[Pytanie] Efekt rozmazania wokół celownika.

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[Pytanie] Efekt rozmazania wokół celownika.

Postprzez neexxt180 w 16 Kwi 2017, 10:05

Witam.
Ostatnimi czasy bawie się troche z teksturami celowników optycznych. Wzoruje się na teksturach typu Gonomus, aczkolwiek dąże do uzyskania bardziej realistycznego efektu.

Problem mój jest taki, iż chciałbym jakoś rozmazać obszar poza obrębem celownika (zakreskowane na zdjęciu poniżej), ale tworzenie takiego efektu jako tekstura nie koniecznie daje dobry efekt (jak widać na zdjęciach niżej), jakieś delikatne rozmazanie może jest, ale narzuca to też ogólnie odcień czerni na wszystko.

Pytanie mam takie, czy jest możliwość uzyskać lepszy efekt takiego typowego rozmazania poprzez samą teksture czy nie ?
A jeśli nie to czy można coś takiego osiągnąć poprzez jakieś shadery, efekty cokolwiek ?

Chciałbym osiągnąć efekt jak najbardziej zbliżony do tego jaki jest w modyfikacji do BF2 - Project Reality (zdjęcie poniżej).
Image
Image
Image

W razie gdyby zdjęcia się nie załadowały: https://www.mediafire.com/folder/i635qcru0wyb3/Scopes_wip
neexxt180
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Kwi 2017, 09:46
Ostatnio był: 22 Kwi 2017, 09:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Pytanie] Efekt rozmazania wokół celownika.

Postprzez Cromm Cruac w 16 Kwi 2017, 11:55

Samą teksturą, bez edycji shaderów tego nie osiągniesz. Dynamic shaders do SoC miało taki ficzer
Image

Do CoPa czegoś takiego nie widziałem.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Pytanie] Efekt rozmazania wokół celownika.

Postprzez neexxt180 w 16 Kwi 2017, 12:31

Dokładnie czegoś takiego mi trzeba, więc jedyna opcja to bawienie się shaderami ?
Bo z tego co mi sie wydaje to jak tam wspominałem o tym efekcie w Project Reality to jest on chyba tworzony za pomocą postprocesów.
neexxt180
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Kwi 2017, 09:46
Ostatnio był: 22 Kwi 2017, 09:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: [Pytanie] Efekt rozmazania wokół celownika.

Postprzez Pangia w 16 Kwi 2017, 18:37

No to to jest właśnie postprocessing. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Pytanie] Efekt rozmazania wokół celownika.

Postprzez neexxt180 w 17 Kwi 2017, 00:43

No ja jestem zielony w tym temacie więc prosze o wyrozumiałość.

To pozostało mi szperać w poszukiwaniu tutorialów odnośnie tych postprocesów i zobaczymy co z tego wyjdzie.
neexxt180
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Kwi 2017, 09:46
Ostatnio był: 22 Kwi 2017, 09:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość