Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Pangia w 17 Mar 2015, 20:35

O, tu była masa szpeców od tego.
Jest jakiś programik, którym dałoby się w miarę łatwo pogrzebać w klasycznym stylu Windowsa? Wierzcie lub nie, ale dopiero teraz odkryłem, że można jakoś sobie modyfikować wygląd okien ( :E ) i do pełni szczęścia brakuje mi zmniejszenia tych absurdalnie grubych krawędzi i przekolorowania paska zadań na ciemny kolor. Normalnie korzystam z portu Zune Desktop Theme, ale jest coś w nim zj♥bane i przy korzystaniu z niego w Panelu Sterowania nie ma tekstu w hiperłączach (lub jest przezroczysty), więc chyba się przerzucę na coś innego.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Decimus76 w 17 Mar 2015, 20:45

*Na win 7 do zmiejszenia paska na dole: klikasz na niego prawym przyciskiem myszy -> właściwości -> użyj małych ikon
*Żeby zmienić kolor paska: klikasz prawym na pulpit -> na dole personalizuj -> na dole kolor okna -> wybierasz jaki chcesz, na dole jeszcze jest pokaż mikser kolorów ;)
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Pangia w 17 Mar 2015, 21:30

Chodziło mi o krawędzie okien, ale nie pisałem drugiego „okien”, żeby uniknąć powtórzenia.
Ta opcja dotyczy tylko stylu Aero.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Decimus76 w 17 Mar 2015, 21:50

Wydaje mi się, że w Aero nie da się :C Ostre krawędzie są tylko w trybie "Klasyczny Windows" ;)
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Cromm Cruac w 17 Mar 2015, 23:04

Piszę jak jest w w. angielskiej, bo taką mam:
R-klik na desktop > Personalize > Window Color > Active Window Border lub Inactive Window Border
Image
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Pangia w 18 Mar 2015, 00:30

No to mam tak jak na ustawieniu i jak dla mnie to jest grubo ponad 1 piksel czy jaka tam jest jednostka.
Decimus76 napisał(a):Wydaje mi się, że w Aero nie da się :C Ostre krawędzie są tylko w trybie "Klasyczny Windows" ;)

Brawo Yeti. A o co ja pytałem?

Image

O, takiej u mnie to jest grubości.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Cromm Cruac w 18 Mar 2015, 00:36

No jak widzisz na moim screenie mam taką samą. Niestety w klasycznym stylu są te 2-3 pixelowe wytłoczenia (bevele) na ramkach. Chyba się nie da tego zrobić cieńszego.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Pangia w 18 Mar 2015, 00:39

No i wróciliśmy do punktu wyjścia i pytania o jakiś programik, który być może jest w stanie załatwić ten problem. A jak nie to, to chociaż pasek zadań, bo bije po oczach przez swoją jasną kolorystykę.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Plaargath w 18 Mar 2015, 02:20

Nie wiem jak z bevelami, ale pasek możesz rozwiązać ściągając jakiś theme i wyciągając z niego pliki paska.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Modyfikowanie stylu klasycznego Windows

Postprzez Pangia w 18 Mar 2015, 16:33

Hmmm… Problem polega na tym, że raz, że nie mam pojęcia, który plik dokładnie za co odpowiada, a dwa, że na Win7 większość się nakłada na Aero :/
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości