[SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Postprzez DisLike w 19 Sie 2017, 20:50

Witam. Przed chwilą zainstalowałem sobie pewną paczkę modów i wszystko działa super. Jest także brak HUDu oraz minimapy. Znacznie utrudnia to grę ale dodaje mnóstwo immersji. Jednakże irytujące jest, że np. skradam się między dwoma wojskowymi, jeden mnie zachodzi i zabiłbym go gdyby się nie okazało, że mam tylko 2 naboje w magazynku. W ekwipunku nie da się sprawdzić ile mam amunicji w broni. Jedynie ile mam jeszcze.

No więc czy jest mod, który sprawdza stan amunicji w magazynku? Np. poprzez animacje wyciągnięcia magazynka i przyjrzenia się mu? Żadne animacje nie są konieczne.

Ważne aby mod był kompatybilny z CoC i STCoP jeśli to ma jakieś znaczenie.
Lepiej mieć i nie użyć, niż nie mieć i żałować.
Awatar użytkownika
DisLike
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 18 Sie 2017, 14:55
Ostatnio był: 13 Maj 2018, 12:41
Miejscowość: Bar 100 Radów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Postprzez Pangia w 19 Sie 2017, 21:12

No akurat można w ekwipunku sprawdzić, ile masz amunicji w magazynku – po wadze załadowanej broni możesz sobie to łatwo wyliczyć, a jeszcze łatwiej oszacować.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive DisLike.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Postprzez DisLike w 19 Sie 2017, 21:40

Dzięki, nawet nie zwróciłem na to uwagi. Mimo wszystko przydałby się jakiś mod na to sprawdzanie, bo zaglądanie w czasie walki do ekwipunku jest ryzykowne. Zwłaszcza, że na bliski dystans można zginąć w pół sekundy od pierwszego wystrzału.

A znalazłby się gdzieś mod, w którym widać rozlokowanie sił frakcji na mapie? Coś jak w Warfare. Bo np. idąc do Kordonu nie wiem czy mam się spodziewać wojskowych, bandytów, samotników czy swoich. Niby jest to realistyczne, jednak na dłuższą metę uciążliwe jak chce się dostać do np. wolności a nie mam pojęcia gdzie oni są. A nawet jeśli, to przynajmniej jednostki własnej frakcji powinny być zaznaczone na GPS.
Lepiej mieć i nie użyć, niż nie mieć i żałować.
Awatar użytkownika
DisLike
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 18 Sie 2017, 14:55
Ostatnio był: 13 Maj 2018, 12:41
Miejscowość: Bar 100 Radów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Postprzez Pangia w 19 Sie 2017, 22:01

Chcesz immersji? Licz naboje. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Postprzez Mito w 19 Sie 2017, 23:11

Yyyy... a gdzie podziała się jedna z najważniejszych zasad gier FPS, "Przeładowuj broń, kiedy tylko masz okazję"?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bylu.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Postprzez DisLike w 20 Sie 2017, 00:27

Pangia napisał(a):Chcesz immersji? Licz naboje. :u3:


Łatwo powiedzieć podczas zawieruchy :P

Mito napisał(a):Yyyy... a gdzie podziała się jedna z najważniejszych zasad gier FPS, "Przeładowuj broń, kiedy tylko masz okazję"?


W tym rzecz, że nie chcę postrzegać Stalkera jako typowego FPSa. Podczas działań wojennych amunicja często jest cenniejsza od samej broni, dlatego żołnierze nie mogą sobie pozwolić na wywalanie 3/4 magazynka po to żeby mieć te 10 naboi więcej. No a na pewno nie w Zonie, gdzie amunicja jest bardzo pożądanym towarem i podejrzewam, że typowy stalker nie nosi przy sobie sześciu pełnych magazynków i jeszcze paczkę ammo w plecaku. No ale dobra, dzięki sprawdzaniu wagi broni w eq już jakoś sobie radzę ;)
Lepiej mieć i nie użyć, niż nie mieć i żałować.
Awatar użytkownika
DisLike
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 18 Sie 2017, 14:55
Ostatnio był: 13 Maj 2018, 12:41
Miejscowość: Bar 100 Radów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [SZUKAM]Sprawdzenie stanu magazynka

Postprzez Pangia w 20 Sie 2017, 12:59

DisLike napisał(a):Podczas działań wojennych amunicja często jest cenniejsza od samej broni, dlatego żołnierze nie mogą sobie pozwolić na wywalanie 3/4 magazynka po to żeby mieć te 10 naboi więcej.

:u3: https://en.wikipedia.org/wiki/Tactical_reload :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości