[SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Fenix w 27 Mar 2015, 18:32

Chcialbym jeszcze z raz zagrac w Stalkera. Doradzcie moda, ktory by spelnial w jakims stopniu ponizsze kryteria:

- mocno modyfikowal fabule. Najlepiej gdyby to byla zupelnia inna historia niz w oryginale,
- dodawal nowe obszary,
- mocno modyfikowal mechanika grt,
- byl trudny, nastawiony na survival,
- tekst moze byc po angielsku, ale gra zeby ncp gadali po rosyjsku,
- pisze w dziale ZW, ale moze byc pod podstawke lub CS.

Z gory dzieki.
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Pangia w 27 Mar 2015, 19:30

Do Cienia Tajne Ścieżki 2 + Autumn Aurora 2 albo jakiś Zew Monolitu, do Nieba nie ma, do Zewu SGM.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Plaargath w 27 Mar 2015, 19:47

MISERY
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez djcycu w 27 Mar 2015, 19:50

Wlad Soljanka ale mod jest po niemiecku... Ewentualnie możesz spróbować moda Arhary tyle że nie skończonego i zabugowanego. Bez poradnika nie graj.

Możesz też popróbować mody Zaurusa. Wyszło ich cztery i wszystkie z bardzo fajną fabułą:

- Apokalipsa
- Poszukiwacze
- Powinność: Filozofia wojny
- Honor Najemnika

No i oczywiście Lost Alpha.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Fenix w 27 Mar 2015, 20:36

Sciagam wlasnie Tajemne Sciezki 2. Z proponowanych modow, ktory bedzie najwiekszy? W kontekscie ilosci czasu, ktory trzeba poswiecic na jego ukonczenie.

Przyjrze sie jeszcze pozostalym. Fabulla w tych wymienionych przez Was jest ciekawa, wciagajaca?? Teksty trzymaja poziom?

Dycu, te mody Zaurusa to cos wiekszego, czy takie krotsze epizody fabularne? Zreszta sam sprawdze. Ogolnie szukam moda, ktory by mnie wessal do Stalkera na kilkadziesiat godzin.
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Mito w 27 Mar 2015, 21:39

Generalnie to nie możesz mieć wszystkiego na raz - np. w Tajnych Ścieżkach 2 masz nową linię fabularną, dużo fajnych zadań pobocznych i nowych miejsc itp, ale jest to modyfikacja stosunkowo trudna i gdzieniegdzie zdarzają się niemiłe błędy. Poza tym, bardziej z tego strzelanka niż survival - amunicji, broni i pancerzy nie brakuje. Tylko oszczędzaj żarełko, bo mało go tam jest ;). Tekst po polsku, Dubbing czasem jest i to rosyjski.

Lost Alpha. Właściwie jest to nowa "część" Stalkera. Generalnie to przywraca ona zarówno fabułę, jak i lokacje z pierwszych buildów Stalkera, więc linia fabularna znacznie się różni od tej znanej z Cienia Czarnobyla. Jest dużo więcej lokacji, a wszystkie są nieco inne od tych z ShoCa, ale czasem zdarzają się też niemiłe błędy... Z modyfikacji mechaniki gry to właściwie tylko dodano opcję poruszania się samochodami, reszta to raczej pomniejsze modyfikacje. Z broni dodano tylko TOZa, rewolwery i to chyba wszystko. Kilka nowych rodzai żywności, wymóg picia. Przy patchu 1.3003 ciekawy bug, pozwalający ulepszyć AK-74 na wręcz snajperską celność. Napisy angielskie (na forum mamy spolszczenie), dubbing angielski (paskudny).

Misery nie dodaje nowej fabuły, lokacji ani zadań, ale bardzo, bardzo stawia na survival. Według niektórych gra jest po prostu za trudna, lecz mi to w niej nie przeszkadza ;). Schowki w Zonie przerobione od nowa, stare zawierają tylko pierdoły, a nowe schowki to walnięte gdzieś po kątach plecaki z całkiem niezłą (w stosunku do innych) zawartością. Broń "znaleźna" jest bardzo rzadka, w Zatonie na przykład można znaleźć tylko 3 w dobrym stanie. Reszta i te od przeciwników są zjechane do granic możliwości. Bardzo dużo różnych materiałów do naprawy przedmiotów, nowego jedzenia (mięsko z mutantów om nom), a także rodzajów broni. Jak chcesz jeszcze więcej spluw, instalujesz addon The Armed Zone. Anomalie wreszcie są zabójcze. Do Kotła na metr nie podejdziesz, bez Ekologa usmaży. Wprowadzono podział klasowy - jedna klasa do czegoś się lepiej nadaje od drugiej, oczywiście.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez djcycu w 27 Mar 2015, 21:40

To najdłużej grał byś w Soliankę ale tak jak mówię, musisz grać z poradnikiem bo mod wymaga nie tylko znajomości zony ale także znajomości mechaniki gry. Sam jestem w trakcie przechodzenia, mam nadzieję że w końcu go przejdę. Po raz pierwszy grając mod wciągnął mnie na kilka miesięcy bo zadania które się wykonuje wymagają czasem myślenia i zbierania różnych rzeczy. Linii fabularnych jest kilka, to coś jak symulacja życia. Masz tam wszystko, nowe bronie, mutanty, wysoką trudność, lokacje... Multum stuffu jednym słowem. Polecam dołączyć do tego potem moda Collector Master Addon - nieco urealnia grę i poprawia masę błędów o dodatkowym contencie nie wspominając.

Wlad Soljanka to bardzo dopracowany mod. Jedyną wadą jest to że jest całkowicie po niemiecku... Teksty niestety znać musisz a więc nie ukończysz go bez znajomości tegoż języka. Naprawdę dziwi mnie dlaczego na Moddb ten mod istnieje. Za ten niemiecki, mod powinien polecieć stamtąd na pysk szybciej niż tajska dziwka...

Mody Zaurusa są ciekawe. Co prawda Apokalipsa to cieniutki mod ale jeśli chcesz wiedzieć czemu dalsze części są takie a nie inne to musisz przejść właśnie Apokalipsę :) Polecam wszystkie. Nie bugują, mało zajmują, są nie skomplikowane i bogate w fajne pomysły.

Lost Alpha nie próbowałeś? Świetne dzieło... I bardzo dobrze działa.

PS: Ja kiedyś stworzę obszerny poradnik do Soljanki. Mod mimo swojej kapryśności jednak warty jest uwagi póki Wlad Soljanka nie jest przetłumaczony (zablokowane pliki gry - niemiecka podłość). Postaram się to nawet tak opisać by gracz wiedział jak i co zjeść w tym modzie by nie miał problemów z fabułą bo niestety zdarzają się momenty gdzie trzeba zrobić coś wedle scenariusza... Początek zaś można grać śmiało byle nie brać za dużo zadań. Jedno drugie może skrzyżować i zepsuć dalszy ciąg gry a ściślej, uniemożliwić dalsze granie. Fabuły w nim są... Po prostu genialne ale wymagają potężnego szlifa.

A co do Wlad Soljanka to mod zawiera w sobie także Zew Monolitu na samym początku a potem dalszy ciąg jako Narodnaya Soljanka. Dodali też masę zadań no i oczywiście ZAKOŃCZYLI fabułę. NS nie została skończona, niestety córka jednego z koderów zachorowała na poważną chorobę no i sam Archara podobno porzucił projekt. Ogólnie, źle się powiodło twórcom. Jeśli chodzi o niemieckich twórców to na pohybel im... Wzięli rosyjski mod i go ulepszyli, zamiast zrobić go w uniwersalnym angielskim języku lub po prostu z otwartymi archiwami to spie*dolili wszystko tak jak to niemiec ma w zwyczaju (sam byłem modderem na scenie gier 18 WoS i znam pomysły i samolubność niemców).
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ahmed1109.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Fenix w 27 Mar 2015, 22:47

Dzieki za obszerna odpowiedz. Jak pamietam przy modach w Stalkerze walka z bugami byla zawsze zacieta. Nic niezwyklego biorac pod uwage stopien komplikacji skryptow i ich ilosc.

Troche poczytalem. Tajemne Sciezki i Lost Akpha zapowiadaja sie swietnie. Solianka chyba najlepiej, ale jakbym usluszal gadajacego po niemiecku stalkera, to chyba bym zaraz skasowal ta gre. :) Te gadki o rosyjsku tworza super klimat. Jutro je potestuje. Ogolnie Tajemne Sciezki i Lost Alpha da sie bez problemu skonczyc? Nie ma jakichs krytycznych bugow?
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez djcycu w 27 Mar 2015, 23:45

I LA i UŚ2 skończyłem bez żadnych problemów tak że śmiało możesz grać. Narodnaya Soljanka jest po polsku. W zasadzie tworzyli ją rosjanie ale stworzono spolszczenie. Jedynie najlepsza dotychczas wersja czyli Wlad Soljanka jest w języku niemieckim i faktycznie, porzygać się idzie bo aktorzy robiący niemiecki dubbing pod przerywniki (o zgrozo oryginalnej gry) mieli syndrom niedorobionego bo Striełok i Doktor mówiący po niemiecku brzmią jak pizdeczki... Rosyjscy aktorzy wykazali się niebywałą dykcją w tym wypadku i wykosili inne dubbingi (chodzi o to że mimo języka głos pasuje do charakteru postaci). Tak czy siak mechanicznie WS bardzo fajnie wygląda i jeśli tylko pojawi się wersja zangielszczona obowiązkowo napiszę o tym w dziale modów bo pierwsze chwile z tym modem zrobiły na mnie miłe wrażenie niestety nieznajomość języka zmusiła mnie do zakończenia rozgrywki bo nie miała by ona sensu mimo iż znam scenariusze NS i ZM.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Fenix w 28 Mar 2015, 15:16

Zalozenia Solianki sa swietne. Podobalo mi sie, to co napisal ktos na Stalker.team, ze wielu graczy wybiera ten mod, nie po to zeby go ukonczyc, tylko zeby poprzebywac w zonie. DMX to jest Solianka Deluxe?

Wchodzilem na ta strone Wlada, ale tam jest wszystko po niemiecku. Ktora wersja jest obecne najbardziej warta uwagi? Wiadomo juz cos konkretnie o wersji ang?
Fenix
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 07 Gru 2008, 19:59
Ostatnio był: 01 Sty 2021, 22:28
Kozaki: 2

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez Ahmed1109 w 28 Mar 2015, 16:04

Często słyszałem i słyszę o Narodnaya Soljance ale jeszcze w nią nigdy nie grałem. Kiedyś szukałem jakiś linków(ale takich z których da się pobierać...) i spolszczenia ale nie znalazłem, a teraz nie chce mi się szukać bo zacząłem LA ze spolszczeniem :)


Fenix: na internecie nic nie ma, a przynajmniej po polsku ani angielsku nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [SZUKAM] Moda.. Szegoly w srodku.

Postprzez djcycu w 28 Mar 2015, 18:53

O ile chłopaki ze stalkerteam mają zdrowe i wniosłe podejście do moda to jednak są w błędzie bo to w dalszym ciągu tylko gra... W zonie najlepiej przebywać było w buildach gry a nie w Soljance (to było epickie poznawanie tajemnic niedoszłej gry którą widzieli najbardziej ciekawi i wytrwali podczas gdy inni prości gracze grali w wanilię bez świadomości że gra miała być zupełnie inna). Soljanka musi dać się skończyć w takim razie i to ten aspekt powinien bawić najbardziej bo co to za frajda przegrać fabułę na wysokości wyłączenia mózgozwęglacza? Dalsza i to całkowicie nowa najbardziej tajemnicza twarz moda dzieje się właśnie później a więc życie w zonie bez tego to zwykły akt nerdzenia. Za tym zawsze obstawałem, mod to także gra, musi dać się skończyć.

Co do Wlad Soljanka to nic wiele nie wiadomo na temat wersji angielskiej. Pisze niby że jak przejdzie wszystkie szlify to projekt stanie się otwarty pod inne wersje językowe ale jak widać mija już niemal 2 lata i dalej nic...

Gdyby zrobili jak w wypadku Lost Alpha to Wlad Soljanka byłby już dawno po Polsku i znał by go każdy wtajemniczony w świat modów wirtualny stalker...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Następna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości