[Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez karollix w 26 Maj 2017, 14:31

Hej wgrałem stcop i spodobał mi sie scar ale amunicji do niego jest strasznie mało da rade jakoś przerobic by szło kupować ją tonami :)
karollix
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 26 Maj 2017, 12:39
Ostatnio był: 29 Paź 2017, 19:59
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez M3Fis70 w 26 Maj 2017, 16:39

Nie wiem jak zmienić by było można ją kupować tonami ale w gamedata>configs>weapons znajdź broń o której mówisz i dopisz w linijce używanej w niej amunicji. Nawet 9x18 :D o ile dobrze pamiętam tak to się robiło bo kiedyś się bawiłem z tym robiąc Pm'a niszczyciela światów xD

EDIT: w configs>misc>trade masz każdego handlarza. Jeżeli dobrze kojarzę to tabelka "[supplies_generic]" odpowiada za ilość pojawiającej się amunicji zaraz sam przetestuje bo mnie samego denerwuje spawn niektórych rzeczy.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka

Za ten post M3Fis70 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive karollix.
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Józio w 28 Maj 2017, 22:00

Czy jest możliwość pojawienia się helikoptera w "warfare"?
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez KOSHI w 28 Maj 2017, 22:45

Dobra panocki skonfigurowałem sobie hud wreszcie jak chciałem jedynie co mnie podku*wia to te zaje*ane ikonki szybkiego dostępu. Wygląda to jak gówno. Jak to ciulstwo wyj*bać, żeby nie skaszanić widoku hudu który obecnie jezd? To jest wgrane jakoś w teksturę widoku czy co? Jak zrobiłem obecny hud nie wiem. Miąchałem wszystkim aż ze small huda została lewa strona bez kompasu uciętego w pół bo to było denne, a minimapa (z AA?) pojawiła się nad tymi ikonkami w lewym dolnym rogu i teraz wyświetla mi przyjaciół i ciała jak chciałem. Proszę serdecznie o pomoc, za wszystkie grzechy serdecznie żałuję, to moja winaaa Panie jeeezddd!!! :u3:
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Junx w 29 Maj 2017, 17:19

Koshi mój kolego, ów problem leży i kwiczy w konfigach folder ui. Nie pamiętam dokładnie gdzie ale musisz szukać sekcji quick_slot lub coś podobnego. Ów sekcje można znaleźć w 4-rech. pierwszych plikach, dwa pierwsze lub dwa następnego. Jeśli Ci się chce to ściągnij SGM'a, tam standardowo są wyłączone, można je włączyć przez ściągnięcie dodatku. Twoja wola jak chcesz wykonać.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super

Za ten post Junx otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Zwinny w 30 Maj 2017, 12:48

Jest planowana jakaś aktualizacja?
Awatar użytkownika
Zwinny
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 23 Lip 2016, 17:48
Ostatnio był: 25 Lis 2018, 01:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Wave w 31 Maj 2017, 18:27

Tak, robią 1.5, co jakiś czas nowości związane z tą aktualizacją wrzucają na moddb.
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez mayer99 w 03 Cze 2017, 16:13

Zainstalowałem właśnie CoC i podoba mnie się :E. Dorzuciłem OWR addon i gra się miło, fajny balans, jest co zwiedzać etc. Mam 3 pytania:
1. Gdzie jest Żwawy? Zacząłem samotnikiem na Zatonie i nie ma go tu :facepalm:
2. Czy są jakieś stabilne addony podkręcające lekko grafikę?
3. Czy jest jakiś spawner do tego? Ma ktoś?
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez Junx w 03 Cze 2017, 17:10

mayer99 napisał(a):1. Gdzie jest Żwawy? Zacząłem samotnikiem na Zatonie


W Kordonie, na prawo w domku koło ogniska, od strony wioski.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez ZiomB w 03 Cze 2017, 17:17

1. w bazie Stalkerów w Kordonie.
2. Absolute Nature, w opisie do addonu masz jeszcze linki do dodatkowych addonów graficznych, dorzuć do tego Fluffy Grass.
3. Dopisz do pliku docelowego w skrócie gry końcówke "-dbg" bez cudzysłowów, tak samo jak -nointro i -noprefetch. W grze w Menu głównym klikasz klawisz S który otwiera menu spawnera, daje dodatkowo takie ficzery jak teleportację za pomocą komendy demo_record.

Za ten post ZiomB otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99, Akinaro.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez mayer99 w 04 Cze 2017, 13:57

Pogrywam teraz namiętne w CoC i nie myślałem, że ten Stalker jest taki przezajefajny ;). Co do grafiki to jedyny mały mankament, co rzucił mi się w oczy to fakt, że mapy z CoP wyglądają gorzej niż pozostałe. Na szczęście są tylko 3 ;).
Z addonów zainstalowałem na razie Original Weapon Renewal i muszę powiedzieć, że balistyka i modele to chyba najlepsze bronie w Stalkerach jakie kiedykolwiek widziałem. Są jednak u mnie małe niedoróbki:
1. Textury Vintoreza (Żwawego też), Vala, G36 od Żwawego (XM8) są u mnie zbłędowane - fioletowe. Czu u Was też tak jest? Ewentualnie jak to naprawić można?
2. FN2000 od Żwawego, w OWR normalny FN2000 to Steyer AUG, w widoku 3 osoby lub po upuszczeniu na ziemię ma wygląd właśnie Steyera - też nie wiem jak to ugryźć :facepalm: .
3. W jakich plikach są opisy broni? Bo po zainstalowaniu polonizacji bronie unikatowe i te od Żwawego mają lipne opisy. A lubię jak w grze wszystko hula.
4. Czy Sig 500 Streloka - w OWR Sig sniper, zdobywamy w klasyczny sposób jak w CoP?

EDIt: Pkt 1 i 3 ogarnąłem...
GDZIE ZDOBYĆ SGI STRIEŁOKA??????!
Ostatnio edytowany przez mayer99, 05 Cze 2017, 09:11, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Call of Chernobyl] Nowy wielki SandBox

Postprzez PotatoStalker w 04 Cze 2017, 18:05

Pobrałem do CoCa Smurth's Dynamic Hud , i gitara. Animacje są i wszystko ok oprócz jednego. ODDECH! Jak wy*ebać te dźwięki oddechu? Gram chwile zakładam maskę i nagle przyśpieszony oddech. Przechodzę przez Kordon niby spokojnie a tu HUH HUH HUH. Maskę noszę cały czas i będzie tak że niby przez chwile szybko oddycha a później wolniej? Jak nie to proszę powiedzieć jak wy*ebać ten dźwięk
LOJALNOŚĆ UNII UNIWERSALNEJ!
PotatoStalker
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 28 Maj 2017, 20:50
Ostatnio był: 22 Lis 2019, 22:47
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 6 gości