[PYTANIE] Muzyka z radia w obozowiskach?

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[PYTANIE] Muzyka z radia w obozowiskach?

Postprzez Marcus_Polonus w 11 Maj 2017, 17:35

Cześć wszystkim,

*Temat był chyba pare razy poruszany, ale nie wiem, gdzie więc pozwolę sobie powtórzyć pytanie...

Czy jest jakiś mod dodający muzykę w dużych obozowiskach, jak Janów i Skadowsk? Taki patent, jak w Czystym Niebie.
Coś takiego jest chyba w MISERY, ale za cholerę nie wiem, jak to wyciągnąć - co się składa na coś takiego? Mała przeróbka all.spawn + skrypty (czyli coś, o czym nie mam zielonego pojęcia)?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] Muzyka z radia w obozowiskach?

Postprzez PainChiller w 11 Maj 2017, 18:22

Czy taki mod jest to nie wiem, ale łatwo można to zrobić.

A) Jeśli chcesz dodać muzyke do istniejącego radia to musisz:

1) Stworzyć plik(i) muzyczy jakiegokolwiek formatu z muzyką(możesz "wsadzić" w jeden kilka utworów) która cię interesuje. Ja używam programu Audacity

2) Przy użyciu dowolnego konwertera zmienić format pliku na .ogg z tymi parametrami(Inne sku*wią X-raya):
- Częstotliwość 44100Hz
- Liczba bitów: 44 Kbps
- Kanał: Mono

3) Podmienić istniejące pliki z muzyką, lub dodać nowe(w drugim przypadku musisz przypisać je w configu, ale tego nie robiłem)

Powinno działać

B) Jeśli chcesz dodać muzyke w nowych miejscach musisz wstawić "radia" (strefy odtwarzające pliki ogg). To niestety wymaga ingerencji w świat gry, co sprawi że stare sejwy się spieprzą(Ja robię to za pomocą SDK, ale w cieniu, w zewie się w to nie bawiłem)
Ostatnio edytowany przez PainChiller, 11 Maj 2017, 21:31, edytowano w sumie 1 raz
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.

Za ten post PainChiller otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Marcus_Polonus.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: [PYTANIE] Muzyka z radia w obozowiskach?

Postprzez Marcus_Polonus w 11 Maj 2017, 20:09

Ha, widzisz, właśnie o to chodzi, że chcę dodać najpierw radio. W Zewie normalnym tego nie ma, ale w zaawansowanych modach jest i tu jest problem.
Teraz główkuję, jak to wyciągnąć z MISERY - już znalazłem wpis z tym w sound_theme.script oraz xr_sound.ltx ,ale nie znam się na skryptach więc działam trochę w ciemno....

Zapisy gry mnie nie obchodzą, bo i tak sklejam sobie własnego moda i tyle rzeczy regularnie wstawiam, że nie da się po prostu mieć stałego zapisu.

Dzięki jednak za bardzo konkretne szczegóły konfiguracji tych dźwięków - na pewno się przydadzą.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: [PYTANIE] Muzyka z radia w obozowiskach?

Postprzez PainChiller w 11 Maj 2017, 21:27

Nie wiem czy wyciąganie skryptów z MISERY coś da, ponieważ mogą tam być odnośniki do innych skryptów, w tych innych skryptach kolejne itd(Chyba że weźmiesz to co potrzebne, i przepiszesz do swojego pliku, ale tutaj trzeba kogoś kto się na tym zna. Na mnie nie licz, bo ja nawet czasu na robienie własnego moda za bardzo nie mam :/ )

Same skrypty prawdopodobnie nic ci nie dadzą, gdyż potrzebne jest też samo radio(konkretniej "punkt" z którego emitowana będzie muzyka), a z tego co wiem - To wymaga bawienia się w pliku mapy, więc o "wyciąganiu" tego z Mizerii nawet nie myśl

Jeśli więc sam na tym się nie znasz, to poproś o pomoc na forum (najlepiej w tym temacie http://www.stalker.pl/forum/viewtopic.php?f=78&p=342571 )
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: [PYTANIE] Muzyka z radia w obozowiskach?

Postprzez Marcus_Polonus w 06 Cze 2017, 21:42

Tak wracając do tych ustawień dźwięków stalkerowych:
- Częstotliwość 44100Hz
- Liczba bitów: 44 Kbps
- Kanał: Mono


Jakim programem można uzyskać te 44 Kbps? Korzystam z Audacity i nie mogę tego znaleźć.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość