[Szukam] Mody kompatybilne z Zewem Czarnobyla

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Re: [Szukam] Mody kompatybilne z Zewem Czarnobyla

Postprzez Cromm Cruac w 02 Maj 2017, 21:56

Można WinMerge-m ale nie bydzie łatwo, bo różnic bydzie w uj. W końcu pliki z dwóch różnych wersji językowych :caleb:
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Reklamy Google

Re: [Szukam] Mody kompatybilne z Zewem Czarnobyla

Postprzez Mito w 03 Maj 2017, 00:14

Albo można wywlec plik st_items_weapons.ltx (czy jakoś tak) z text/eng i wrzucić go do text/pol. Wtedy wszystkie opisy broni będą po angielsku, ale nie będzie takich "krzaczków".

Żeby zrobić tak, aby tekst od broni dostępnych w czystym CoC był po polsku, a tych dodanych przez addona po angielsku, trzeba będzie nieco pogrzebać w tym samym pliku w text/pol. Z mojego doświadczenia ze spolszczaniem Misery: The Armed Zone wynika, że w trakcie dodawania nowych opisów broni nikt nie kłopocze się z wsadzaniem ich gdzieś w środek pliku st_items_weapons, tylko każdy nowy wpis zostaje po prostu dodany na sam koniec tego pliku. Co oznacza, że możesz zrobić tak:
1. Zajrzyj na sam koniec pliku text/pol/st_items_weapons.ltx i zobacz, na jakiej spluwie się kończy, np.
Kod: Zaznacz wszystko
<string id=st_wpn_jakaśtambroń>
<text>Jakaś tam broń</text>
</string>
<string id=st_wpn_jakaśtambroń_descr>
<text>To jest jakaś tam broń</text>
</string>
(Nie pamiętam, czy to dokładnie tak jest napisane)
2. Znajdź tę samą spluwę w pliku angielskim (można użyć wordpada czy czegośtam, Ctrl+F to przydatne narzędzie).
3. Skopiuj wszystko, co jest po tej spluwie w tym pliku.
4. Wklej to za sekcją dot. tej spluwy w plik polski (po prostu zamień końcówkę polskiego pliku na to, co wklejasz).
Po czymś takim powinieneś mieć w broniach oryginalnie w CoC polskie opisy, a w dodanych przez addon - angielskie. Nie jest to jakieś niesamowite, ale to wszystko, co da się zrobić bez tłumaczenia tego całego addona. Ja tak sobie zrobiłem na początku z The Armed Zone, działało akurat.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Napisze.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Szukam] Mody kompatybilne z Zewem Czarnobyla

Postprzez Napisze w 03 Maj 2017, 10:53

Thx Mito wóda leci
------------
Ej a ogólnie z Outfit Addon mam to samo co miałem z STCoP , więc mam zrobić to samo?
Napisze
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 20 Paź 2016, 13:59
Ostatnio był: 26 Maj 2017, 20:26
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [Szukam] Mody kompatybilne z Zewem Czarnobyla

Postprzez Cybertronix w 13 Maj 2017, 18:20

Co do przeklejania tekstu, oczywiście nie zawsze wszystko jest po kolei. W pewnym modzie, autor podzielił plik na sekcje z shotgunami, strzelbami, itd. Wtedy nie jest tak łatwo :P
AH NU, CHEEKI BREEKI I V DAMKE! [jestem Technotron ;)].
Awatar użytkownika
Cybertronix
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 22 Lip 2016, 17:05
Ostatnio był: 08 Cze 2017, 19:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości