[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 24 Sie 2015, 19:19

mietek1986 napisał(a):gry są do tego żeby stanowić wyzwanie, po którego pokonaniu można być z siebie dumnym


No wiesz co...

Życie jest trudne, gry są żeby się od niego oderwać, więc zależnie od preferencji gracza są łatwiejsze i trudniejsze, bo każdemu co innego potrzeba. Mnie na przykład klasyczna MISERY ani trochę nie wciągnęła, grało się fajnie, satysfakcja jest, ale co z tego, skoro momentami nie chciało mi się w ogóle tam wracać? Gra przestała być rozrywką tylko swego rodzaju wyzwaniem na które nie zawsze ma się nerwy i chęci. Gram na Rookie modzie (chwała twórcom za niego) i dla mnie jest to niemal idealne rozwiązanie: jest trudniej, bardziej realistycznie, stalker wreszcie ma ten mroczniejszy, bardziej zaszczuty klimat, ale jest jak najbardziej grywalnie i przyjemnie.

Tajgerpl napisał(a):Po prostu potrzebuje jakiegoś ułatwienia do tego moda


Jak dla mnie jedyne wyjście tutaj to właśnie instalacja moda na Rookie Mode - jeśli tam też będzie za trudno, to odpuść sobie go po prostu. Jego głównym założeniem jest utrudnienie rozgrywki, nawet odrobinkę poza granice realności i sensu, więc ułatwianie sobie na nim gry to trochę jakbyś zamówił cheeseburgera, a potem stwierdził, że nie lubisz sera i próbował go wyjąć z kanapki. Bez sensu, prawda?
Pozdro, Carni

Za ten post Demon6PL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Maciek240701, Pangia, mietek1986, GajgerW.
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 24 Sie 2015, 21:39

Właśnie o to chodzi, kolega pięknie to określił. Ale jeśli pisze że mod jest trudny, a nawet ciężki to jak się zaczyna w niego grać, to albo się kończy albo próbuje go skończyć. Mój brat grał w diablo i gadał jaki to on jest master, a ja dałem mu mediana(taki mod ala misery tylko do diablo :E ) i master po 3 godzinach dał se spokój ze swoim gadaniem, dlatego nie należy polegać na pierwszym wrażeniu (gdyby nie ten fakt to mizeria na moim dysku królowała by tylko 15 min że się tak określę :E) z 6 razy zaczynałem od nowa, kombinując co i jak a rookie moda odkryłem jak już się do gry przyzwyczaiłem (tylko te granaty :mad: ) dlatego przeskoczyłem na poziom wyżej i jakoś daje rade(z podkreśleniem na JAKOŚ :P ) i nie szukam ułatwienia, bo najlepiej jest 10 razy zacząć od nowa niż zagrać raz i nic z tego nie pamiętać, he he tego mnie stare gierki nauczyły i nic tego chyba nie zmieni :E bo te nowe gierki to sa takie łatwe ze tam poziom hard to easy mógłby być, bo całość na online jest kierowane.
A teraz po jednym :wódka: i powodzenia wszystkim :E .

Za ten post mietek1986 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Demon6PL, Maciek240701.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Kretox w 25 Sie 2015, 15:45

Pupa ani trudny. The Faction War jest trudny. To jest takie DayZ w Stalkerze. Jedynie snajperskie granaty są przegięte. A tak to ez.
Za darmo dostaje się tylko to, czego nikt inny nie chce. I śmierć. Śmierć też jest za darmo
Awatar użytkownika
Kretox
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 20 Sie 2014, 19:01
Ostatnio był: 03 Maj 2016, 16:30
Miejscowość: Ald' Ruhn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 3

Re: [MISERY]

Postprzez pan kozaq w 25 Sie 2015, 16:24

Wyłącz Rookie Moda
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 25 Sie 2015, 16:59

Podstawowe pytanie: Ile czasu się gra? :D Można mieć kosmiczne szczęście i dotrzeć na skadowsk, ogarnąć pierwsze questy (pogłębiarka, atak na szewczenkę) i w zasadzie niczego szczególnego nie zobaczyć. Co najwyżej może zaboleć mrok w nocy, tego się chyba nie uniknie, ale to jeszcze zależy od monitora, oświetlenia w pomieszczeniu itd. Niech pójdzie żelazny las odwiedzi albo najmoli z oczyszczalni i dopiero powie, że nie jest trudny. Faction wars w zasadzie jest z jednego powodu trudny: może ci apteczek zabraknąć, a czasem i kompanów bo trzech miejsc jednocześnie nie idzie obskoczyć.

No sprawdziłem ktoś ty, w zasadzie powinieneś już chociaż jedną z tych lokacji odwiedzić, więc nie wiem czemu twierdzisz, że łatwo. W sumie już zauważyłeś, że jednak nie tak easy bo ci się cały skadowsk obraził, a to raczej skutecznie uniemożliwia dalszą (sensowną w każdym razie) rozgrywkę. Może rozwiń temat, co? Dobrze by było.
Pozdro, Carni

Za ten post Demon6PL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mietek1986.
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez Kretox w 25 Sie 2015, 17:30

Myślisz, że latałbym nie mogąc nic kupić!? :caleb: Chyba oczywiste, że rozpocząłem nową grę. Jestem kamper i z dystansu poluje na niemilce i samotnych Stalkerów. Troszkę hajsu uzbierałem i kupiłem AKS-74 Kobra( miodzio) i jest jeszcze łatwiej. Oczyszczalnia prawie czysta bo coś wywala do pulpitu( przestał działać). Została 1 Ogończa( Żelazny Las). Może oczekiwałem, że będzie mega trudne a tu dupa. Może fabryka Jupiter da mi w kość, lecz przeczytawszy ponad 500 stron dowiedziałem się tego i owego. Poczęstuje mutanty Ananaskami. :E



Edit. W Misery 2.2 będziemy mogli zbudować( postawić) swój własny namiot! :D DayZ coraz bardziej. :P
Za darmo dostaje się tylko to, czego nikt inny nie chce. I śmierć. Śmierć też jest za darmo
Awatar użytkownika
Kretox
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 20 Sie 2014, 19:01
Ostatnio był: 03 Maj 2016, 16:30
Miejscowość: Ald' Ruhn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 3

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 25 Sie 2015, 23:05

Cześć teraz poważne pytanie, odnośnie tego iż skończyłem grę szturmowcem to planuje teraz zagrać snajperem, i tu pytam jaka jest najlepsza snajperka, zawsze rysia używałem i nie przykładałem do tego takiej wagi jednak snajperem to co innego, dlatego liczę na pomoc graczy obeznanych w klasie snajper, a i jeszcze podajcie w jakim wdzianku biegać na akcje bo wiadomo ze w ekologu na arty, no chyba ze eko nadaje się do walki u snajpera :?:, bo szturmowcem nawet coś z niego było tylko bieganie było uciążliwe gdyż za szybko się męczyłem, dorwałem seve to latałem aż do egzo.

A do kolegi wyżej to lepiej na mutki polować niż sobie reputację psuć(kasa lepsza i łatwiej i taniej jest), a co do poziomu trudności to niestety ale ten mod z wojnami frakcyjnymi to jest łatwy i tak jak kolega demon6pl napisał to jedyne utrudnienie, to jak w czystym niebie, że nie da się być w kilku miejscach na raz bo walka jest taka sobie, oraz niech kolega faktycznie na najemników skoczy i załatwi żelazny las(chociaż to drugie to nawet jest proste jak się dobrze przygotować) i wtedy pisze że gra jest łatwa :E .
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Imienny w 26 Sie 2015, 01:32

Co do kombinezonu - przede wszystkim dystans. Strój snajpera jakoś się nie sprawdził (nie odczułem zmiany, jeśli chodzi o wykrywanie - co innego odległość od grupy wrogów, którym zginął kumpel), więc Seva (bojowo) lub Zielony Ekolog (jeśli przy okazji idzie się do anomalii).

Co do snajperek - poza Rysiem warto zwrócić uwagi na:
-M24 SWS "Zielony Smok" (do momentu dojścia do Prypeci najlepsze w tej kategorii, do kupienia za niemałe pieniądze - niemniej warto),
-SWU Maksa (także ciekawa propozycja),
-Snajperski SG (para snajperka u bardziej dzianych wrogów/handlarzy w późniejszych etapach gry).
-KSWK, WSSK (najlepsze co można dostać, niemniej trzeba się postarać/wydać niemałą fortunę),
-Początkowo można też korzystać z broni z okresu II WŚ, niemniej szybko staje się bezużyteczna.
Nie wszystkie para snajperki snajper ma na poziomie obsługi dobrym, o czym trzeba pamiętać. ;)
Jeszcze opinia co do Gaussa (spoiler):
:

Nie polecam - ze świetnego karabinu zrobił się bezużyteczny grat, bo amunicji zdobycznej nie ma dużo, a wyrobienie u mechanika kosztuje zdecydowanie za dużo. Już KSWK wypada lepiej. :P


ps. Jak ktoś szuka trudnego moda, to polecam Zew Monolitu: Ukryte Ścieżki. :P
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)

Za ten post Imienny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mietek1986.
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: [MISERY]

Postprzez bober w 26 Sie 2015, 16:18

Ja trochę z innej beczki....
Czy ktoś zna pełną nazwę utworu nr 3 znajdującego się w gamedata\sounds\music\radio\ 06radiomix .ogg
Chodzi mi ten utwór cały czas po głowie ....juz gdzieś go słyszałem , ale ni diabła nie mogę sobie przypomnieć gdzie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bober
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 25 Paź 2009, 20:08
Ostatnio był: 20 Mar 2016, 16:21
Miejscowość: Turek
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 15

Re: [MISERY]

Postprzez GajgerW w 26 Sie 2015, 18:28

bober napisał(a):Ja trochę z innej beczki....
Czy ktoś zna pełną nazwę utworu nr 3 znajdującego się w gamedata\sounds\music\radio\ 06radiomix .ogg
Chodzi mi ten utwór cały czas po głowie ....juz gdzieś go słyszałem , ale ni diabła nie mogę sobie przypomnieć gdzie.
Pozdrawiam


Podam Ci prawie wszystkie, może innym też się przyda. :) Najbardziej zaintrygował mnie utwór: T.a.t.u. - Ne Zhaley. ;)

:

RADIOMIX 01

Beethoven - Moonlight Sonata
Dire Straits - Brothers in Arms
Firelake - Live to Forget

RADIOMIX 02

Kino - Gruppa Krovi
Johnny Cash - Rusty Cage
Low - Lullaby

RADIOMIX 03

Red Light - The Rumour Said Fire
Major Lazer ft. Amber of the Dirty Projectors - Get Free
:D Massive Attack - Live With Me

RADIOMIX 04

Pretty Lights - Finally Moving
Metallica - Turn the Page
rock ballad atmospheric backing track in Em - steve cross

RADIOMIX 05

Lumen - Три Пути
?
Metallica - One

RADIOMIX 06

T.a.t.u. - Ne Zhaley
Kino - Спокойная ночь
John Williams - Theme From Schindler's List

RADIOMIX 07

Massive Attack - Teardrop
Виктор Цой - Спокойная ночь
Диспетчера - 2000$

RADIOMIX 08

Jimmy Hendrix - Little Wing
Akvarium - Gorod Zolotoy
?

RADIOMIX 09

Firelake - Dirge for the Planet
Soulsavers - Unbalanced Pieces
Soulsavers - You Will Miss Me When I Burn

RADIOMIX 10

California Promise - Gorky Park
Агата Кристи (Agata Kriste) - Опиум для никого
Дельфин - Снег

RADIOMIX 11

5nizza - Ja soldat
Kult - Czarne Słońca
Kult - Arahja

źródło: http://www.moddb.com/mods/stalker-miser ... -cop-songs
MISERY 2.2.1 100/100

:

попутного ветра :)

Za ten post GajgerW otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive bober.
Awatar użytkownika
GajgerW
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 22 Gru 2011, 01:11
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 02:37
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 49

Re: [MISERY]

Postprzez bober w 26 Sie 2015, 18:32

Dzięki za info.
Awatar użytkownika
bober
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 25 Paź 2009, 20:08
Ostatnio był: 20 Mar 2016, 16:21
Miejscowość: Turek
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 15

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 26 Sie 2015, 20:53

Cześć to znowu ja z pytankiem co do snajpera, mianowicie zauważyłem że szturmówki ma on na poziomie średnim co szturmowiec miał na dobrym, ale czy te szturmówki jak far 15 czy zet emy tez ma na miernym czy może na dobrym, pytam bo far 15 byłby idealny jak by do walki na krótsze dystanse co śrut nie donosi przyszło, jeszcze mnie żaden w grabki nie wpadł dlatego wole się zapytać niż się znowu napalić i dostać obuchem :E .

Ps: czemu jak gram snajperem to czasami pasek zdrowia jest dłuższy od paska staminy?
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości