem ci, że ja w Tartaku nie mogłem sejva robić bo mi gra wywalała przy loadzie więc musiałem oczyścić go z WSZYSTKIEGO na 1 raz. Za trzydziestym którymś razem się udało. :caleb:
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Beziele.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [MISERY]

Postprzez Beziele w 01 Lis 2014, 16:07

Jako mi się nie chciało dymać na Skladowsk po broń to zabiłem ich tym co miałem. AS VAL i jakiś tam rewolwer. Po kilkudziesięciu wczytanych stanach gry się udało :_: Ciężko jest strasznie, co strzelisz do jednego to i drugi od razu idzie w twoją stronę. Uciekłem do domku w którym się startuje na Black Road i jakoś ich wystrzelałem powoli. Wgl zombie bez broni są słodkie :3 Tak czy siak masz tego kozaka za chęć pomocy :P

Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Beziele
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 25 Gru 2011, 09:22
Ostatnio był: 15 Lis 2014, 09:55
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 6

Re: [MISERY]

Postprzez swirekster w 03 Lis 2014, 21:36

'Zombie bez broni są słodkie'


https://www.youtube.com/watch?v=S-amg2M ... YAfM-ZkA-A



POLEMIZOWAŁBYM. :/

Za ten post swirekster otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Beziele.
Awatar użytkownika
swirekster
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:36
Ostatnio był: 21 Mar 2017, 23:22
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 178

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 05 Lis 2014, 01:15

@KOSHI, Beziele

Wat? Takie trudne? U mnie chyba jakieś bugi się tworzą... Zawsze, kiedy leciałem na tartak, bez problemu tych bidulków załatwiałem... Moim sposobem było zajście od południa (góry mapy), schowanie się za którymś drzewem, zza którego ich widać i potem po prostu wystrzelanie bydlaków.
Algorytm: Chowaj się > wychył > (strzał > czy piszczy? Nie? to > strzał) piszczy? To >chowaj się >wychył...
Zwykle wybierałem drzewo dość blisko od siatki tartaku, na wschód od południowej drogi. I bez żadnych kłopotów załatwiałem ich AKSem lub AKMem, bez lunety. Pojedyncze strzały w baniak, około 2 - 3 na jednego... Czy po prostu mam błęda czy jestem aż tak zaje*isty? :caleb:

A jeśli chodzi o zombią "obstawę" tego domku - ja tam zawsze zaczynając grę Czarną Drogą wszystkich wyrzynałem... po prostu, nożem. Za to jest odpowiedzialny pewien błąd - mianowicie, gdy zombie wpełzną do domu i idąc dalej wgłąb, przy drzwiach do mniejszego pokoju (wychodzisz z pokoju, w którym zaczynasz > to ten) po prostu... się zatrzymują. Nie idą dalej i tyle. A więc ja po prostu wychylałem się zza framugi i siekałem nożem po łbach. Piekielnie skuteczne, tylko że czasami trzeba było wyskakiwać zza drzwi, a któryś zombie się ogarnął i walnął z obrzyna... wiadomo. O dziwo, zombie okazjonalnie prujące przez okno ani razu nie były mnie w stanie trafić. Dziwne, co?

Czy może ktoś potwierdzić obecność powyższego buga i sprawność obu metod?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Don Wano w 06 Lis 2014, 16:52

Witam po małej przerwie. I od razu chciałbym zapytać jak wskrzesić Noego.(i psa jeśli się da :P ) Padł niestety. Chodzi mi o konsole i co trzeba tam wpisać.
"Człowieka poznaje się po jego języku"
Awatar użytkownika
Don Wano
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 21 Mar 2014, 19:41
Ostatnio był: 26 Gru 2016, 17:36
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [MISERY]

Postprzez Cromm Cruac w 06 Lis 2014, 18:04

Nie ma takiej możliwości. Zed's dead, baby, Zed's dead.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [MISERY]

Postprzez Wiewi0r w 06 Lis 2014, 19:08

Oj Cromm, trzeba delikatności przy przekazywaniu takich wieści. :caleb:

Do śmigłowców niepotrzebny, a "Kompas" można sobie z konsoli zrzucić, gdzieś Trikster w temacie pisał. Ni ma sentymentów w Zonie.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [MISERY]

Postprzez Don Wano w 06 Lis 2014, 19:29

Ktos podawal na forum chyba Pangia. A moze na kompas? Moze byc i na kompas jesli "mozna".
"Człowieka poznaje się po jego języku"
Awatar użytkownika
Don Wano
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 21 Mar 2014, 19:41
Ostatnio był: 26 Gru 2016, 17:36
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 06 Lis 2014, 20:03

Łapta po raz n-ty:
Jeśli teraz Noe Ci padł:
- w zadaniu związanym z odszukaniem Ogończy po prostu idziesz tam, gdzie znajduje się teleport (Noe nie jest potrzebny do zespawnowania teleportu, bowiem teleport znajduje się tam od początku gry). Jeśli nie wiesz, gdzie to jest, zajrzyj na youtube i poszukaj frazy "Stingray 3";
- w zadaniu dot. zdobycia Kompasu jest ciężej, ale da się obejść problem, bo artefakt da się zespawnować spawnerem. Idziesz do katalogu: gamedata\configs\debug, tam znajdujesz plik xrs_debug_tools.ltx i zmieniasz drugą linijkę, żeby wyglądała tak:
enable = true
Czyli zamiast "false" ma być "true". Następnie odpalasz grę i załadowujesz swojego sejwa, wracasz do menu głównego (ESC), klikasz "s", co spowoduje pojawienie się menu spawnera. W odpowiednim miejscu wpisujesz af_compass, potem wciskasz "spawn" i art pojawi się u Twoich stóp. Na sam koniec przywróć ustawienia początkowe, bo z debug tool nie da się raczej grać.

Za ten post Trikster otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Don Wano.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: [MISERY]

Postprzez Don Wano w 07 Lis 2014, 15:52

Gdyby było wiecej czasu to bym poszukal ale tak nie jest.
-Stary wyjadacz kisielu ze mnie w Stalkerze, obcykane z questami mam:)
-Za kompas dzieki.
Jeszcze pytanie. Da sie zrespic skrzynke taka normalna np. jak idzie sie w lesniczowce po schowek i czy mutanta sie tyz da czy tylko przedmioty?

Zed's ded baby :) Dobry film polecam:)
"Człowieka poznaje się po jego języku"
Awatar użytkownika
Don Wano
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 21 Mar 2014, 19:41
Ostatnio był: 26 Gru 2016, 17:36
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości