Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 11 Mar 2017, 22:35

Nie mam pojęcia co robię źle, ale za nic nie daję rady usunąć przybliżenia podczas celowania. FOV w grze mam ustawiony na 87, ale gdy scope_zoom_factor zmienię na 87 to jedyne co się zmienia to jak bardzo broń jest wysunięta do przodu przy celowaniu, efekt zbliżenia dalej pozostaje. Da się usunąć efekt zbliżenia bez wpływania na to jak dużą część broni widzimy na ekranie podczas celowania?

EDIT:
Jak ustawiam FOV na ~115 to wtedy nie ma przybliżenia ale wygląda to tak :facepalm:

:

Image

Jak dla mnie to nie powinno być widać kolby, a pozatym, tekstur brakuje.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Reklamy Google

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Pangia w 12 Mar 2017, 01:13

Bo masz za wysokie pole widzenia i obraz będzie taki pokrzywiony, na to nie ma rady. Ustaw FOV 75 i nie rób z siebie progejmera, którym nigdy nie będziesz. :u3: A jak już sobie spieprzysz celowanie do końca, to: viewtopic.php?p=264036#p264036
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 12 Mar 2017, 02:08

Jaki tam progejmer :D Wszystko poniżej 85 jest dla mnie po prostu nienaturalne a w sumie większość ludzi gra z FOVem 85-90, czasem nawet więcej, bo to od gry zależy.
No, ale jak nie ma na to rady, to zostawię to powiększenie.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez PainChiller w 12 Mar 2017, 12:48

Bo zew prypeci jest przyzwyczajony do grania z FoV 67.5 Każda wyższa wartość będzie powodować takie "babole"
Jedyne co z tym można zrobić to zmodyfikować model lub zmienić jego położenie (X,Y,Z. Konkretniej mam na myśli "oddalenie" broni od twojej twarzy, ale wtedy dzieją się dziwne rzeczy podczas przeładowania.) Niestety jest to dość czasochłonne zajęcie
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Pangia w 12 Mar 2017, 14:59

U mnie na FOV 75 nie dzieje się nic złego. Przybliżenie też ustawiam na 75 i jest takie w sam raz, coś takiego jak w np. Far Cry 2 albo jakichś Call of Duty: nieduże, według mnie całkiem sensowne, symuluje skupienie wzroku na celu.

Provski napisał(a):w sumie większość ludzi gra z FOVem 85-90

No jeśli ktoś lubi, jak mu ręce latają luzem po ekranie, a kolba wisi w powietrzu, to powinien poważnie przemyśleć swoje poglądy :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Marcus_Polonus w 12 Mar 2017, 15:57

Sprecyzujcie o co właściwie Wam chodzi? Mogę pomóc, ale nie chcę w pierw palnąć jakąś głupotą nie na temat.

@Provski
Chodzi Ci o stosunek FOV gry i tego z scope_zoom_factor, czy o ustawienie hud'u broni?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Pangia w 12 Mar 2017, 16:21

Kolega chce zrobić sobie tak, żeby przy celowaniu nie miał przybliżenia (znane również jako „zoom w oku”) i żeby broń przy tym wygląda poważnie. Dałem mu link do poradnika, jak to zrobić…
Provski napisał(a):ale jak nie ma na to rady, to zostawię to powiększenie

…czyli koniec tematu – koledze się nie chce :u3:
A tak w ogóle to:
PainChiller napisał(a):Bo zew prypeci jest przyzwyczajony do grania z FoV 67.5

Nie. Domyślny FOV w CoP to 55. W CS i SoC było 65, dlatego ludzie nie wydłubywali sobie oczu, gdy w nie grali.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PainChiller.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 12 Mar 2017, 17:59

Pangia napisał(a):Kolega chce zrobić sobie tak, żeby przy celowaniu nie miał przybliżenia (znane również jako „zoom w oku”) i żeby broń przy tym wygląda poważnie. Dałem mu link do poradnika, jak to zrobić…


Ustawiłem FOV tak, że nie ma zooma i użyłem tego poradnika, ale jak próbóję przesunąć broń "do siebie" to znikaja tekstury.
:

Image


Teraz widać, że zamiast kolby jest czarna otchłań, a jak przybliżę jeszcze trochę bardziej to wtedy korpus zacznie znikać i będzie można pooglądać palec na spuście. Dałoby się do perfekcji tymi ustawianiami wyregulować gdyby nie to, że te tekstury znikają :/ Próbowałem na AKSie to wyszło dokładnie tak jak chciałem i żadne tesktury mi nie znikały.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Marcus_Polonus w 12 Mar 2017, 18:16

Z jakiego moda są to modele?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 12 Mar 2017, 18:43

Modele są z STCoM dla Call of Misery.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Pangia w 12 Mar 2017, 21:18

Provski napisał(a):Ustawiłem FOV tak, że nie ma zooma i użyłem tego poradnika, ale jak próbóję przesunąć broń "do siebie" to znikaja tekstury.

No i tu się mylisz, Provski. Wiesz, co to jest kompromis? Słyszałeś w swoim życiu taki dłuuuugi wyraz?
A na poważnie to nic na to nie poradzisz: przybliżenie jest właśnie po to, żeby tego nie było tak widać, bo przesuwając model do tyłu niejako wsuwasz go w punkt widzenia postaci. Żeby to jakoś bardziej obrazowo wyjaśnić: to tak, jakbyś wysunął sobie ołówek nieco przed nos i przysuwał do siebie. Normalnie twój nos postawi opór, w grze takiego oporu nie będzie i będziesz widział to, co jest w środku. A w środku nic nie ma, bo gdyby komuś przyszło do głowy modelować naboje w magazynku czy mechanizmy wewnętrzne broni, to taki Arsenal Mod ważyłby pewnie z pięćset giga.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Marcus_Polonus w 12 Mar 2017, 21:48

Dokładnie!
Wszystko zależy tylko od Ciebie i od tego, co jest ważniejsze:
estetyka (czyli żeby się punkt widzenia nie przebijał przez modele kolby), czy brak przybliżenia.

Zeszłej jesieni również dłuugo siedziałem nad FOV'em i przybliżeniem i znalazłem pośrednie rozwiązanie.

Modele z STCoP, AO, Shoker'a itp. itd. są ze sobą poniekąd spokrewnione. Możesz podsuwać model podczas animacji celowania tak mocno, że nie będzie widać kolby wcale, tylko pokrywę zamkową (w AK) LUB dać sobie siana i ustawić scope_zoom_factor na od 70 do 55.
Gram sobie na FOV'ie 67.5 (xrGame) i ustawieniu 70 i minimalnie mi przybliża. W praktyce kolba się przebija nieznacznie tylko podczas strzelania, ponieważ taką animację opracowano - broń dziwnie się "unosi" do góry po każdym strzale. Mi to nie przeszkadza więc mogę coś takiego polecić. Grzebanie w parametrach HUD'u KAŻDEJ spluwy to strata czasu.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Następna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości