Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Pangia w 12 Mar 2017, 22:53

A ja polecam FOV 75, przybliżenie 75 i każda broń będzie działać jak należy, tylko trzeba niektóre poprawić pod kątem kalibracji przyrządów celowniczych (np. PKM od KingFriday'a ma za wysoko muszkę).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 13 Mar 2017, 09:47

No to rozumiem teraz jak to działa. Dzięki za wytłumaczenie :D
Ale nie wierzę, że nie idzie zrobić czegoś, żeby te tekstury nie znikały przy większym FOVie. Już bym się nie brał za edytowanie każdej broni tylko z 5 które najczęściej używam i tyle. Idzie/jak coś takiego zrobić?
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Pangia w 13 Mar 2017, 12:33

To proste, musisz napisać X-Raya od nowa. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 13 Mar 2017, 13:46

Czyli tak jak panowie od Gunslingera robią ;D Może nie piszą całkiem od nowa, ale podobno zmienione na tyle, że inne mody nie są kompatybilne. No ale ja niestety aż takiego ogarnięcia nie mam.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Marcus_Polonus w 13 Mar 2017, 17:27

@Pangia
Nie wprowadzaj w błąd - da się bez grzebania w X-ray'u.

Tekstury znikają, bo przebijasz się przez model - jak zmienisz odpowiednio współrzędne podczas celowania, to da się to jakoś zrobić, ale to jest naprawdę dużo roboty. Chyba w każdym programie, jak się przebijesz przez model to znikają tekstury.


PS: Raz w CoC dałem sobie FOV 5000 i tekstury nie znikały - broń była po prostu za daleko :E
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 13 Mar 2017, 17:39

Popróbuję, może coś mi się uda zrobić a i się czegoś nauczę. Dla mnie cześcią zabawy jest grzebanie w plikach, podobne jak przy samochodzie :D
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Marcus_Polonus w 13 Mar 2017, 19:37

Pokombinuj z tymi parametrami:
aim_hud_offset_pos = -0.0815,0.054,-0.09
aim_hud_offset_rot = 0.041,0.0085,-0.006

aim_hud_offset_pos_16x9 = -0.0815,0.054,-0.09
aim_hud_offset_rot_16x9 = 0.041,0.0085,-0.006


Zmieniasz ostatnią współrzędną Z w pos - broń powinna Ci się przesunąć do przodu lub do tyłu, ALE mogą się przy okazji rozlecieć muszki, a raczej ich synchronizacja. Wtedy to będzie jak grzebanie w samochodzie, w którym walnęło coś w elektronice.

Siedziałem nad tym kiedyś bardzo dużo, a ustawienie jednej broni potrafiło mi zająć cały tydzień.
Może będziesz miał więcej szczęścia więc życzę powodzenia.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Pangia w 13 Mar 2017, 20:11

Marcus_Polonus napisał(a):Nie wprowadzaj w błąd - da się bez grzebania w X-ray'u.

No to mówię: kompromis. Ale Provskiemu taki kompromis nie odpowiada.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 13 Mar 2017, 20:21

Znalazłem rozwiązanie!! ALE, działa ono (chyba) tylko w CoCu i CoMie. Mianowicie, w ustawienich jest slider z opcją zmiany FOVa interfejsu, robi to tyle, że broń zbliża się do nas, i to tyle, nie psuje tekstur ani nic. Czyli po prostu oddzielna opcja która nie ma nic wspólnego z tym co jest w plikch broni.
Ruszałem ten slider jak pierwszy raz zainstalowałem CoCa ale nie zwracałem za bardzo uwagi na to co robi i myślałem, że zmienia tylko pozycję broni i rąk jak normalnie ją trzymamy wyciągniętą a nie jak celujemy.
Jeśli w CoCu jest taka opcja to myślę, że musi być coś podobnego w plikach w CoPie i w ogóle może innych stalkerach, ale trzeba by poszukać.

@2xup Próbowałem tym, ale powodowało to właśne to, że tekstury broni kończyły się "za wcześnie" i ucinało kolbę albo nawet pokrywę od zamka/korpus broni. Ale te linje i tak się przydają bo niektóre bronie trzeba trochę skorygować bo np. broń długa jest ok, ale jak na mój gust pistolety są trochę z blisko ekranu.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Marcus_Polonus w 14 Mar 2017, 01:36

Znalazłem rozwiązanie!!

O tym pisałem już wcześniej, ale chyba nie za jasno się wypowiedzałem.

W Coc'u masz po prostu w ustawieniach suwak, który zmienia FOV gry z xrGame.dll na bieżącą. Dla vanilli wartość ta wynosi 55 w pionie (scope_zoom_factor = 73.33 = przybliżenie x0 - z właściwości rozdzielczości 4:3).
Jeśli chcesz mieć na stałe zmieniony FOV dla Zewa, musisz zmienić coś w xrGame - nie wiem, czym i jak się to robi, ale, na szczęście, są gotowce w STCoP 2.8 (mogę podrzucić, jeśli chcesz).
Ruszałem ten slider jak pierwszy raz zainstalowałem CoCa ale nie zwracałem za bardzo uwagi na to co robi i myślałem, że zmienia tylko pozycję broni i rąk jak normalnie ją trzymamy wyciągniętą a nie jak celujemy.

FOV to jest "Field of View", czyli, mówiąc w prost, wartość, która określa ILE widzimy w danym momencie. Np. ludzie z reguły widzą z FOV 100 stopni - w stalkerze działa to podobnie. Broń się przesuwa względem punktu widzenia, ponieważ jest to efekt uboczny zwiększenia pola widzenia (FOV). Z kolei scope_zoom_factor określa ilość stopni w poziomie - im mniejsza wartość = mniejsze pole widzenia = większe przybliżenie.
Ostatnio edytowany przez Marcus_Polonus, 14 Mar 2017, 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Image

Za ten post Marcus_Polonus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Provski.
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Usunięcie przybliżenia podczas celowania

Postprzez Provski w 14 Mar 2017, 08:34

Znaczy się, tam w grze jest FOV I "interface FOV. Jedno zmienia pole widzenia a drugie pole widzenia broni, czyli ile broni widzimy na ekranie bez zmieniania tego ile otoczenia widzimy na ekranie. Interface FOV ustawiłem na połowę tego normalnego FOVa.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Poprzednia

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości