[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez ZRIEL w 18 Lut 2015, 21:58

Mito napisał(a):@KubassPL: Sugeruję przejście na najnowszą wersję, przy której nie musiałbyś zaczynać nowej gry. Ale błąd z Ekologami naprawia dopiero patch 2.1.1, do którego trzeba nowej gry :/.

CHANGELOG FOR MISERY 2.1.1

KEY FIXES

- SSP-99 and SSP-99M now trigger the 'Pripyat passage' quest alongside the SEVA


W międzyczasie, opracowałem taką małą łatkę. Jeżeli zainstalujemy TAZ 1.7 na polskie Misery, to dodane bronie nie będą miały opisów - tylko te pochodzące z podstawowego Misery będą je miały. Moja "łatka" przywraca opisy nowych przedmiotów. Na razie są po angielsku, ale być może kiedyś sam się za jakieś tłumaczenie zabiorę.
Instalacja prosta - wypakować i nadpisać gamedatę, a potem zmienić klasę, żeby załadowało nowy tekst ;)

Edit: "Łatka" obejmuje tylko tekst. Nie dodawałem do niej żadnych fixów.


Zainstalowałem tą łatkę na TAZ 1.7.4 ale opisów nadal nie ma..
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 18 Lut 2015, 22:32

Raczyłbym zauważyć, iż cytowanie całego posta jest w bardzo złym guście... szczególnie dość długiego. Mogłeś po prostu wspomnieć, że moja łatka nie działa, jeszcze o niej nie zapomniałem ;)

Fix jest na wersję 1.7, jeżeli go zainstalujesz, będzie brakować opisów do broni z wersji 1.7.4. Jeżeli dobrze pamiętam, to są chyba dosłownie dwa-trzy egzemplarze, np. VSSK, TOZ z lunetą.

A co do tego, że nie działa - klasę waćpan zmienił? Jest to potrzebne, żeby gra załadowała nowe pliki tekstowe.

Być może zrobiłbym łatkę pod 1.7.4, ale, primo, chyba brak dwóch-trzech opisów rzadko spotykanego oręża nie jest zbyt wielkim kłopotem?
A secundo, oficjalne info ( :caleb: ) - razem z Imiennym jesteśmy teraz w trakcie tworzenia pełnoprawnego spolszczenia i myślę, że postępy są zadowalające. Być może skończymy, zanim wyjdzie nowy TAZ :suchar:
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny, mietek1986.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez ZRIEL w 18 Lut 2015, 22:37

A to nie wiedziałem że trzeba zmienić klasę. Czyli jak chcę grać snajperem to muszę zmienić klasę i ponownie na snajpera,tak ?
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 18 Lut 2015, 22:59

Tak, dokładnie. Żeby załadowało pliki, wystarczy tylko raz zmienić klasę. Potem można spokojnie wrócić na poprzednią.

Poza tym, do jasnej, cytujesz mój post, w którym jak wół jest napisane:
Instalacja prosta - wypakować i nadpisać gamedatę, a potem zmienić klasę, żeby załadowało nowy tekst ;)

Kajaj się. :<
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 19 Lut 2015, 22:10

Dzieki Mito, wczesniej podmienilem nazwe kataloga zeby bron miec z opisem, a twoja latka jest lepsza, poloweczka leci :wódka: .

(akurat na dwoch, pod warunkiem ze jeden nie pije :E )
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Valvi w 19 Lut 2015, 22:19

Mam pytanko za :wódka: :) Czy wytłumaczy ktos dlaczego jak ulepsze cięzki płaszcz "opieką" regeneracja +3 to życie w ogóle nie rośnie ? :(
Zona jest głodna. Jej serce wali i domaga się oczyszczenia. Zona też jest spragniona...
Awatar użytkownika
Valvi
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 14 Paź 2014, 16:46
Ostatnio był: 15 Kwi 2022, 23:28
Miejscowość: Strefa ogrodzona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez Red Liquishert w 20 Lut 2015, 21:16

"Regeneracja", kolego. Pasek ci nie urośnie, po prostu utracone zdrowie będzie się kapkę szybciej odnawiać, jeśli wspomożesz się jakimiś medykamentami.
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Valvi.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 22 Lut 2015, 21:34

Valvi napisał(a):Mam pytanko za :wódka: :) Czy wytłumaczy ktos dlaczego jak ulepsze cięzki płaszcz "opieką" regeneracja +3 to życie w ogóle nie rośnie ? :(

Sprawdzamy - zobaczymy, co da się z tym zrobić.
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 22 Lut 2015, 22:26

Pytanie, czy te regeneracyjne ulepszenia działają. Na przykład znany jest bug z wanilii, gdzie regeneracja kondycji dla hełmu taktycznego nigdy nie działała. Zresztą domyślnie niby np. przy Świetliku jest podane regeneracja +6 i w Czystym Niebie działa znacznie lepiej niż w Zewie. Gdzieś to wyłuszczałem (chyba w temacie o TFW), jak to jest pozmieniane między grami i dlaczego artefakty odpowiadające sobie pod względem właściwości nie działają w identyczny sposób, choć powinny. Może w Misery też jest o jedno zero po przecinku za dużo i regeneracja ledwo co działa.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Junx w 26 Lut 2015, 14:09

M93r
Image
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [MISERY]

Postprzez Wiewi0r w 26 Lut 2015, 14:14

@Junx, a VISa by się nie dało wrzucić do Zony? ;)
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!

Za ten post Wiewi0r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [MISERY]

Postprzez Junx w 26 Lut 2015, 16:33

To pytanie do autora TAZ'a, ja tylko screeny z moddb wrzucam :P
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości