Multi-Patch

Multi-Patch

Postprzez Plaargath w 02 Cze 2014, 18:33

Wypuścili patcha do wszystkich STALKERów. Jest tam taki tekst w opisie:
GSC napisał(a):2. Enforcing vertical synchronization for rendering engines
Patch can enforce vertical synchronization in a render loop to prevent negative artifacts on high-end graphic cards caused by very high FPS.

Mam pytanie - czy ten element patcha zmienia coś w kwestii kompatybilności modów?
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: Multi-Patch

Postprzez Pangia w 02 Cze 2014, 19:06

Chyba nieoficjalny, bo Steam mi nic nie updejtował – tylko Zew na patcha bez GameSpy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Multi-Patch

Postprzez frosth w 02 Cze 2014, 19:12

tak kur*** AA2 przestał mi przez ciebie działać !!!! kuur*de

Zaraz zrobię dokładne pomiary.
edyt

Uff to jakiś losowy bugtrap był.. teraz znowu działa...
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Multi-Patch

Postprzez Plaargath w 02 Cze 2014, 19:26

Pangia napisał(a):Chyba nieoficjalny, bo Steam mi nic nie updejtował – tylko Zew na patcha bez GameSpy.

Jak nieoficjalny, jak z oficjalnej strony? Podobno jeśli w steamie było włączone pozwolenie na auto-update, to się sam robił. Ja nie wiem, nie mam wersji ze steama.

frosth napisał(a):tak kur*** AA2 przestał mi przez ciebie działać !!!! kuur*de
Zaraz zrobię dokładne pomiary.

Nie wiem przez kogo, ale informacja to wielce niepokojąca...

Póki co mam takie podejście, żeby tego patcha w ogóle olać. Jakoś nigdy nie miałem problemów z V-synchem, a jeśli jego wymuszanie ma mi zablokować działanie modów, to mam go w uchu.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Multi-Patch

Postprzez frosth w 02 Cze 2014, 19:31

Nie no luz, to był jakiś około linuxowy błąd. Po przejściu na W8 AA2 rzucił mi błędem, więc prawie posrałem się w gacie ale za drugim podejściem uruchomił się prawidłowo i za trzecim też ok.
Sprawdziłem też Misery2 i nie wygląda, żeby coś się zepsuło. Nie wiem tylko czy coś poprawia, bo mój radek 7770 nie jest nawet mid-endem :D

edyt
Nie spojrzałem w CoPie ale dla SoC wersja gry nie zmieniła się, więc prawdopodobnie obędzie się bez konfliktów na tym tle.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Multi-Patch

Postprzez Pangia w 02 Cze 2014, 20:25

Plaargath napisał(a):Jak nieoficjalny, jak z oficjalnej strony? Podobno jeśli w steamie było włączone pozwolenie na auto-update, to się sam robił. Ja nie wiem, nie mam wersji ze steama.

A ja mam (poza Czystym Niebem), ja wiem i mówię, że Cień się nie patchował, a Zew dostał tylko update 1.7 MB na wyłączenie GameSpy (co, jak wynika z tego co podali na stronie, może być tym, acz na stronie Steama była mowa tylko o serwerach).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość