Chcesz moda? Wal!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez koko_521 w 17 Kwi 2016, 16:18

Witam. To mój pierwszy post, więc wypadało by się przywitać. :D
Ale do rzeczy. Proszę o moda, w którym Gauss miałby karabinową szybkostrzelność i po 1000 kul w jednym magazynku. Oczywiście poleci :wódka:
Awatar użytkownika
koko_521
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 17 Kwi 2016, 14:57
Ostatnio był: 18 Sty 2017, 19:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez tdx110 w 31 Maj 2016, 00:23

Witam
To może ja się dorzucę.
1. W Zew Prypeci brakuje mi możliwości tworzenia.
Dokładnie to nie chodzi mi o crafting, tylko o budowanie fortyfikacji, montowanie domów, ścian itp., oraz możliwości aby dodać ten punkt jako miejsce gdzie Stalkerzy (albo inne osoby) mogły by utrzymywać ten przyczółek.
2. Brakuje mi w Sigerous Mod dodatkowego moda The Faction War.
Fajnie się gra i wszystko, ale jednak brakuje możliwości większych walk z innymi.
3. Jak mam podgląd broni lub pancerzy w ekwipunku i ich parametrów to mogły by się one zmniejszać wraz ze zużyciem (pokazywało by bo a nie tylko przez parametr zużycia broni).
4. Dobrze by było gdyby dana broń nie posiadała takich samych parametrów tylko różne (zależne np.: od wykonania) np.: AK47 jeden będzie zadawał więcej obrażeń a inny mniej pomimo braku ulepszeń i przy takim samym stanie technicznym.

5. NAJWAŻNIEJSZE
Mogli byście napisać jakiś mały poradnik jak pisać mody do Stalkera?
Pozdrawiam
tdx110
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 24 Maj 2016, 01:09
Ostatnio był: 31 Sie 2021, 10:13
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Salldan w 11 Lip 2016, 21:30

No dobra to ja teraz mam kilka spraw. A właściwie to pytań
1. Czy istnieje mod który by pozwalał na utworzenie własnego oddziału stalkerów?
2. Czy do MISERY dało by radę ulepszyć jeszcze skradanie? Chodzi mi o to, że pomimo ciemnego stroju i grania klasą zwiadowca często przeciwnicy nie mają problemu z namierzaniem mnie i perfekcyjnym ostrzałem kończą grę.
3. Jeśli mod z pkt 1 istnieje to da radę "wkleić" go do MISERY?
4. Jak dodać nowy kombinezon do gry? I czy wgl da radę coś takiego zrobić.

No dobra jak coś to czekam na odpowiedzi. I przepraszam jeśli któryś z moich pkt był już poruszany a ja go zwyczajnie nie zauważyłem.
Salldan
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Lip 2016, 14:55
Ostatnio był: 24 Sie 2016, 21:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez HitFan w 11 Lip 2016, 22:38

2. Twórcy nad tym pracują. Ma się pojawić w MISERY 2.2. Nie jest to łatwa sztuka bo X-Ray jest jaki jest ;)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Mito w 12 Lip 2016, 00:23

1. Zdecydowanie Call of Chernobyl (bazowany na Zewie, jednak ogromnie powiększony freeplay), posiada on możliwość "wzięcia" ze sobą jakiegoś oddziału i chodzenia z nim po Zonie, jednak brakuje w nim pełnej kontroli nad NPCami towarzyszącymi graczowi - idą, strzelają we wrogów, wracają do ciebie i tak dalej. (co prawda grałem w staaaarą wersję CoC, być może w nowych jest to o wiele bardziej rozbudowane i ciekawe, a może ktoś zrobił do tego addona).
Bardziej zauważalnym modem do tego celu jest The Faction War, jednakże jest on na razie dostępny tylko dla Czystego Nieba. Ale posiada on znacznie rozbudowane funkcje towarzyszy. Dodatkowo zauważyłem że czasem w niektórych modach rodem z Rosji można sobie sprawić towarzysza, chociaż tak samo jak w poprzednich przypadkach niewiele o tym wiem, bo nie korzystałem z tych możliwości / tych modów.
2. Ogólnie to dla Misery kiepskie skradanie jest po prostu znakiem flagowym. Jednakże, jak to mój przedmówca powiedział, najnowsza wersja Misery, 2.2, która jest obecnie tworzona i nie wiadomo, kiedy wyjdzie, ma mieć znacznie poprawiony system skradania.
3. Nie. Misery jest tak rozbudowanym modem, że jakiekolwiek inne ingerencje w cokolwiek innego niż grafika gry powodują spore niekompatybilności. Albo musielibyśmy przeportować np. The Faction War z CSa do CoPa (robota taka to praktycznie zrobienie go od nowa), a później "pogodzić" skrypty TFW z Misery (prawdopodobnie pisanie sporej części ALife praktycznie od nowa), żeby cokolwiek miało prawo zadziałać. Oczywiście najpierw trzebaby było wyciąć won połowę funkcji któregoś z modów, bo albo silnik innego Stalkera nie pozwala na nie, albo po prostu się nakładają na siebie między modami. Później połowa pozostałych na pewno będzie masakrycznie zabugowana, co ponaprawia się do końca w może piątym patchu, później jeszcze tweaki do balansu gry... no po prostu dramat. Zwyczajnie: NIE.
4. Z tego, co wiem, da się. Poprzeglądaj ten dział: http://www.stalker.pl/forum/viewforum.php?f=98, może coś tam cię oświeci.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Marcus_Polonus w 12 Lip 2016, 11:28

Cześć,

Potrzebuję pomocy kogoś zaawansowanego w modelach 3D w Stalkerze - chcę wyodrębnić celowniki w kilku gotowych już modelach broni.

Czytałem poradniki o modelowaniu w Stalkerze, ale jestem tylko amatorem i w ogóle do mnie to jakoś nie dociera :E
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Rupson w 17 Sie 2016, 12:44

koko_521 napisał(a):Witam. To mój pierwszy post, więc wypadało by się przywitać. :D
Ale do rzeczy. Proszę o moda, w którym Gauss miałby karabinową szybkostrzelność i po 1000 kul w jednym magazynku. Oczywiście poleci :wódka:


https://drive.google.com/open?id=0B_9QL ... TJrdFVINkU

Instalacja: Wrzucasz "gamedata" do folderu z grą
Rupson
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 17 Sie 2016, 12:30
Ostatnio był: 18 Sie 2016, 12:35
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Bm16 w 19 Lis 2016, 03:06

Witam.
Mam prośbę o moda dodającego lampę naftową. Pomyślałem sobie, że ciekawie by było gdybyśmy mogli kupić taką lampę i olej u handlarza. Akcja dzieję się w miejscu, w którym taka lampa miałaby miejsce i sens bytu. Myślałem, że można by było oprzeć się o detektor. Dodać model takiej lampy (najlepiej Petromax Sturm lampe) plus prosta animacja wyciągnięcia. To raczej nie kłopot, ale trzeba przecież zrobić żeby świeciła ona dookoła delikatnym światłem jak ognisko (trochę słabszym albo takim samym).
Sam nie podejmę się takiej roboty bo nie mam nawet programu, w którym mógłbym zrobić model .ogf ani nie znam się na programowaniu.
Bm16
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Paź 2015, 19:59
Ostatnio był: 21 Lip 2017, 21:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 3

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez FutrzaG w 09 Gru 2016, 01:12

Chciałbym moda w którym będzie FG42 ,z celownikiem i w opcji ładowania z magazynka 20 nabojowego lub taśmy 50/75/100 :) i fajnie gdyby była również sajga :D
FutrzaG
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 09 Gru 2016, 01:07
Ostatnio był: 06 Sty 2017, 12:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Darth Talon w 29 Kwi 2017, 18:06

Wszyscy piszą co by chcieli to ja też;p

Chciała bym paczkę POLSKICH broni :E
Awatar użytkownika
Darth Talon
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 27 Lut 2017, 17:36
Ostatnio była: 03 Wrz 2017, 22:17
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Zwinny w 29 Kwi 2017, 19:15

Rozbudowanie freeplaya w call of chernobyl
Awatar użytkownika
Zwinny
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 23 Lip 2016, 17:48
Ostatnio był: 25 Lis 2018, 01:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez kita1203 w 30 Kwi 2017, 12:29

Ma ktos linka do ukrytych sciezek?
kita1203
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 10 Wrz 2009, 10:05
Ostatnio był: 06 Maj 2018, 11:23
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości