[LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez scigacz1975 w 17 Lut 2014, 18:40

A możesz tę najnowszą paczkę wrzucić na coś innego niż Mega - np. tu http://wrzucacz.pl/
Mogą być tylko te pliki bez debugowania.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez Plaargath w 17 Lut 2014, 22:33

Jasne: tu jest.

Kilka osób dopytuje o te pliki, więc dodam komentarz tutaj, zamiast kopiować go w PM'ach:

1)
release\bin\lua.JIT.1.1.4.dll
To jest eksperymentalna wersja dll'a obsługującego w grze język skryptów LUA. Skompilowana z nowszej wersji kodu źródłowego, niż ten dll, który instaluje się z grą z płyty (1.1.8 zamiast 1.1.4). Od tego się zaczęło. W podanej paczce jest trzecia z kolei wersja zrobiona przez Xetrilla. W katalogu release jest też profiler - shiny.dll.
2)
release\bin\shiny.dll
Przy CTD'ach wyrzuca on fajne logi, wzbogacone o przydatne informacje. A konkretnie, jeśli CTD spowodowany jest nie-logiką któregoś ze skrpytów, to w logu dokładniej napisze, o co biega, a nie tylko pobieżnie, jak to do tej pory. Przydaje się to podczas pisania i testowania skryptów.
3)
Reszta rzeczy z paczki to są narzędzia pod debugowanie, nie testowałem, jednak żelazna logika mówi, że wrzucenie ich NIE POLEPSZY wydajności, jedynie tworzyć będzie bardzo szczegółowe logi operacji wykonywanych w czasie gry.
4)
Różnica między tą paczką, a tą, którą wrzucił pierwotnie Cromm jest taka, że ta jest późniejsza. Ten pierwszy lua.JIT.1.1.4.dll, który wrzucił Cromm, to była wariacja Bangalore'a na temat pracy Xetrilla, starsza i niepotrzebnie zmieniająca zawartość stacka (overflow nie zależy od ilości stuffu, tylko wskazuje na dzielenie przez zero, zapętlenie i takie tam).
5)
Jeśli w logu występuje błąd "LuaJIT core/library version mismatch" to znaczy, że nie ma planowanej podmiany - program wraca do pierwotnej obsługi LUA, a więc zero zmian. W pliku Bangalore'a to się chyba zdarzało, w tym z tej paczki jest tweak - plik daje fałszywy komunikat o wersji, umożliwiając podmianę. Nie powinno być tego mismatcha w logu - jeśli jest znaczy, że gra NIE korzysta z podmiany.
6)
To są dll'e eksperymentalne. Z tego co piszą, to w zależności z jakim modem ich używać albo polepszą wydajność, albo nie zrobią nic. Wnioskuję, że prace trwają.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rozdupnik.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez Pangia w 26 Kwi 2014, 15:38

Ma ktoś opcję reuploadu? Wrzucacze padły, Mega pi♥rdoli o starej przeglądarce (ale znając życie, pewnie też nie działa), a Mediafire z tematu na GSC autor genialne ustawił na prywatny :facepalm: Bo jak wrzuciłem ten do Czystego Nieba do CS+TFW, to wywalało błąd o braku płyty, a że sobie zapomniałem zrobić backup, to wrzuciłem na pałę ten z Zewu Prypeci i gra okazuje się działać, ale chyba jeszcze gorzej niż wcześniej.

OK, jakoś dorwałem to z linku Mega, ale avast mi się wydziera, że plik jest podejrzany… Tak tylko mówię, jakby co to ja to jako fałszywy alarm uznałem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez Crew w 30 Kwi 2014, 19:21

Można prosić o nowe linki ?
ASUS ROG Strix G17 R7-6800H/32GB/1TB + 4TB/Win11 RTX3070Ti 240Hz
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 21:08
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez Pangia w 30 Kwi 2014, 21:15

http://hostuje.net/file.php?id=fb306423 ... 008a1dc698
To z dopiskiem „EXPERIMENTAL”. Wrzuciłem do Czystego Nieba z The Faction War i nie dostałem ani jednego FPS-a, chociaż może rzeczywiście zaliczało mniej przycinek niż zwykle.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez Crew w 01 Maj 2014, 09:48

Dziękować. A czy ten plik będzie również działał w Czystym Niebie ?
ASUS ROG Strix G17 R7-6800H/32GB/1TB + 4TB/Win11 RTX3070Ti 240Hz
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 21:08
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez Pangia w 01 Maj 2014, 11:42

Pangia napisał(a):Wrzuciłem do Czystego Nieba z The Faction War

No trzymajcie mnie, bo nie wytrzymie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez ZiomB w 01 Maj 2014, 12:40

Moglibyście coś takiego zrobić do Lost Alphy. :D

Za ten post ZiomB otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia,
Negative Poldzer.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez smoq2 w 05 Maj 2014, 00:26

Pangia napisał(a):http://hostuje.net/file.php?id=fb306423b68ca2b65e786d008a1dc698
To z dopiskiem „EXPERIMENTAL”. Wrzuciłem do Czystego Nieba z The Faction War i nie dostałem ani jednego FPS-a, chociaż może rzeczywiście zaliczało mniej przycinek niż zwykle.


Biblioteka wspomaga przechodzenie NPC pomiędzy stanem online/offline, czyli to, co trapiło TFW najbardziej ze względu na ilość NPC.
Zaimplementowałem ją w nowej wersji i śmiga jak ta lala. :)
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez Tario w 07 Maj 2014, 08:59

Jest może wersja do Czarnobyla?
Image
Awatar użytkownika
Tario
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Wrz 2013, 17:12
Ostatnio był: 21 Lut 2015, 13:37
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 0

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez utak3r w 16 Maj 2014, 12:34

ZiomB napisał(a):Moglibyście coś takiego zrobić do Lost Alphy. :D


LA używa już luaJIT w wersji 1.1.8.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [LuaJit Recompile] Bangalore - Szybsze skrypty

Postprzez vandr w 21 Paź 2014, 15:36

Mogę prosić o wersję kompatybilną z MISERY 2.1.1?
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 3 gości