[Sigerous Mod COP] SGM Mod

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Sigerous Mod COP] SGM Mod

Postprzez Pangia w 11 Lut 2017, 22:51

Znalazłem sobie trzeciego GPS-a, gdzieś w szkole w Prypeci leżał.

Mam problem z misją „Sprawozdanie naukowe”, to jest ta z szukaniem pewnego profesora w porcie w Prypeci, zlecaną przez agenta SBU, z którym odbywamy cichą rozmowę późnym wieczorem za polem minowym w Jupiterze. Gdy tam podchodzę i zabijam gościa z RPG, gra od razu wykłada mi się do pulpitu bez loga. Robi to niezależnie od tego, czy ładuję mu parę kul w ryj, czy wrzucam mu granat pod nogi, więc to nie jest raczej błąd fizyki szmacianej lalki. Da się coś z tym zrobić czy muszę sobie odpuścić?

A, i jeszcze dwie rzeczy mi się przypomniały: po co jest utylizator koło osobistych skrzynek i czy to normalne, że zawsze przy ładowaniu stanu gry pokazuje się żarcik numer 52?
Witaj, Palipłocie… poczekaj, bo muszę se pazurek przystrzyc, bo mnie się strasznie zadarł… Palipłocie, ja ci już mówiłem, żebyś wypie*dalał z polskiej sceny politycznej, bo ty jesteś błaznem numer 1 w Polsce… Jak poszedłeś z pozwem, to się cieszę, bo będę ci mógł przyprowadzić świadków twoich wypierdalanych ludzi, a trochę ich w życiu wywaliłeś… No i co, chcesz szoł, to zrobimy szoł. A teraz, tak jak już mówiłem, wy-pier-da-laj z polskiego życia politycznego, oszuście, oszukałeś młodzież przede wszystkim, zabierając młodym ludziom nadzieję i mamiąc ich zmianą przepisów w przedmiocie posiadania marihuany. To twój koniec, a ja nagrywam ostatni filmik dla ciebie, leszczu, bo przecież nie będę ci nabijał oglądalności. Adios klaudios, chłopaki nie płaczą, nie?
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: Wczoraj, 21:58
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ostrzeżenia: 2
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 840

Reklamy Google

Postprzez Gulash90 w 13 Lut 2017, 03:38

Nie wszystkie misje przechodziłem. Wiele jest zbugowanych.

Utylizator- jeżeli masz jakieś bronie lub kombinezony których nie chce żaden kupiec wrzucasz je do tej skrzynki i następnym razem jak ją otworzysz dostajesz kasę. Lepsze to niż dawać na złom do mechaników. Zawsze im wbijam do 80 paczek by dostać zniżkę a reszta do utylizatora a kasa do bankiera. I gitara xD
Headshot z rana jak śmietana
Awatar użytkownika
Gulash90
Kot

Dołączenie: 07 Sie 2016, 16:43
Ostatnio był: 02 Mar 2017, 23:52
Miejscowość: Bydgoszcz
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez Pangia w 13 Lut 2017, 11:14

A to dobry patent nawet. A części to na bieżąco wrzucam, bo zazwyczaj mi brakuje. Znaczy będzie brakowało, bo w ewakuacji uciekłem z Zony (przy czym zadźgałem Strieloka i Kowalskiego, bo mi się zacięli, a za pierwszym podejściem dostałem banię z SWD i się nakryłem kopytami 10 metrów przed punktem ewakuacji) i pomyślałem, że fajnie będzie od nowa zacząć, bo kontynuowałem grę zapisaną w lipcu 2014 roku.

A z tymi Alfami nadal nie mogę dojść do ładu: ustawiłem w configach max 1 oddział na mapę, to w ogóle mi się nie pojawiają. Jak ustawię na 2, to mi koło Janowa i cementowni non-stop coś stoi, a w Zatonie to przy zakładzie utylizacji najczęściej stoi taka armia licząca blisko 20 ludzi i podchodzenie do nich nie ma sensu, bo po chwili z tego nadmiaru gra mi zaczyna zamulać. :u3: Gra z nimi jest fajniejsza, ale chyba to wyłączę, bo bardziej to wku*wia niż daje satysfakcji w takim rozrachunku.
Witaj, Palipłocie… poczekaj, bo muszę se pazurek przystrzyc, bo mnie się strasznie zadarł… Palipłocie, ja ci już mówiłem, żebyś wypie*dalał z polskiej sceny politycznej, bo ty jesteś błaznem numer 1 w Polsce… Jak poszedłeś z pozwem, to się cieszę, bo będę ci mógł przyprowadzić świadków twoich wypierdalanych ludzi, a trochę ich w życiu wywaliłeś… No i co, chcesz szoł, to zrobimy szoł. A teraz, tak jak już mówiłem, wy-pier-da-laj z polskiego życia politycznego, oszuście, oszukałeś młodzież przede wszystkim, zabierając młodym ludziom nadzieję i mamiąc ich zmianą przepisów w przedmiocie posiadania marihuany. To twój koniec, a ja nagrywam ostatni filmik dla ciebie, leszczu, bo przecież nie będę ci nabijał oglądalności. Adios klaudios, chłopaki nie płaczą, nie?
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Postprzez Gulash90 w 15 Lut 2017, 00:06

Alfa jest tylko do nabijania headshotów i sprzedawania ich broni. To szybsze niż czekanie na emisje i bieganie po anomaliach. Chociaż zawsze biegam a potem zabijam alfy. Do ewakuacji podchodziłem trzy razy także nie martw się. Raz mi Striełok zginął. Potem mi helikopter uciekł a za trzecim razem sam go zabilem z kowalskim i zostalem w Zonie. Oni maja te pancerze z kartonu kurde. Byle zombie ich zabija. Zupełnie jak tunel do Prypeci który przebieglem sam zabijajac Wano i Zulusa i sprint. Poszly tylko 2 pociski przez caly tunel. Hahaha xD To samo z alfą. Jak nie chce mi sie walczyć to sprint ;)

P.S Wiesz jak zabić 10 ludzi alfy jednym strzałem? Polecam RPG xD Są dwa w podstacji jak robisz zadanie dla bandytów, jeden jest w Janowie w AA Wołkow. To dobre na początek. I nosić plecak!!! Idziesz na taki tartak. Rzucasz plecak. Zabijasz zombie. Wrzucasz wszystko do plecaka i już Ci żaden stalker ani bandyta sprzętu nie ukradnie. Później z egzoszkieletem Świtu miałem 160kg udzwigu plus artefakty. Konczylem mając około 250 kg udźwigu. Motyw jest taki. Bąbel ulepszasz u naukowców od promieniowania i 4 Złote Rybki od ciężaru. Czyli: 9-2-2-2-2. W sumie masz dodatkowo 120kg od Rybek. Bąbel zmienia nazwę w Balon co zabawne xD
Awatar użytkownika
Gulash90
Kot

Postprzez Pangia w 15 Lut 2017, 17:29

U mnie tunel prawie że sam się przechodził. Dobijałem tylko zombie i strzelałem do snajperów Monolitu, bo najczęściej ekipa sama wybijała mi wszystko, zanim ogarniałem cele. A, i wrzuciłem F1 w ten pokój, co się w nim respi oddział Monolitu, jak się uruchamia generator, zabijając sześciu z siedmiu. :)
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Postprzez Gulash90 w 15 Lut 2017, 18:17

Niezły motyw z tym granatem hah. Jak znajdziesz coś ciekawego w Prypeci to daj mi znać. Na.przykład detektor Omega. W plikach jest, ale nigdy go nie znalazłem
Awatar użytkownika
Gulash90
Kot

Postprzez tom3kb w 15 Lut 2017, 19:53

W poradniku do SGM 2.0 + Geonezis jest napisane, że ten detektor Omega jest w schowku, na który dostajemy namiary po misji na szukanie profesora Hawkinga. Linia fabularna SBU to strzelam, że i w zwykłym SGM też tam będzie.
Awatar użytkownika
tom3kb
Tropiciel

Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: Dzisiaj, 10:43
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 47

Postprzez Gulash90 w 16 Lut 2017, 03:05

Ja tam nie wiem, bo mam 1.5. W każdym razie znalazłem Svaroga na początku gry heh. Ale w Prypeci na przykład po misji w szpitalu, Gari mówi że prowadził jakichś najemników do Prypeci i spotkają się z kimś na dziedzińcu osiedla. A tam nikogo nie było tylko zombie i psy i pseudogiant. Nie ogarniam. Albo spolszczenie jest wadliwe albo misje zbugowane. Mod przeszedłem już dwa razy i w sumie zagram trzeci jak znajdę czas bo w realu trochę mi się komplikuje. Znalazłem pełno schowków przez przypadek. W zasadzie 70 procent z nich w różnych nieoznaczonych miejscach ale ten detektor to fajna rzecz bo zaznacza artefakty na minimapie. Nie trzeba się w niego gapić (wiem bo go dodałem kupcowi na free playu). Ale nie daje mi satysfakcji dodawanie sobie rzeczy. Zawsze gram uczciwie. Jeśli znasz dokładną lokalizację byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gulash90
Kot

Postprzez tom3kb w 16 Lut 2017, 08:35

@Gulash90
A to sorry myślałem, że grasz w nowe upatchowane wersje ale jak w takiego "starocia" to faktycznie może być jakiś bug.
Pangia o ile dobrze kojarzę to gra w czystego SGM 2.2 to on raczej Omegę znajdzie jak będzie chciał.

Nie znam dokładnej lokalizacji mam tylko opis z poradnika ale to jest z poradnika do Geonezisa (SGM 2.0) sprawdza on się też się też w 2.2 bo czasem zaglądałem ale czy w jakichś wcześniejszych wersjach to nie mam pojęcia. A samemu ostatni raz grałem w SGM do Zewu ze 2 lata temu to już nie pamiętam gdzie ten schowek leży.
Awatar użytkownika
tom3kb
Tropiciel

Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: Dzisiaj, 10:43
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 47

Postprzez Pangia w 16 Lut 2017, 10:36

Ta, ale już odpaliłem sobie od nowa, bo jak już mówiłem, grałem na jakimś starym zapisie i chciałem sobie odświeżyć grę.
Gulash90 napisał(a):Ale w Prypeci na przykład po misji w szpitalu, Gari mówi że prowadził jakichś najemników do Prypeci i spotkają się z kimś na dziedzińcu osiedla. A tam nikogo nie było tylko zombie i psy i pseudogiant.

Chodzi o misję „Jeden strzał” z wanilii, musisz po tym powiedzieć Kowalskiemu o tym, co spotkało Garika i wtedy misja się inicjuje.
Swarog to jest dramat ku*wa :stonoga: Nie dość, że go nie poprawili (artefakt jest oznaczony czerwoną kropką, która jest niemożliwa do zobaczenia w anomaliach ogniowych i ledwo widoczna we wszystkich innych), to jeszcze pokolorowali ikonki anomalii, co czyni wyświetlacz jeszcze bardziej nieczytelnym. W dodatku nie wiem, jak go zmodyfikowali, bo gdy chciałem wrzucić inną poprawkę Swaroga (taką, która ikonkę artefaktu podmienia na ogromny krzyżyk, który widać w każdych możliwych warunkach), to zamiast krzyżyka miałem wielki czerwony kwadrat na wyświetlaczu, a ulepszony Wieles to ten sam gówniany Swarog, różniący się jedynie tym, że jest lżejszy o 20 deko i troszkę inaczej wygląda. Mam nadzieję, że Niedźwiedź po ulepszeniu wykrywa wszystkie artefakty, a jak nie, to po prostu zostanę przy zwykłym Wielesie. Gdy już doczłapię do Janowa. :u3:
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Postprzez Gulash90 w 17 Lut 2017, 01:56

Nigdy nie miałem pojęcia że taka misja istnieje haha xD

Pangia- ulepsz sobie Svaroga i w anomaliach ognistych włącz sobie noktowizor 3 generacji. Ten z okularów, lub z hełmu taktycznego. To pomaga. Chociaż znam ten ból doskonale. Jak nadal nie widzisz to stań poza obszarem gdzie Cię pali i wtedy wypatruj. Artefakty nieraz same na ziemi się świecą nie trzeba w detektor patrzeć.

Jak to mówią na Skadowsku: Paputnawa wietra-udanego polowania

Pomijam że po rosyjsku to znaczy ,,pomyślnych wiatrów"
Awatar użytkownika
Gulash90
Kot

Postprzez Pangia w 19 Lut 2017, 16:24

Idzie gdzieś dostać Nano HUD-a z wersji all-in-one do gołego SGM-a?
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum