[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Plaargath w 21 Sty 2015, 01:23

Mito napisał(a):Wygląda na to, że póki co twórcy Misery nie zamierzają implementować zabawy z magazynkami. Coś tam tłumaczą się, że byłaby to już przesada. No, prawda - i tak wiele czynności dodanych przez moda już pochłania mnóstwo czasu. Do tego potrzebny byłby modder, który by to zrobił :P

Decyzją teamu zdecydowaliśmy magazynków w mizerii nie robić, nie tylko "póki co", ale wcale. Natomiast dodać żaden problem. Ewentualnych dodatków, jakichś mini modów z nieujętymi w mizerii ficzerami, które nie będą oficjalnymi częściami moda, należy się spodziewać, jeśli w ogóle, po releasie następnej wersji.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 21 Sty 2015, 23:18

Sorka za interpunkcje, zwykle pisze szybko i potrafie zapomniec o znakach, jednak wiadomo o co chodzi.
Po zmianie ustawien znowu nie dziala czyli, lepiej brzydkie i dzialajace jak niewiadomo jakie bo nie dziala.

Ps ja bym chcial magazynki tutaj, i tak juz przekorbili z tym wszyskim wiec magi byly by niczym wiekszym, tylko ze nie tak jak tam(w rzezni) ze od kombinezonu zalezy ile mozna ich miec naraz przy sobie ale tak ze np 4 przy pasku a reszta w plecak, potem z plecaka do pasa i do broni dopiero.

Uwagi moderatora:

To pisz wolno, nikt Cię nie goni, przypominam o istnieniu punktu nr 2 w regulaminie. - Wheeljack

Za ten post mietek1986 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 22 Sty 2015, 00:58

To już całkiem by się ta gra nie podniosła na żadnym kompie i skończyłoby jak SGM – zaje*isty mod, dla którego jeszcze nie wynaleziono kompa, bo cywilom chodzi na 15 FPS-ów w Zatonie i nie da się grać, jak tłucze do ciebie 20 bandytów i dwa karabiny stacjonarne.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Junx w 22 Sty 2015, 11:31

M16 Sniper

Image
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [MISERY]

Postprzez Pasza Nosiwór w 22 Sty 2015, 18:00

Mod jest the beściak, po prostu chłopaki zrobili to czego zawsze oczekiwałem od STALKERa i włożyli w to serce za co jestem serdecznie dźwięczny :D Mialem okrutny problem, crash podczas przechodzenia z Zatonu do Jupitera, szperałem godzinami i znalazłem rozwiązanie które mi pomogło, wklejam to może komuś też pomoże:
In case of repeatable random crash (for ex. when level switching) or savegame corruption please always try following procedure:
1. go to configs\alife.ltx
2. change value of ‘switch_distance’ param to 10
3. go into the game / try to load save
4. if game starts leave it by itself for few minutes
5. make a new hard save and exit the game
6. again go to configs\alife.ltx and change s_d back to 300
7. load your new hard save
Sorki ale nie chcialo mi sie tlumaczyc :p

Ej panowie pomóżcie, jak się nazywa ten kawałek który w radiu śpiewa kobitka po angielsku? Wkręcił mi się a nigdzie nazwy nie mogę znaleźć :P
Pasza Nosiwór
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Sty 2015, 07:06
Ostatnio był: 03 Lut 2015, 22:38
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 22 Sty 2015, 19:20

Szybkie tłumaczenie, gdyby ktoś nie poniał:

W razie powtarzających się losowych crashy (np. podczas przechodzenia do innej lokacji) lub zepsucia zapisu należy zawsze spróbować następującego sposobu:
1. Wejść do configs/alife.ltx
2. Zmienić wartość "switch_distance" na 10
3. Wejść do gry / spróbować wczytać zapis
4. Jeżeli gra odpali, zostawić ją tak na kilka minut
5. Zrobić nowy, "twardy" zapis i wyjść z gry
6. Ponownie wejść w configs/alife.ltx i zmienić "switch_distance" na poprzednią wartość (domyślnie 300)
7. Wczytać ten nowy zapis.

;)
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Plaargath w 22 Sty 2015, 23:36

Pasza Nosiwór napisał(a):Ej panowie pomóżcie, jak się nazywa ten kawałek który w radiu śpiewa kobitka po angielsku? Wkręcił mi się a nigdzie nazwy nie mogę znaleźć :P

Luknij.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: [MISERY MUZYKA]

Postprzez wlodobx w 23 Sty 2015, 14:20

@ Pasza
To jest Firelake - Dirge for Planet (S.T.A.L.K.E.R. OST).
Masz tu link: https://www.youtube.com/watch?v=WDCNlqMgnvo
Piosenka jest piękna. I zauważasz pewnie polski motyw (piosenek)
lecący z radia u Brodacza, bodaj trzy fajne kawałki :D
Jak ci się gra?
Pozdrawiam
wlodobx
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 14 Sty 2015, 16:13
Ostatnio był: 20 Paź 2018, 20:04
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 23 Sty 2015, 20:17

Witajta ludzie dlaczegi rewolwery double action sie zacinaja(po to jest ten mechanizm uzywany do dzisiaj), i mozna jakos zrobic zeby stan broni pokazywalo w procentach, bo takie naprawianie na oko jest klopotliwe oraz jaki bedzie najlepszy karabin szturmowy dla assaultera?

Ps:dalo by sie zrobic tak zeby kolimator kobra zalozyc na abakana albo na inna bron, albo jakis celownik tego typu dac na inne bronie?
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 23 Sty 2015, 20:34

Dlaczego? Pewno w złym stanie są lub po prostu są ich statystyki w grze schrzanione.
"Na oko"? Bierzesz jakikolwiek zestaw naprawczy (raczej ciężki) i masz tam podane procenty :P.
Najlepszy? Nie ma takich, po prostu poeksperymentuj - jak coś znajdziesz, to twoje, ale możesz zapisać grę, kupić jakiegoś ciekawego gnata, potestować i potem wczytać grę sprzed kupna broni. Ja tam polecam AKMa ze stacji benzynowej w Zatonie, ale możesz poznajdywać inne uzbrojenie na mapie. A jak lubisz mieć dużo ammo w magazynku, polecam AK-110 lub M169 (chyba).
Jeżeli dobrze mi się zdaje, celownika z Kobry nie da się znaleźć, no chyba że już na czymś zamontowanego i to na stałe.

Zmiana wyświetlania stanu na procenty, kolimatory do innego uzbrojenia - praca modderska, ale sądzę że pokazanie stanu broni nie byłoby trudne - dać w opisie broni.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 23 Sty 2015, 20:56

Wlasnie ten akm to na dachu tam jest? I ogolnie jest tak ze mam bron dopiero co naprawiona przez kardana, wyciagam i nawet raz nie strzeli tylko odrazu zacinka to mnie dziwi, trafilem satana m29 rewolwer zestawami naprawilem kardan zakonczyl, wylazlem trafilem na bandytow mag w karabinie out zmiana na pistol i sie zaciol nawet raz nie strzelilem i musialem wczytywac, dlatego sie pytalem do tego mialem tak pare razy z karabinami co byly juz po enty raz naprawiane ale pistol nowka po naprawie i takie cos mnie zdziwilo.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 23 Sty 2015, 21:04

Hmph, dziwne. Diabli wiedzą właściwie. Ale takie zacięcia się dość często zdarzają, w MP5 na przykład średnio półtora raza na magazynek.

AKM jest w plecaku na budynku stacji. Z tyłu stacji jest taka napromieniowana cysterna czy coś podobnego, jest na niej drabinka. Włazisz na sam szczyt i z rozbiegu przeskakujesz na dach.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mietek1986.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości