[Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Oriux w 13 Sie 2013, 22:06

OPIS:

Mod dodaje do podstawowej gry nową lokację o nazwie Dolina Szeptów. Fabuła moda jest niezależna i nie związana z fabułą podstawowej wersji gry.
Poznamy historię prostego stalkera o ksywce Maks, który przygotowuje się do powrotu za perymetr i jak wszyscy chce dorobić parę groszy przed wyjazdem z Zony.
W tym samym czasie znany handlarz artefaktami o ksywce Broda, otrzymuje zlecenie na poszukiwanie bardzo kosztownego artefaktu zwanego Serce Oazy.
Zebrawszy wszystkie dane o przewidywanym położeniu artefaktu, powierza to zlecenie swoim trzem sprawdzonym i doświadczonym ludziom.
Trzej weterani wyruszają na poszukiwania, ale po dłuższym okresie milczenia staje się jasne, że grupa poszukiwaczy zaginęła. Broda proponuje Maxowi misję odnalezienia swoich przyjaciół na terenie Doliny Szeptów. Maks zamierza odnaleźć zaginionych oraz rzadki artefakt Serce Oazy.
Będzie to początek przygód Maksa w tajemniczej dolinie, a samo zadanie będzie mógł wykonać na wiele sposobów.
Wszystkie wydarzenia będą rozgrywać się na jednej lokacji, jednak będzie do kogo postrzelać, będzie co znaleźć i nad czym pomyśleć.

Dolina Szeptów to pustynna lokacja niedaleko od Zatonu gdzie miała miejsce potężna emisja, która zmieniła całkowicie ukształtowanie terenu.
W rezultacie emisji pojawiły się duże anomalne pola, mutanty i artefakty. W ślad za nimi w dolinie pojawili się stalkerzy. Więcej o samej lokacji można dowiedzieć się z dialogów NPC.
- lokacja na której występuje wiele anomalii i silne emisje;
- tajemnicze miejsce pełne artefaktów i mutantów;
- wiele informacji o lokacji zawartych jest w dialogach z NPC.


+ od autora:

Dolina została dotknięta potężną emisją. Ziemia praktycznie pękła w szwach, w wyniku czego powstały głębokie rozpadliny, które podzieliły lokację na kilka płaskowyży.
Po wpadnięciu do takiej rozpadliny główny bohater po prostu zginie. Przeskoczyć z jednego płaskowyżu na inny nie wszędzie można, w większości przypadków można przejść tylko przez most lub po zwalonym drzewie.
Dało to możliwość nie wpuszczania gracza na te lub inne tereny do czasu wykonania koniecznych kwestów.

Gracz będzie miał dwa podstawowe zadania, ale tak naprawdę to wszystkie zadania są tak samo ważne dla głównego bohatera, tak jak jego główne zadanie - zarobić jak najwięcej pieniędzy przed odejściem z Zony.
Dlatego nie należy rezygnować z realizacji, na pierwszy rzut oka, drugorzędnych zadań - bo mogą one być niedostępne w dalszym przebiegu gry. Wiele zadań można wykonać na kilka różnych sposobów,
co może stanowić zachętę do powtórnego przejścia moda. Dialogi może i są nieco lakoniczne, ale dostarczają wystarczającą ilość informacji.
Na ile się to dało, dodano element tajemniczości, bo w tym modzie nie będzie rozwiązywania tajemnic Zony i innych globalnych motywów.
Główny bohater od czasu do czasu będzie musiał chodzić do łaźnię lub brać prysznic w stalkerskich obozach. Inaczej, wraz ze wzrostem nieprzyjemnej woni, która będzie go otaczać, NPC-e będą rezygnować z rozmowy z nim.
A przy poziomie "totalny smród" mogą przyplątać się zombi i napaść. Skala zapachu pojawi się pod wskaźnikiem sytości. To oczywiście tylko żart. Tego typu zmian gameplay'a nie będzie.
Bardziej dokładnie zmieniono system działania obozów. Na przykład stalkerzy, prócz wartowników, w czasie deszczu będą szukać wszelkich możliwych osłon, a nie siedzieć przy ognisku i moknąć.
Należy mieć to także na uwadze podczas ataku na wrogie obozy.

W grafice i pogodzie zmian nie wprowadzano, ponieważ główny nacisk połozono na lokację i fabułę. Chociaż nie byłoby źle zaadaptować jakąś modyfikację pogodową.


Działa na wersji S.T.A.L.K.E.R.A: 1.600, 1.602

INSTALACJA:

Skopiuj folder gamedata do katalogu ze S.T.A.L.K.E.R.'em.
Jeśli nie instalowałeś wcześniej żadnych modów, to otwórz plik fsgame.ltx i zmień linijkę:

$game_data$ = false| true| $fs_root$|
na:
$game_data$ = true| true| $fs_root$|

SCREENY:

http://www.imagebam.com/image/1b6df7265688968
U dołu jest taki, o przycisk. Nim przechodzi się do następnych zdjęć.

DOWNLOAD:

Jak ktośchce, to niech sobie zajrzy na sąsiednie forum.

UWAGA!

Wymaga rozpoczęcia nowej gry, ale tego raczej można się domyślić.

Opisy wziąłem z konkurencyjnego forum. Screeny też. W moda pograłem z godzinkę - naprawdę fajny, dodaje całkowicie nową fabułę i lokację zrobioną przez autora od zera. Autorem spolszczenia jest Yurek, też z sąsiedniego forum.
Ostatnio edytowany przez Oriux 14 Sie 2013, 12:14, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post Oriux otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, Universal, Cromm Cruac, Monster, StalkerCell,
Negative Gorianov, smok61.
Oriux
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 22 Maj 2012, 21:01
Ostatnio był: 04 Sty 2016, 22:34
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Gorianov w 13 Sie 2013, 23:48

... I nagle adminów niema ?!

''AUTOR POLONIZACJI MODA (YUREK) NIE WYRAŻA ZGODY NA UPLOADOWANIE POLONIZACJI NA INNE SERWERY Z WYJĄTKIEM SERWERA MACIERZYSTEGO STALKERTEAM.PL

Trzeba jeszcze pogrubić ten tekst aby wszyscy widzieli ?

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative djcycu.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Universal w 14 Sie 2013, 00:26

@Gorianov - czyli ktoś się pod niego (Yurka) podszył wrzucając to na Yandex?
загружен Yurek1974 29 июля 2013

Czy też to on (Yurek) wrzucił i w zasadzie nie powinno być wontów? Nie rozumiem. I nie wiem po co ktokolwiek wrzuca spolszczenie na ruskie serwery, jakby innych nie było.

Jak zmienia fabułę, to zerknę, tylko muszę płytę z Zewem znaleźć.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Oriux w 14 Sie 2013, 00:33

A o tym linku, że to kto inny wrzucił to ja nie wiem. Zajrzyjcie sobie na stalkerteama, jest tam ten link na ruskiej stronie, więc pomyślałem, że można wrzucić ten.
Oriux
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 22 Maj 2012, 21:01
Ostatnio był: 04 Sty 2016, 22:34
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 23

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez djcycu w 14 Sie 2013, 11:58

Universal napisał(a):I nie wiem po co ktokolwiek wrzuca spolszczenie na ruskie serwery, jakby innych nie było.

Z Yandexa szybko się ściąga i wznawia ściąganie w razie utraty połączenia (no i ta oryginalność że się na rosyjski serwer wrzuca :E). Możliwe że to Yurek wstawił ale tak jak mówisz... Wątów być nie powinno bo serwera nikt nie zmienił. Tu więcej chodzi o popularność "forumów". Nasze ma większą ilość gości a tamto nie, stąd bawią się jak dzieci w zakazy itd żeby tylko stalker.pl nie było chwalone za ilość modów które oni spolszczyli. Owszem, dzięki im wielkie ale nie robili by scen... To jest dziecinne tym bardziej że serwera nikt nie zmienił i gdyby chcieli na tym zarobić to by zarobili a za naszym pośrednictwem pewnie więcej...

1. Kto jest autorem moda?
2. Czy spolszczenie tutaj wstawiono?

Jeśli autorem nie jest nikt z ekipy "ST" to nie widzę przeszkód. Każdy moda może znaleźć na rosyjskich stronach. Jeżeli spolszczenie nie zostało tu wklejone to można dopisać "spolszczenie na sąsiedniej stronie" i voila! O co ten zgrzyt?

CZYŻBY "ST" SOBIE ZAPOMNIAŁO? Jak kolega o ksywie Wiewiórka69 kopiował posty z modami z naszego forum a potem wciskał na sąsiednie? My o to smrodu nikomu nie robiliśmy. Ja wydając cokolwiek też nikomu nic nie zakazuję. Brać można do woli ale wymagam wpisania autora do creditsu. Ale i tak się na "ST" pitoli że djcycu zły bo bronił swoich racji (podejrzenie użycia części spolszczenia) i doradzał jak zrobić dobrze bez bólu (dokładanie przez nich modzików które psuły moda, głównie NS).

I kto tu jest zły? Pamięta może ktoś jak mnie Yurek straszył prokuratorami? :E

A to mój dalszy wywód nie tylko w kwestii "stalkerów":
:

Gdzie te czasy kiedy modyfikacje były ogólnodostępne dla każdego bez opłat, zakazów, w świetnym wykonaniu i w zgodzie we wspólnym dzieleniu się plikami? Teraz widzę że świat modingu opanowały gimbusy! Tak! Gimby które jak widać są autorytetami dla starszych moderów bo biorą przykład z gówniarzy którzy zamiast tworzyć coś z pasją tworzą byle co i zakazują zmiany serwerów byle na tym gównie zarobić. Istnieję na kilku "scenach" w formie samego modera i użytkownika takich modów. Spośród tych gier które są pod moim okiem jeszcze Stalkery zostały nie obite "opodatkowaniem" za mody i panuje tu jakaś równowaga. Rozumiem że praca nad modem to poświęcanie niejednego upojnego wieczoru, piwka ze znajomymi, ciepłych dni itd. Masa godzin wycięta z życiorysu ale to nie jest usprawiedliwienie. Robisz to? Deklarujesz się? To zamknij waść ryj i nie podskakuj bo nikt cię nie zmusza do zrobienia moda. Sam to robisz... Stąd nie rozumiem jak można potem płakać że ktoś wymaga niezawodności kiedy ktoś perfidnie potem wrzuca na płatny serwer (z którego czerpie jakieś zyski) i zakazuje zmiany serwera... Albo co gorsza każe sobie płacić załóżmy 50 złotych za model który okazuje się skopany w kilku miejscach. Po wytknięciu wad twórca się zastawia straconym wolnym czasem. Tak, czas owszem poświęciłeś ale ja za to gówno zapłaciłem... Dorośnijmy w końcu. Z resztą skoro nie idzie o pieniądze czy o inne to po co szarpać sobie nerwy?
Ostatnio edytowany przez djcycu 14 Sie 2013, 12:24, edytowano w sumie 3 razy
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Oriux w 14 Sie 2013, 12:10

Autorem moda jest jakiś Rosjanin, spolszczenie zrobił Yurek ze stalkerteama. Nie rozumem tych wszystkich problemów - po prostu chciałem wstawić moda tu.
Oriux
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 22 Maj 2012, 21:01
Ostatnio był: 04 Sty 2016, 22:34
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 23

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Cromm Cruac w 14 Sie 2013, 12:45

Gorianov napisał(a):... I nagle adminów niema ?!
''AUTOR POLONIZACJI MODA (YUREK) NIE WYRAŻA ZGODY NA UPLOADOWANIE POLONIZACJI NA INNE SERWERY Z WYJĄTKIEM SERWERA MACIERZYSTEGO STALKERTEAM.PL
Trzeba jeszcze pogrubić ten tekst aby wszyscy widzieli ?

Koiecznie trzeba pogrubić, bo niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Tak, to do Ciebie @Gorianov.
Oriux moda nie zuploadował a tylko wstawił tu info o nim podając autora polonizacji i źródło, z którego czerpał. Nie ma tu nawet linków do downloadu więc nie ma się o co czepiać.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Gorianov w 14 Sie 2013, 13:40

I w tym momencie się pomyliłeś Cromm.
Image
Ja nie chcę się kłócić, po prostu jedno mnie denerwuje - Jeżeli autor spolszczenia nie pozwala aby je umieszczać na innych stronach to nie i koniec kropka, trzeba to uszanować.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Oriux w 14 Sie 2013, 13:51

Dobra, zrozumiałem swój błąd i w ogóle, możemy wreszcie skończyć tą aferę?
Oriux
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 22 Maj 2012, 21:01
Ostatnio był: 04 Sty 2016, 22:34
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 23

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez djcycu w 14 Sie 2013, 13:52

Gorianow... Noż ku*wa człowieku! Jak Yurek wstawił na Yandexa spolszczoną wersję a kolega tutaj przekopiował niezmieniony link to gdzie złamał prośbę Yurka? Nie było napisane o wynoszeniu na inne fora tylko o zmianie serwera. Po co siejesz problem z niczego? Potem się na ST dziwicie czemu ktoś na stalker.pl się wkurza i was nie lubi...

EDIT: Jesteście gorsi jak feministki. Walczycie o coś, zostaje przegłosowane i potem znowu jojczycie że się ktoś nie stosuje zasłaniając się żeście mówili... NIE! Nie mówiliście wcześniej nic na ten temat a jak jest problem to zmienić regulamin i będzie jaśniej. Sami z resztą na początku mówicie że nie stanowicie konkurencji, potem konkurencja, potem znów wojna i tak w kółko. Zdecyduje się ktoś w końcu?
Ostatnio edytowany przez djcycu, 14 Sie 2013, 14:01, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Soviet w 14 Sie 2013, 13:58

Przypominam, że posty można raportować.

Nie rozumiem jaki jest sens we wrzucaniu modów bez linków do ściągnięcia, lub choćby do tematu ze stalkerteam. Przecież bana za to nie dam.

Uwagi kolegi Gorianova pozwolę sobie olać.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: [Dolina Szeptów]Nowa lokacja, fabuła itd.

Postprzez Cromm Cruac w 14 Sie 2013, 14:12

Gorianov napisał(a):I w tym momencie się pomyliłeś Cromm.

Domyślam sie, że chodzi ci o linki. W momencie jak sprawdzałem to linków już nie było.
Gorianov napisał(a):Ja nie chcę się kłócić, po prostu jedno mnie denerwuje - Jeżeli autor spolszczenia nie pozwala aby je umieszczać na innych stronach to nie i koniec kropka, trzeba to uszanować.

A gdzie to jest napisane? Przeczytaj dokładnie czego autor zabrania. Nie zezwala na UPLOADOWANIE czyli wrzucanie plików spolszczenia gdziekolwiek indziej. Nie pisze nic o linkowaniu czy opisach.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Następna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości