[Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnień

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez Junx w 03 Sty 2012, 18:51

Nie widu nie słych więc pytam. Czy są jakieś postępy nad modem czy już zakończyłeś pracę nad nim?
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Reklamy Google

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez kubekpop w 19 Sie 2013, 11:46

Wrzuciłem nowego fixa na moddb. Naprawiono:
-wyloty przy przejściu do Janowa
-wyloty podczas strzelanin (np. gdy ktoś upuścił broń niewpisaną do mp_ranks
-wyloty w Prypeci spowodowane brakiem klasy stalker_hunter_day
-Flint powinien być teraz Naukowcem (nie wiem, czy działa), żebyśmy mogli zakończyć związanego z nim questa nawet, gdy wolność jest naszym wrogiem

I planuję dodać parę usprawnień, ale to we wrześniu. Takie tam kosmetyczne, jak obrażenia, niższe nagrody, może jakieś schowki dodam, coś w obecnych pozmieniam...
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez Shadowbeast w 04 Sie 2014, 01:12

Witam bardzo serdecznie!
Otóż, zainteresowany modem, i "zrzutami" postanowiłem poświęcić mu chwilkę. Zacząłem w cudowny, rajski poranek, więc samego "mhrocznego" efektu niestety, jak dotąd nie zaznałem. Poskaczę jeszcze po Zonie i poczekam. :E
Start gry. Chwila, dosłownie na ogarnięcie sprzętu. Jeżeli mogę to dodam własne spostrzeżenia odnośnie modyfikacji, bo widzę po ostatnim wpisie, iż płomyk moda wciąż się tli. Zacznę od samego widoku. Gwizdnąłem pełen podziwu, wyraźne, ostre tekstury, ładnie dopracowane detale, ale. No i tu jest pies pogrzebany. Dźwięków, nie, nie będę "tykał" mi akurat one najmniej wadzą, ważne, że jakieś są. Ale, zabolał mnie wygląd abakanu. Jest taki... Borderlandsowy. To określenie najlepiej odda to co chcę przekazać. Wygląda jak z komiksu, jak z bajki. Poza tym, MP5 zwany Viperem czy Żmijką, cóż, cały czas próbuję dojść do tego czy to krew czy rdza. :D Zaskoczyło mnie powitanie, w senise dwóch jegomości na starcie gry, jeden stalker- człowiek odkurzacz, a drugi w Sevie. I na start, Weles, Abakan i parę innych bajerów. Wpadłem do Skadowska. Zobaczyłem Kastecika w Egzoszkielecie, i nie ukrywam parsknąłem śmiechem. Nie, nie chodzi o wykonanie, model fajny, tekstury też, ale bandzior w egzo? Nie, niezbyt. :D
Poza tym jak się rozejrzałem po Skadowsku, postanowiłem znaleźć Pilota
Oto i efekt... Image jak widać, jest cały niebieski, poza, naturalnie głową. Może coś skopałem, może mój (pożal się Boże) komputer nie daje rady. :) W razie bym źle wrzucił, to poprawię.


Edit: Dobra, niestety smerfów ciąg dalszy Image tym razem Zombiak będący koło samego Skadowska, zaraz po emisji. Co mnie zdziwiło. Nawet się nie przejmował moją obecnością. Łaziłem za nim, szeleściłem liśćmi a on nic. Dopiero sprowokowany (czytaj dwie kule z Beretty w głowę) zareagował, charknął i zaczął strzelać. Później miałem problem z kolejnym zombiakiem, ten z kolei miał w sobie szkielet T-800 i z dumą przyjął serię "na klatę" oraz czaszkę nic sobie z Abakanu nie robiąc, podobnie jak bandzior w płaszczu, a celownik kusi by celować w głowę. Na szczęście SPAS-12 wciąż pozostaje niepodważalnym "czyścicielem osiedla". W razie coś jeszcze znajdę, dorzucę. ;)
Co dziś przyjdzie z wizytą?
"Jestem singlem z wyboru... Tyle, że nie swojego... " :)
:

Następnym razem, znajdziesz tu granat...
Awatar użytkownika
Shadowbeast
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 03 Sie 2014, 15:27
Ostatnio był: 21 Mar 2015, 17:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez Pangia w 04 Sie 2014, 12:07

Otwórz konsolę i poszukaj czerwonych wpisów „Can't find texture [ścieżka_do_tekstury]” – takie niebieskie cosie gra podstawia właśnie za brakujące tekstury. Może ich w ogóle nie być, a może są po prostu w złym folderze. Jeśli, oczywiście, chce ci się to naprawić.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez trolololo w 04 Sie 2014, 14:15

Małe pytanko : M.S.O jest wrzucone "całe" czy "okrojone"?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez Shadowbeast w 04 Sie 2014, 20:26

Pangia napisał(a):Otwórz konsolę i poszukaj czerwonych wpisów „Can't find texture [ścieżka_do_tekstury]” – takie niebieskie cosie gra podstawia właśnie za brakujące tekstury. Może ich w ogóle nie być, a może są po prostu w złym folderze. Jeśli, oczywiście, chce ci się to naprawić.


To, czy chce mi się to naprawić, nie podlega dyskusji. Zawsze jestem chętny do pomocy... :idea:
Znalazłem takowe oto wpisy:
Can't find texture act\act_face_zombie_05
Can't find texture act\act_stalker_dolg_0001
Can't find texture act\act_stalker_neutral44
Can't find texture act\act_stalker_neutral45

Oraz
Can't find texture death_mod\vintorez\mag
Can't find texture death_mod\vintorez\other
Can't find texture death_mod\vintorez\reciever
Can't find texture death_mod\vintorez\scope

Zabieram się za szukanie tekstur, może gdzieś się zaplątały, lub program ich nie wyciągnął. :/

Edit:
Szukałem tekstur po samych folderach, nie ma ich. A folderu death_mod też ni ma. Za to w folderze WPN znalazłem pliki:
wpn_vss.dds
wpn_vss_bump.dds
wpn_vss_bump#.dds
A wiadomo co VSS oznacza... Od razu zaznaczam, że jeżeli chodzi o mody, to jestem w tym całkowicie zielony...
Wyszukiwanie systemowe, też nic nie dało. Samego folderu Death_Mod nie znalazło, ani tekstur w folderze act... :(
Wygląda na to, że ich nie ma... W samym archiwum też nie ma... :(
Co dziś przyjdzie z wizytą?
"Jestem singlem z wyboru... Tyle, że nie swojego... " :)
:

Następnym razem, znajdziesz tu granat...
Awatar użytkownika
Shadowbeast
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 03 Sie 2014, 15:27
Ostatnio był: 21 Mar 2015, 17:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez Pangia w 04 Sie 2014, 21:36

No to skopiuj jakąś inną teksturę z nazwą podobną do brakującej i daj jej taką nazwę. Nie powinno się stać nic nadzwyczajnego, najwyżej podmienisz nie to co trzeba i będzie wyglądało dziwnie. Ale powinieneś móc trafić – w tle siedzi Głuszec z takim samym kombinezonem i wygląda jak należy.
wpn_vss.dds
wpn_vss_bump.dds
wpn_vss_bump#.dds

To są tekstury domyślnego Wintoreza, tamto drugie to jakiś modyfikowany model. Dopóki go nie znajdziesz, to nie ma sensu się z tym grzebać, bo nawet nie wiesz, jak to powinno wyglądać ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez Shadowbeast w 04 Sie 2014, 22:51

Pangia napisał(a):No to skopiuj jakąś inną teksturę z nazwą podobną do brakującej i daj jej taką nazwę. Nie powinno się stać nic nadzwyczajnego, najwyżej podmienisz nie to co trzeba i będzie wyglądało dziwnie. Ale powinieneś móc trafić – w tle siedzi Głuszec z takim samym kombinezonem i wygląda jak należy.
wpn_vss.dds
wpn_vss_bump.dds
wpn_vss_bump#.dds

To są tekstury domyślnego Wintoreza, tamto drugie to jakiś modyfikowany model. Dopóki go nie znajdziesz, to nie ma sensu się z tym grzebać, bo nawet nie wiesz, jak to powinno wyglądać ;)


Myślałem (tak,zdarza mi się :E ) żeby wziąć i podmienić teksturę tak jak mówiłeś, ale mimo to zaczerpnąłem języka i dałem znać, że coś jest nie tak. Odnośnie Wintoreza, to i owszem, nie mam pojęcia :) jednakże w samym oknie inwentarza wszystko gra. Ale, mam problem, za grzyba nie wiem\nie mogę znaleźć tekstury "typowego stalkera" przeszukałem wszystkie foldery i jakimś trafem nie znalazłem. A w samym folderze act są tekstury postaci, jak nietrudno się domyśleć oraz ekologa, czy sam kombinezon członka wolności, a co jak co, niezbyt mi pasuje przerabianie Pilota na członka Wolności. Wygląda na to, że część tekstur bierze z "samej gry" a do tych plików dostać się nie mogę...


Edit:
Wywaliło mnie przy próbie dostania się do Janowa. Tak, wszystkie poprawki zainstalowane, wywaliło mnie ot tak, bez bugtrapa tylko "Program Przestał działać".
Co dziś przyjdzie z wizytą?
"Jestem singlem z wyboru... Tyle, że nie swojego... " :)
:

Następnym razem, znajdziesz tu granat...
Awatar użytkownika
Shadowbeast
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 03 Sie 2014, 15:27
Ostatnio był: 21 Mar 2015, 17:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [Dark side of the Earth]Ponuro w Zonie + kilka usprawnie

Postprzez Pangia w 05 Sie 2014, 00:11

Shadowbeast napisał(a):Odnośnie Wintoreza, to i owszem, nie mam pojęcia :) jednakże w samym oknie inwentarza wszystko gra

Bo tam jest ikona inwentarza ze zbiorczego pliku, kompletnie insza inszość.
Ale, mam problem, za grzyba nie wiem\nie mogę znaleźć tekstury "typowego stalkera" przeszukałem wszystkie foldery i jakimś trafem nie znalazłem.

Musiałbyś sobie wypakować gamedatę, poszukaj na forum co, jak i gdzie.

Wywaliło mnie przy próbie dostania się do Janowa. Tak, wszystkie poprawki zainstalowane, wywaliło mnie ot tak, bez bugtrapa tylko "Program Przestał działać".

Jeśli jednorazowo, to nie ma czym się przejmować.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Poprzednia

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości