Excel 2007 - pytanie techniczne

Excel 2007 - pytanie techniczne

Postprzez Wiewi0r w 04 Gru 2014, 19:32

Od liceum/informatyki na drugim roku nie używałem Excela w jakiś sensowny sposób. Teraz, kiedy zbieram dane, mam problem. :)

Pominę konieczność przepisania 150 dat, bo format zły ustawiłem :P Jedna zmiana w rekordach jest zero-jedynkowa: było albo nie było wykonane. Jak mogę sformatować tę kolumnę, by było tylko odhaczenie? Co prawda piszę teraz faktycznie zero i jeden (będzie jak posortować/przełożyć na wykres), ale marzy mi się taka kosmetyczna, śliczna zmiana. ;)

Odwdzięczę się za radę :wódka:
... dozgonną wdzięcznością. :)

EDIT: Kurde balans; poprawiam pytanie - da się ustawić DD-MM-RRRR. Ale wpisywać muszę RR-MM-DD...
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: Excel 2007 - pytanie techniczne

Postprzez Pangia w 04 Gru 2014, 21:49

Znaczy się, że co? Czy coś wydarzyło się danego dnia? Jak jest na to jakiś schemat, nie wiem, dni parzyste albo coś, no to funkcja JEŻELI może być. I na tym to się głównie opiera, później do tego się dokłada inne funkcje, akurat teraz nie pamiętam dokładnie co tam dalej szło, bo nie mam jak sprawdzić.
Wiewi0r napisał(a):Pominę konieczność przepisania 150 dat, bo format zły ustawiłem

Jeśli są to kolejne daty, to możesz wpisać jedną i przesunąć w dół tak, jak formułę, później tylko musisz zaznaczyć i ustawić, żeby pokazywało daty, bo domyślnie pokaże chyba kolejny numer dnia (w postaci liczby wielocyfrowej) z kalendarza Excela.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Excel 2007 - pytanie techniczne

Postprzez Wiewi0r w 04 Gru 2014, 22:11

Niestety, schematów i wzorców brak, bo to dane chronione, a konkretnie daty urodzeń (urodzenia?). Choć nie wiem czy będą takie ważne w układaniu danych (sortowanie, zliczanie, ewentualnie wykresy itp), wolę coś zrobić teraz, kiedy mam dopiero (pi razy oko) jedną trzecią danych. :)

A narzekam tylko na bardzo urzędowy sposób wprowadzania dat pod sformatowane komórki, czyli rok-miesiąc-dzień. Cwana bestia potrafi sobie zinterpretować np: 30-12-09 jako 9 grudnia 1930. :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Excel 2007 - pytanie techniczne

Postprzez lehoslav w 04 Gru 2014, 22:40

Tak jak mówisz, rób wszystko od razu tak, żeby można było tych danych używać do sortowania, wykresów itp., nawet jeśli Ci się teraz wydaje, że nie będzie to konieczne.
Co do "odhaczenia", to radziłbym Ci zostać przy zerze i jedynce. To bezpieczniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o późniejsze opracowywanie danych.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości