[PYTANIE] Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[PYTANIE] Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Marcus_Polonus w 21 Paź 2015, 22:11

Witam.

Na pewno ten, kto choć trochę zainteresował się realiami broni będących w Stalkerach, zauważył, że chyba NAJBARDZIEJ NIEREALISTYCZNĄ bronią jest AN 94 Abakan\Obokan. Chodzi mi głównie o zależność pomiędzy trybem strzału, a szybkostrzelnością:
- tryb auto\semi -> rpm = 600\650
- tryb podwójny -> rpm = 1800.
W internecie ten temat został poruszony parę razy, ale nie znalazłem żadnej jednoznacznej i dostępnej instrukcji, czy moda, który to by poprawił ( choć ludzie pokazują działającego AN 94 np:
http://www.moddb.com/mods/ultimate-weap ... n-1800-rpm ).

Z tego co udało mi się znaleźć to chodzi o jakąś modyfikację silnika X-Ray, ale nie za bardzo wiem o jaką ( po prostu się, aż tak na Stalkerze się nie znam ).

Może ktoś wie, jak zrobić takiego Abakana lub wie skąd można dostać gotową modyfikację?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Reklamy Google

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez HitFan w 21 Paź 2015, 22:29

Tego przełączanego RPM na razie nikt nie zrobił. Być może ekipa Gunslingera coś zdziała. Rozwiązanie "na około" było na pewno w SGM COP, gdzie Abakan miał 1200 RPM, ale tylko tryby jednego i dwóch pocisków, bez automatu
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Koma w 21 Paź 2015, 22:37

Przełączane RPM zostało zrobione w Call of Chernobyl i jest wbite w silnik.
Zalinkowany filmik pokazuje AN-94 z Radium a ono ma wiele rzeczy z CoCa.
Możesz wypakować "configs.db" i popatrzeć w "/configs/weapons/w_abakan.ltx"

Kod: Zaznacz wszystko
rpm                     = 600    ; max round per minute
rpm_mode_2 = 1800
Awatar użytkownika
Koma
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 02 Sie 2014, 19:46
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 18:43
Miejscowość: München
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 27

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Pangia w 21 Paź 2015, 22:48

Grałem w SGM 2.2 i tam działał tak, jak w wanilii, ale w takim minimodzie CoP Remix jest to zrobione tak, jak mówi HitFan – 1800 strzałów na minutę i brak trybu auto. Poza tym w CoP jest:

Kod: Zaznacz wszystko
base_dispersioned_bullets_count   = 2              ;количество пуль, выстреленных с базовой дисперсией без отдачи
base_dispersioned_bullets_speed   = 600          ;начальная скорость пуль, выстреленных с базовой дисперсией без отдачи

…co definiuje (domyślnie) prędkość wylotową dwóch pierwszych pocisków wystrzelonych z Abakana, co ma chyba jakoś odwzorowywać tę cechę karabinu. Czy to jest dokładnie to, co mówię, nie wiem, bo nie widziałem różnicy w grze, a moja znajomość cyrylicy jest niewystarczająca do zrozumienia komentarza. Gdzieś słyszałem też, że to jest zgodne z opisem z gry i na takim ustawieniu dwa pierwsze pociski rzeczywiście lecą w ten sam punkt. Ogółem takiego bajeru brakuje Abakanowi w grze, bo inaczej jest po prostu nieuzasadniony ekonomicznie, może poza Cieniem Czarnobyla, gdzie rzeczywiście ma ruchomą lufę i taki smaczek dodaje nieco tej wyświechtanej immersji do gry. A przynajmniej mi się ten element bardzo podobał.

A do filmiku mogli zostawić domyślny dźwięk wystrzału, na nim dużo lepiej słychać różnicę.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Marcus_Polonus w 21 Paź 2015, 23:27

Pangia napisał(a):Grałem w SGM 2.2 i tam działał tak, jak w wanilii, ale w takim minimodzie CoP Remix jest to zrobione tak, jak mówi HitFan – 1800 strzałów na minutę i brak trybu auto.


Tryb podwójny bez auto to ja sam zrobiłem, tylko że w tedy pojawia się problem botów - dla nich tryb strzału nie ma znaczenia, a można sobie wyobrazić co się wtedy dzieje np. z oficerami wojska, czy Powinności mających Abakana z rpm 1800 więc taka opcja bezwzględnie odpada.


Ale ( jeśli dobrze rozumiem ) można założyć, że po zdobyciu i zainstalowaniu z CoCa silnika, może się udać zsymulować Abakana?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Koma w 22 Paź 2015, 13:27

Marcus_Polonus napisał(a):Ale ( jeśli dobrze rozumiem ) można założyć, że po zdobyciu i zainstalowaniu z CoCa silnika, może się udać zsymulować Abakana?


Tak, jak użyjesz do tego LTXy Abakana z CoCa.
Awatar użytkownika
Koma
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 02 Sie 2014, 19:46
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 18:43
Miejscowość: München
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 27

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Microtus w 22 Paź 2015, 15:27

Na pewno ten, kto choć trochę zainteresował się realiami broni będących w Stalkerach, zauważył, że chyba NAJBARDZIEJ NIEREALISTYCZNĄ bronią jest AN 94 Abakan\Obokan. Chodzi mi głównie o zależność pomiędzy trybem strzału, a szybkostrzelnością:
- tryb auto\semi -> rpm = 600\650
- tryb podwójny -> rpm = 1800.


Stary te wartości właśnie są realistyczne i jak najbardziej prawdziwe. AN-94 miał być skokiem technologicznym od rodziny karabinów AK. Wprowadzenie trybu dwupociskowego, w którym obydwa pociski sa wystrzeliwane z dużą prędkością miało zwiększyć moc obalajacą i przebicie pancerza a co za tym idzie podnieść "zabójczość" broni (dziwnie brzmi). Pociski miały byc celniejsze ze wzgledu na praktyczny brak odrzutu (pomiedzy strzałami), broń podbija po wystrzeleniu drugiego pocisku (dzięki m.in. ruchomej lufie wspomnianej przez was). W teorii obydwa pociski wystrzelone powinny trafiac praktycznie w jeden punkt. Jednak w praktyce okazało sie, że aby celnie strzelać z tego karabinu potrzeba długiego szkolenia i dobrego strzelca. Do tego konstrukcja była zbyt skomplikowana, żeby zastapić starsze karabinki szturmowe. Głównie ze wzgędu na większą cene, słabszą ergonomię i czas szkolenia. Nie ma się co spodziewać, że broń będzie szroko używana w wojsku...

Do tego w filmiku pokazującym mod, tak naprwdę to z tej broni nie mozna było strzelać dwupociskowymi seriami po sobie. Po wystrzeleniu dwóch bron sie przestawiała na tryb pojedyńczy, czy raczej nie przestawiała a dalej strzelała.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Pangia w 22 Paź 2015, 16:07

Autorowi chodziło o to, że w grze Abakan jest nierealistyczny i bardzo brzydko wyjąłeś ten cytat z kontekstu, Microtus :)

A odnośnie samego Abakana to problemy były dwa: koszt i fakt, że przełącznik na tryb dwustrzału był pomiędzy semi i auto i przez to nikt w niego nie trafiał podczas strzelania. Ot i cała zagwozdka.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Marcus_Polonus w 22 Paź 2015, 20:27

Dziękuję Pangia.
Tak naprawdę w AN 94 przełącznik trybu strzału nie jest jakimś strasznym problemem ( przed walką się wybiera optymalny tryb - w trakcie strzelaniny i tak nie ma się zbytnio na to czasu bez względu na broń), bo jeśli tak, to można jeszcze wymienić więcej broni z takimi uszczypliwymi problemami, ale powróćmy do głównego tematu...

Doczytałem się gdzieś, że można dopisać nowy skrypt z instrukcją warunkową ( np. celowniki w Weapon Pack'u) na orginalny silnik, ale jeśli to niemożliwe to może wie ktoś z czego składa się silnik Stalkera i CoCa ( xrEngine.exe + pliki DLL? ) i czy da się to skutecznie podmienić ?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez mietek1986 w 22 Paź 2015, 21:45

Tak z ciekawości to "przed walką" znaczy po wyjściu z bazy czy jak, bo ten tryb dwustrzałowy w momencie jak coś z krzaczorów wyskoczy z 2 metry od nas to raczej nie będzie zbyt skuteczny :E przerwy między seriami są pewno jak w m16 cos koło 1.5 sekundy. A zmiana z lock na auto trwa niecałą sekundeę, to jeden ruch kciukiem pewno, będę musiał koledze pod patrzeć w jego replice jak to jest.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: Prawdziwy AN 94 Abakan - czy to w ogóle możliwe?

Postprzez Marcus_Polonus w 22 Paź 2015, 23:03

mietek1986 napisał(a):Tak z ciekawości to "przed walką" znaczy po wyjściu z bazy czy jak, bo ten tryb dwustrzałowy w momencie jak coś z krzaczorów wyskoczy z 2 metry od nas to raczej nie będzie zbyt skuteczny :E przerwy między seriami są pewno jak w m16 cos koło 1.5 sekundy. A zmiana z lock na auto trwa niecałą sekundeę, to jeden ruch kciukiem pewno, będę musiał koledze pod patrzeć w jego replice jak to jest.


A może przeczytałeś pierwszy post i tytuł? To nie jest miejsce na dyskusje "taktyczne", czy zwykłe szczypanie się za słowa więc jak nie masz nic do powiedzenia na temat zmodyfikowania AN 94 w CoP, to lepiej się nie udzielaj i nie zaśmiecaj forum.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości