Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Postprzez Marcus_Polonus w 22 Wrz 2017, 13:00

Witam wszystkich.

Zrobiłem sobie własną paczkę-mieszankę z różnych modów: MSO, STCoP, AO, OWR3 i Remake.

Kiedy dodałem modele postaci z Remake 2, Stalker zaczął mi wyskakiwać do pulpitu z logami np.
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : out_of_memory_handler
[error]File          : xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 428
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Out of memory. Memory request: 4096 K


"Na przykład", ponieważ wcześniej mi pisał (po polsku też, co mnie zdziwiło), że "W magazynie brakuje miejsca do ukończenia operacji'.

RAMu mam 16GB, a system 64bit więc o co właściwie chodzi?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Reklamy Google

Re: Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Postprzez trolololo w 22 Wrz 2017, 14:11

Z tego co mi wiadomo to Stalker nie będzie wykożystywał więcej niż chyba 2-4 gigabajty. Więc nawet i 32 by nic nie dało.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...

Za ten post trolololo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Marcus_Polonus.
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Postprzez max1071 w 22 Wrz 2017, 14:13

^--------^--------^ kolega trololo był szybszy :)

zią to jest apka 32bit-owa dlatego jedwabi takim błędem po prostu brakuje miejsca dla aplikacji na wykonanie zadania.
nic z tym nie zrobisz.. już możesz najwyżej spróbować obciąć trochę polygonów z meshes ale to tez nie dużo da.. tektury jako takie nie są zapisywane w pamięci ram (tylko niektóre podczas przetwarzania ale gra robi to tak jak by były miniaturkami więc nic się nie dzieje) więc to wykluczam najwyżej zmniejsz rozdzielczość by render gry wyrabiał.

16 GB nic Tobie chłopok nie da bo apki 32bit-owe nie widzą więcej niż 3,5 GB ram :)

Za ten post max1071 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Marcus_Polonus.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Postprzez Marcus_Polonus w 22 Wrz 2017, 15:09

Skoro Stalker jest 32bitowy to już wszystko rozumiem.... Trochę słabo.

BTW, skoro tak to jakim cudem mogą działać paczki od Cromma? Ilość pamięci na pewno przekracza 3,5 GB.

PS. Co dają pliki "prefetch" w configs? Jak pisałem o tych modelach wcześniej, dopiero po dodaniu tych plików Stalker w ogóle się uruchomił. Ma to jakiś związek z wczytywaniem modeli?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Postprzez max1071 w 22 Wrz 2017, 16:49

prefetch - służy głownie do tego by aplikacja jak i jej funkcje szybciej się wczytywały. część rzeczy po prostu od razu jest wysłana do pamięci. może z tego powodu takie problemy sam nie wiem.
Awatar użytkownika
max1071
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 04 Gru 2010, 13:07
Ostatnio był: 09 Cze 2023, 20:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 23

Re: Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Postprzez Marcus_Polonus w 22 Wrz 2017, 18:02

Kiedy tylko zaimportowałem modele postaci z Remake 2 (bez tekstur) to gra jeszcze się włączała normalnie, ale po wgraniu tekstur się nawet nie uruchomiła.

Strzelając, co za tym stoi, próbowałem najpierw wkleić nakładę na silnik z Remake do silnika OWR3 (nie działało), aż w końcu po przegrzebieniu prawie wszystkiego dotarłem do prefetch'y w configach. Dopiero wtedy gra mi się w ogóle uruchomiła, ale i tak jest bardzo niestabilna (czasem nie potrafi wczytać tego, że chcę wyjść z gry).
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Ile pamięci potrzebuje Stalker?

Postprzez Mito w 23 Wrz 2017, 20:31

Jeżeli dobrze pamiętam, stalker ShoC nie był w stanie używać więcej, niż 2GB pamięci, ale w ramach co najmniej jednej modyfikacji (Autumn Aurora 2) został dołączony zmodyfikowany plik .exe, który był w stanie zaadresować te 3,5GB RAMu. Być może podobna łatka znalazłaby się dla CoP? Chyba Misery coś takiego wprowadzało, to też jest mocno pamięciożerny mod.

Sprawdzić, ile dokładnie pamięci pożera stalker zanim wywali z błędem Out of Memory, można za pomocą Menedżera Zadań - odpalasz go, włączasz grę, czekasz na crash, sprawdzasz o ile w wykresach w sekcji "Wydajność" spadło zapotrzebowanie.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości