Dodawanie handlarza

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Dodawanie handlarza

Postprzez Marcus_Polonus w 21 Sty 2017, 15:23

Cześć wszystkim,

Zależy mi bardzo na jakimś uniwersalnym poradniku na dodawanie handlarzy u postaci unikatowych np. Żwawy.
Naszukałem się i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi więc jakąś pomoc.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Reklamy Google

Re: Dodawanie handlarza

Postprzez max1071 w 20 Lut 2017, 20:22

już Tobie mówię..

a więc tak stwórz w którejkolwiek broni osobny wpis np . : [wpn_lr300_v2]
i tam przeprowadź konfiguracje jaką Tam odpowiada...

później wypakuj plik dialogs_zaton.script albo mogę tobie podesłać tylko mi napiszesz...
i tam będzie linika : function zat_b51_randomize_item(first_speaker, second_speaker)
nad tą linią masz wyszczególnione bronie jakie można nabyć u żwawego.

dowolnie jak to zmodyfikujesz powinno działać..
beźposrednio jeśli to miałbybyć ten wpn_lr300_v2 to dodaj go do zat_b51_buy_item_table[3] pamiętając o kolejności i tych znaczkach {,},[,] , i liczbach

jak masz jakieś jeszcze pytania to wal śmiało..
pozdrawiam max

Za ten post max1071 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Marcus_Polonus.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: Dodawanie handlarza

Postprzez Pangia w 20 Lut 2017, 21:56

Powiedziałeś mu, jak dopisać kolejną broń do Żwawego, w dodatku źle, bo w jego skrypcie bronie są podzielone na odpowiednie sekcje (snajperki, szturmowe, strzelby itp.), a tego nie dodałeś. Kolega pytał o to, jak od zera stworzyć nowego handlarza i nie dziwię się, że nikt nie odpowiedział, bo poza Crommem to nikt tutaj się nie zna odpowiednio na skryptach :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Dodawanie handlarza

Postprzez Marcus_Polonus w 20 Lut 2017, 23:22

Dzięki Wam obu, choć Pangia ma rację - chodziło mi o dodanie u jakiegoś stalkera opcji handlu, jak u Sroki, Brodacza etc., ale za instrukcję (choć off-topową) coś się chyba należy, zwłaszcza gdy przez tak długi czas nikt się nie wypowiadał oraz jeśli naprawdę tylko Cromm umie tak dobrze skrypty modyfikować (w co absolutnie nie wątpię :))


PS.:
mogę tobie podesłać tylko mi napiszesz...

Spokojnie, nie jestem taki zielony w modowaniu :D
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Dodawanie handlarza

Postprzez max1071 w 27 Lut 2017, 00:17

No sory no... nie zrozumiałem widocznie do końca zapytania.

Z Pangią się nie do końca zgadzam w tym że nie dałem na sekcje bronie bo opowiedziałem z reszta tyle to wiadomo raczej że Desert Eagle to pistolet a nie szturmówka :D o tutaj oooo... : (zat_b51_buy_item_table[3]) jest dział z broniami szturmowymi.
a tutaj jest ooo .. "nad tą linią masz wyszczególnione bronie jakie można nabyć u żwawego." to idzie się domyśleć gdzie co 'wsadzić'. 1 = pistol, 2 = strzelby, 3 = szturmowe, 4 = snajpy. a niżej to już kombinezony.

no ale cóż mój błąd z tym ze zauważyłem że nie chodzi o Żwawego a dodanie handlarza.

szukałem jak dodać takowego w samej Prypeci i tyle co się dowiedziałem to ściągnij jakiegoś tam moda bla bla bla..

Tak również uważam że Cromm to jest naprawdę dobry gość w tych skryptach.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości